Koníček Ivánek

Koníček Ivánek https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429442/bmid_konicek-ivanek-6sq-429442.jpg 5 7 2

Knížka líčí jímavě životní osudy důlního koníka a ukazuje na jeho nenahraditelné místo při důlní práci v minulosti, těžkou, ale obětavou a smysluplnou práci havířů na Ostravsku . Knížka potěší stejně jako děti i pamětníky. Novela určená dětem, která v personifikujícím zpodobnění vypráví o strastiplném životě důlního koníka Ivánka. Zobrazuje dobu, kdy koníčci pomáhali havířům těžit uhlí a jež autor v úvodu charakterizuje těmito slovy: "Nebylo lokomotiv, nebylo důlních kombajnů, koníci byli levnější než lokomotivy a ruce chudých lidí byly pro majitele dolů levnější než stroje. Havíři v šachtách těžce pracovali a koníčci tam často žili s nimi až do své smrti."... celý text

Přidat komentář

Johnnas
13.07.2018 5 z 5

Moje nejoblíbenější knížka z dětství. Pamatuji si, jak mi ji mamka vždycky před spaním četla. Koníčka mi bylo líto, ale knížku jsem miloval. Do dneška si pamatuji ty krásné chvíle a jak jsem je prožíval. To samé mi vyprávěla i moje mamka, jak ji ona sama měla ráda. Doufám, že knihu seženu a budu ji moci také svému synovi číst na dobrou noc.

Lucissia
06.12.2017 5 z 5

Krásná kniha zakoupená za pakatel. Nejdřív jsem ji testla na sobě, než ji budu číst synovi. Je to krásný příběh, vůbec jsem nevěděla, že i koníci pomáhali kdysi na šachtách. Krásné, ale především dojemné a chvílemi smutné, tak jak to v životě bývá. Byl to těžký život. Synovi přečtu tak za rok, dva. :-)