Koniec hry

Spoločensko-psychologický román s kriminálnou zápletkou.Filmový režisér Peter Slávik v afekte zavraždí svoju manželku Helenu. Svoju vinu tají a pred väzením ho zachráni matka, ktorá berie vinu na seba.

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/363674/koniec-hry-ZeK-363674.jpg 3.916
Romány, Literatura slovenská
Vydáno, Smena

Koniec hry, 1984

Kniha Koniec hry

tesar_dali
20.05.2014

Kniha nebola zla, ale cital som cesky preklad, ktory bol podla mna dost ovplyvneny cenzurou KSC (1983). Neviem ako na tom bola slovenska verzia, ale urcite by to chcelo porevolucne vydanie.

bookworm
01.01.2012

Trochu neprávom je tento Mitanov román menej známy, ako jeho ostatné diela. Príbeh je mnohovrstevnantý, plný prekvapení a dobre sa číta. Každá sonda do života hlavnej postavy niečo odkrýva a často rúca čitateľom nadobudnutú predstavu či očakávanie, hlavne pri dokazovaní vraždy. Čítala som len vydanie z r. 1984 a v niektorých miestach bolo cítiť, že komunista vo vydavateľstve trval na niektorých "výchovných" vložkách. Zvlášť nepresvedčivo pôsobil príbeh otca hlavnej postavy a dôvodov, prečo sa priznal k zločinu, ktorý nespáchal. Som zvedavá na nové vydanie s pôvodným textom.