Bestie uvnitř

Bestie uvnitř https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105200/bmid_konrad-simonsen-bestie-uvnitr-JR0-105200.jpg 3 121 34

Konrad Simonsen série

Jednoho rána vběhnou děti do školní tělocvičny a spatří něco hrozného: ze stropu tam visí pět nahých znetvořených mužských těl. Na místo je povolán komisař Simonsen se svým týmem z kodaňského oddělení vražd. Výslechy brzy odhalí prvního podezřelého: školníka Pera Clausena. Ten sice nevypadá jako bestiální vrah, ale od začátku je patrné, že ví víc, než prozradil. Pátrání dlouho nepřináší odpovědi na základní otázky: Co bylo motivem? A proč byla vražda pěti mužů pečlivě naaranžována jako hromadná poprava? Dříve než od policie získává dánská veřejnost informace z rafinované kampaně v tisku a celý případ se rázem jeví ve zcela jiné perspektivě. Je možné, aby vrah byl zároveň obětí? A kdo bude nakonec rozhodovat o vině a nevině – média, veřejné mínění, nebo Konrad Simonsen a jeho tým?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Host

Svinehunde , 2010

Evik30
31.07.2014

Čekala jsem u této knihy daleko zajímavější čtení. Celkově to nebylo špatné, ale u severských krimi očekávám o hodně víc.
Téma pedofilie tam bylo hodně omíláno, ale to je asdi tak všechno. Děj byl v úrčitých chvílích strhuájící, ale většina kniohy byla dost nuda. Mám už přečtrených hodnbě knih, takže můžu částečně posuzovat, ale tuhle bych si do oblíbených rozhodně nedala. Nebyla špatná, ale prostě to nebyl můj styl.

Lilith1
19.05.2014 3 z 5

Četla jsem ji snad tři týdny, pokaždé se mi u ní povedlo úspěšně usnout, tak moc mě zaujala. Téma nebylo veskrze špatné, ale tak nějak už nebylo nad čím přemýšlet. Vrah byl naservírován hned v začátku a pak už se příběh neměl kam rozvíjet. Ačkoli možnosti by byly, čekala jsem třeba soud a následnou reakci veřejnosti. Bohužel nepřišlo nic. Samotné polapení vraha, Simonsenem sice trošičku rozhýbalo stojatou hladinu děje, ale asi jen jako když hodíte malý kamínek. Žbluňk, a zase klid. Ani vyšetřující tým ve mně nevzbudil žádné sympatie, postavy se mi pletly jedna s druhou, nikdo nevyčníval z davu. Myslím, že potenciál knihy byl mnohem větší, jen kdyby byl zručněji zpracován.

pajunček
16.04.2014 3 z 5

Recenze a anotace románu byly velmi slibné, ale bohužel se moje očekávání nenaplnilo. Téma výborné, hlavně vliv médií, manipulace a ovlivnění mas, nebezpečný pud stádnosti a v neposlední řadě výbušné téma pedofilie. Škoda, přeškoda slabého zpracování!
Možná, kdyby neměl nálepku "severská krimi", byl by přijat lépe. Je to spíše román než typická krimi, chybí tam napětí a spád.

Marie F.
19.02.2014 2 z 5

Nudná krimi, dočetla jsem, ale málem jsem usnula

efka.saf
28.01.2014 1 z 5

V podstatě mi nepřísluší tuto knihu hodnotit, protože se mi nepodařilo ji přečíst do konce, což se mi nestalo ani u takového skvostu, jako např. Vražda na zámku Mikulov. Ono to ale opravdu nešlo! Na severskou detektivku mi to přišlo skutečně nesmírně slabé, pořád jsem měla pocit, že nejenom, že nejsem jako čtenář součástí knihy, ale byla jsem právě naopak pořád totálně mimo. Častokrát jsem se přistihla, že ačkoliv čtu, myšlenkami jsem úplně jinde, což se mi v minulosti při četbě stalo asi celkově jenom 2x. A je pak logické, že mě kniha už nedokázala vtáhnout do děje, ve kterém jsem se přestala orientovat a prostě už jsem neměla natolik pevnou vůli, abych se po odložení (kdy jsem stihla přečíst několik dalších knih) k tomuto dílu zase vrátila. Nedoporučuji, nezavrhuji, kniha očividně má své příznivce, já k nim ale patřit nebudu.

Ronin Roujin
03.01.2014 4 z 5

Kniha trošku vyčnívá ze škatulky obyčejné detektivky. I když v rámci děje, tak se autoři ptají, zda lze v některých případech brát spravedlnost do svých rukou, zda potrestání některých zločinů postavit nad zákon, atd...
Námět hodně temný, hodně nápadů mne zaujalo ale samotné provedení (vyprávění příběhů) sem tam trošku škobrtlo.

