Kontrabas

Kontrabas https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47040/bmid_kontrabas-KUW-47040.jpg 4 30 7

Monolog muže, pro něhož se jeho hudební nástroj stal celoživotním partnerem, láskou i nepřítelem.

Literatura světová Novely
Vydáno: , Academia

Der Kontrabaß , 1984

Recidivista
26.12.2022 4 z 5

Tento divadelný monológ hráča na kontrabas je vášnivou obhajobou a zároveň obžalobou tohto hudobného nástroja, láska sa tu strieda s nenávisťou ako v talianskej rodine. Hudobné sólo pre kontrabas je síce raritné a asi aj nudné, zato toto knižné sólo pre kontrabasistu sa čítalo skvele.

Je to naozaj veľmi vtipne napísané a celý čas neviete, či máte hlavného hrdinu ľutovať, alebo sa mu posmievať. Veď on si vystačí so svojou sebaľútosťou aj sám. Výborné sú aj narážky na svetoznámych skladateľov, minimálne kvôli tomu si to chcem ešte raz prečítať.

Táto kniha asi nebude mať náborový charakter, lebo pochybujem, že po jej prečítaní sa niekto bude chcieť stať kontrabasistom. Na druhej strane, môže poslúžiť ako výborný úvod k ďalšej Süskindovej tvorbe.

8/10

douchová
20.05.2022 4 z 5

Příjemná jednohubka plná sebeironie.

NienorNíniel
16.01.2020 3 z 5

Celá novela je napsaná jako monolog umělce, který je ukřivděný a okouzlený ženou, která si ho do teď nevšimla, stejně jak všichni ostatní. Líbilo se mi, jak se klidná řeč měnila v křik. Bylo to skutečně znát. Líbilo se mi, jak to bylo napsaný. Bylo to zajímavé a přijemně se to četlo, přesto že mě příběh moc nezaujal.

daza.dt
20.02.2019 5 z 5

Knížka je opravdu tenká a přečtená je za chvilku. Pro hudebníky, především hráče na kontrabas - povinná četba. :) Škoda, že jsem nestihla představení s panem Heřmánkem - muselo to být úžasné.

eva7328
31.08.2015 4 z 5

Ako sa vyrovnať s priemernosťou? So šarmom, zveličením a iróniou. Süskind je pán spisovateľ.

Kapis
02.02.2013 3 z 5

Celkem zajímavá sonda do smýšlení virtuóza

sima.p
23.03.2012

dá se říct že zatím nejhorší knížka co jsem kdy četla.

německá literatura

Patrick Süskind