Konfliktní regiony Světa 1

Konfliktní regiony Světa 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483318/bmid_konfliktni-regiony-sveta-1-3mz-483318.jpg 5 6 2

Publikace nejen mapuje aktuální ozbrojené konflikty či jiné geografické a politické problémy v Evropě (tj. „horké lokality“ v Severním Irsku, Skotsku, Španělsku, bývalé Jugoslávii a Rusku), ale také je vysvětluje na základě historických souvislostí. Dále přináší i možné scénáře důsledků těchto konfliktů, jak pro samotný stát nebo místo, tak i v širších globálních souvislostech. Kniha je určena studentům a učitelům středních a vysokých škol (k doplnění tématu politické geografie) i všem zájemcům o současné politické dění v Evropě.... celý text

Jrsnbl
02.12.2023 5 z 5

Pokud si chce člověk připomenout, kde všude v Evropě to může (či se tak již děje) v blízké době politicky vřít, rozhodně mu k tomu tato knížečka o 128 stranách pomůže. Libor Jelen, politický geograf z Univerzity Karlovy vás zavede do Spojeného království, Španělska, bývalé Jugoslávie a postsovětského prostoru na Kavkaze, Ukrajině a v Moldavsku.

Nemám co vytknout.

Kotrlat
11.02.2023 4 z 5

Velmi dobrá příručka k základnímu pochopení nedávných a současných konfliktů na území Evropy. Přestože autor nemohl ještě úplně tušit, co se stane v roce 2022, mám výhradu ke zbytečně povrchnímu popisu vývoje na Ukrajině, zejména Donbase od roku 2014. Detailnější zpracování by možná zasloužila také válka v bývalé Jugoslávii.

geografie nacionalismus konflikty Jugoslávie

2021  97%Konfliktní regiony Světa 1