Koňský mozek, lidský mozek

Koňský mozek, lidský mozek https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489958/bmid_konsky-mozek-lidsky-mozek-J9K-489958.jpg 5 4 2

Neurověda aplikovaná na práci s koňmi. Ať už s koněm děláte cokoli, vše závisí na spolupráci dvou mozků. Jenže lidský a koňský mozek pracuje každý po svém. Když pochopíme funkci obou, můžeme se naučit komunikovat s koňmi jejich řečí namísto tou naší. Sejdeme-li se takto napůl cesty, budeme s našimi čtyřnohými partnery zacházet s pochopením a laskavostí místo síly nebo příkazu a vytvoříme si mnohem hlubší pouto.... celý text

Příroda, zvířata Věda Vzdělávání
Vydáno: , Arcaro

Horse Brain, Human Brain

4345
31.01.2024 5 z 5

Kniha kterou jsem si měla přečíst už dávno, protože věďet jak kůň vidí, slyší, cítí a vnímá, je pro společnou práci zásadní. Vše je popsáno velmi srozumitelně, leckdy i vtipně a doplněno o příklady z praxe. Vysvětluje mimojiné, že kůň nikdy nedělá nic natruc.

Ruzaaa
07.05.2022 5 z 5

Tahle kniha by neměla chybět v knihovně (a mysli) každého koňáka. Celkem jednoduše podaná věda o mozku a komparace lidského a koňského mozku prokládaná zážitky z praxe. Kniha mi přijde skvělá hlavně i proto, že se snaží vysvětlit lidem, že koně nedělají nic naschvál, nic na nás neplánují a ani nemají lidské vlastnosti.

Autorovy knížky

2021  100%Koňský mozek, lidský mozek