Korektor

Korektor https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225862/bmid_korektor-225862.jpg 4 255 63

Podtitul: Komiks o chybách a o životě. Důvěru v lidstvo dal do zastavárny a peníze za ni propil, ve znaku má škodolibost a sarkasmus je pro něj univerzální odpověď na všechno. Ano, to je cynický korektor, který své poznatky z opravování cizích paskvilů, rady i názory na život sděluje světu prostřednictvím stejnojmenného stripového komiksu. V bezmála sto padesáti stripech obsažených v knize vás rozebere, poučí i pobaví. Pokud byste ani pak nebyli přesvědčeni o tom, že sebevědomí autorů chutná nejlépe zalité jejich slzami, má v zásobě ještě řadu speciálů a bonusů. A aby toho nebylo málo, dovolí vám Vilém s Janou nahlédnout do zákulisí prostřednictvím mnoha poznámek, vysvětlivek či jazykových perliček a v neposlední řadě také komiksovou sérií o tvorbě Korektora nazvanou Autoři. Takže: Pozor na chyby!... celý text

Drevak
01.12.2017 5 z 5

Korektora jsem znal z internetu a tak jsem si musel pořídit i knižní verzi. Rozhodně toho nelituji ;)

popeluška
10.11.2017 5 z 5

Suprový komiks, docela jsem se u něho nasmála:-) povedl se a rozhodně stojí za přečtení...

Jizi
01.06.2017 4 z 5

Korektor (kterýžto je podle všeho spíše editorem/redaktorem v závislosti na tom, pro koho pracuje) poskytuje nezasvěceným výborný vhled do duše zástupce této profese; nám profesně spřízněným nezbývá, než mezi výbuchy smíchu pobaveně pokyvovat hlavou. Skvělá záležitost. A ano, většina z nás je taková – pokud ne rovnou všichni. Jsme (tak trochu a někdy i více) asociálové žijící v zajetí písmenek a textů, schopní pohrdat každým, kdo nedokáže rozlišit mezi holt a hold, nemůžeme za to, holt profesní deformace.

(PS: Viléme, vězte, že s Janou nevisíte jen v Plusu :-).)

lyriq
14.02.2017 5 z 5

Kvalitních stripů je v našem kraji málo. Korektor rozhodně patří mezi nejlepší.

bagel
30.12.2016 4 z 5

Hodně vtipné!

hystericwidow
05.12.2016 5 z 5

Coby občasný korektor nemůžu jinak než dát plný počet. :))

Pistácie
25.10.2016 5 z 5

Skvělé čtení, které poučí, ale hlavně pobaví. Zasmála jsem se. A navíc musím se vším souhlasit, co se týče chyb a používání češtiny. Je to nádherný jazyk, ale tak složitý. Je smutné, jak český národ mnohdy ani neumí pořádně česky. Super, doporučuju přečíst.

Simouš
15.08.2016 5 z 5

Já, beznadějný bibliofil a zoufalý češtinář, jsem našla svoji Bilbli. A je to ( v tom nejlepším slova smyslu) tragikomické počtení.

MayB2
28.04.2016 5 z 5

I když se moje povolání liší, cynický humor, zoufalství nad dodaným materiálem a nechuť k lidem jsou nám společné. #47 #65 #100 #117

rencovav
07.02.2016 5 z 5

Čtu si ho před spaním. Nebo před písemkama. :D

Shui-Xian
07.01.2016 5 z 5

Napsala bych: "láska na první pohled, od prvního stripu", ale v souvislosti s misantropickým Korektorem je projevení tak pozitivních citů vysloveně nepatřičné. :-) Každopádně - jeho sarkasmy, ponurost, věcná pohotovost a sociální fobie ve mě vzbuzují ohromné sympatie. Jednotící téma, korektury češtiny, pochopitelně taky... Báječná kniha! Ideální do pondělků. ;-)

Ony
02.01.2016 4 z 5

Různými relativními pravdami se svět jen hemží. Absolutní pravdu hledejte v Korektorovi (viz např. #67, #100, #112, #126, #136 nebo #137).

LordSnape
17.07.2015 4 z 5

Miluju češtinu a sarkasmus, takže mě Korektor velmi bavil. U některých stripů jsem se smál vážně i nahlas. Na komiksové vydání jsem narazil náhodou v knihovně a určitě po přečtení budu sledovat i nové, vycházející stripy na Facebooku.

Peter.Melon
25.06.2015 3 z 5

Celkem zdařilý komiks...

Kaštaka
23.05.2015 5 z 5

Je to perfektní komiks, ale je tak cynický až mě z toho mrazí. Sama nepíšu úplně bez chyb, ale myslím si, že je důležité to umět.

muchomurka
11.05.2015 5 z 5

Skvělá knížka, fakt dobře jsem se pobavila a rozhodně sdílím jeho názor na pravopis a gramatiku. Ne, že by mi to šlo tak dobře...

babyboar
10.04.2015 5 z 5

Můj internetový oblíbenec. Tištěná podoba pobaví zasvěcené. Kdo vystudoval češtinu, nebo dělal korektury, nebude zklamán.Poučení: výjimka není jímka! Interpunkce není sprosté slovo. V češtině existují i termíny jako palatalizace velár.:-)

alexvera
08.04.2015 5 z 5

dlouho jsem se tak dobře nepobavila :)

QEDS
02.04.2015 5 z 5

Je docela zbytečné komentovat. Všem, ale opravdu všem doporučuji přečíst.

Verrrunka
25.01.2015 4 z 5

Takový trochu až černý humor. A to se mi moc líbí! Úplně chápu některé korektorovy problémy, i když nejsem češtinář ani nikdo z branže, mám dost často podobné pocity.