ThePetinka
09.12.2013 5 z 5

Kniha má rozhodně to, čemu se v odborné hatmatilce říká strhující děj. Je psána poutavým způsobem, kdy čtenář postupně odhaluje jednotlivé, do sebe zapadající, kousky skládačky. A když v polovině knihy zjistí, že všechno je vlastně docela jinak, že to není jen tak nějaká vražda, že je to vražda pedofilů, tak si musí přiznat, že ho to do té doby vlastně ani nenapadlo. Zápletka je strhující, děj má spád, nicméně občas zavání zvláštní teatrálností. Několikrát jsem se také setkala s poněkud zvláštním vyjadřováním, kdy mi nebylo úplně jasné, kdo co říká a čeho se právě diskuze týká. Některé věty jsou úplně vytržené z kontextu a přijde mi, že nedávají žádný smysl. Jiné jsem si pak musela přečíst několikrát, než jsem odhalila, co tím chtěl vlastně básník říct.
Po celou dobu mi přišlo zvláštní, že hlavní postava, vrchní komisař Konrad Simonsen, nemá nikde ve jméně Thor, stojí, z mého úhlu pohledu, tak nějak zvláštně mimo. Posuzovala jsem jeho podřízené, bývalé kolegy, známé, neznámé i jeho dceru. Ke všem jsem si během knihy vytvořila nějaký vztah ať již pozitivní či negativní, nicméně Konrad Simonsen pro mě až do samého závěru zůstal velkou neznámou. V některých částech knihy mi byl sympatický, jindy mi lezl na nervy, občas byl hrozně teatrální, jindy zase poněkud přihlouplý… Přemýšlela jsem nad tím a došla jsem k závěru, že je to velké plus. Jeho postava je trojrozměrná. Má i své stinné stránky a dává je najevo. Je to zvláštní postava.
Celkově bych knihu posoudila jako dobře čitelnou detektivku, která je obohacena o jakýsi zvláštní pod-kontext. Řekla bych, že autoři se určitě snaží upozornit společnost na problematiku pedofilie, což je dobře. Otázkou je, jestli to k něčemu bude.

lenkahrabalkova
13.11.2013 4 z 5

Docela děsivé a temné téma a čtení. Je šílené, jak se lidé nechají zmanipulovat médii až do davové hysterie. Jinak se to četlo dobře, líbilo se mi, že to není jen čistě detektivka, ale je tam i společenské dilema. Určitě si přečtu i další knihu těchto autorů.

whitelilith
31.07.2013 4 z 5

Přiznám se, čekala jsem něco víc a trvalo mi docela dlouho, než jsem se začetla, ale posledních 200stránek jsem pak zvládla za den. Zajímavě podané, zajímavé vyústění a pěkně ukázáno, jak snadně je možné manipulovat s názorem veřejnosti pomocí médií. Za mě doporučuji.

evelinaevelina
07.05.2013 5 z 5

Skvělé čtení. Škoda, že od těchto autorů u nás není nic dalšího k mání. Pravda, základní téma pro vyšetřování je pedofili, která mi vyvolává husí kůži v každé knoze kde je o ní zmínka, ale stejně tak mi v této knize naháněl husí kůži ten obrovský vliv médií, který v současnosti mají a který zde byl dokonale popsán. Je faktem, že tzv. "Soudce Lynč" by i v jiné evropské zemi než Dánsko za současné politické i ekonomické situace byl volbou pro dost lidí ve vypjatých chvílích.

brabofka
24.10.2012 5 z 5

Čtivá, skvělá kniha. Jak uvádí popis knihy a někteří čtenáři, hned v úvodu sice odhalí "vraha" ale celou knihu stejně nevíme jestli je vrah vrahem.Kniha popisuje vliv médií na veřejné mínění a dokazuje, že se i tímto způsobem dá ovlivnit vyšetřování a celá policejní práce. Je to kniha ze života, myslím že stačí málo a podobný příběh může vypuknout kdekoliv na světě. Trochu mi připomínala Forsythova Šakala. Kde také od začátku sledujeme jak Šakalovy přípravy, tak i policejní práci. Výborné čtení. PS: těm, kteří si myslí, že děj nemá spád a kniha se vleče doporučuji přečíst alespoň jednu knihu od T. French (např. V lesích).

Izu
01.07.2012 3 z 5

Přišlo mi to takové nemastné,neslané.

bookcase
16.04.2012 3 z 5

No....na to jak moc jsem se těšila, jsem byla trochu zklamaná. Rozvláčné, zbytečně moc. Jinak téma, hrdinové - ok :)

janettkaa
22.03.2012 3 z 5

Nebylo to špatné čtení, ovšem nebylo tak napínavé, jak jsem očekávala. Krátce po bombastické úvodní scéně (viz anotace) se dozvíme kdo je vrahem a následně je nám odhalen i jeho motiv. Spíš než pátrání jsou popisovány "hrátky" médií s dánskou veřejností....Ale jakože jo :-)

Autoři knihy

Liselotte Hammer