Konflikt

Konflikt https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/512210/bmid_konflikt-OFr-512210.jpg 4 357 357

Nekompromisní série

Nenávidím, když se musím podřídit, ale rodina a její postavení jsou u nás už desítky let nadřazeny osobním preferencím a pocitům jednotlivce. „Pojedeš do Ameriky a vezmeš si dceru našeho nejlepšího přítele." Dohodnutá svatba v jednadvacátém století? Jsme brutálně zaostalá mafie. Náš nejlepší přítel je v překladu otcův důležitý obchodní partner. A já? Já jsem synem italského mafiánského bosse. Nemám nárok žít tak, jak sám chci. Proto sedím v soukromém letadle své ohromně významné rodiny na cestě do země, z níž si mám přivézt manželku, kterou ani neznám. Moje představa je jasná. Bude krásná, bude kultivovaná, bude se mi umět podřídit a nebude jí vadit, když v mém životě a mé posteli nebude jediná. Řídím se pravidly. Na vztahy si nehraju. Kompromisy nevyhledávám. Alespoň dosud tomu tak bylo...... celý text

Romány Pro ženy Literatura slovenská
Vydáno: , Red

Konflikt , 2021

happy19
05.09.2023 5 z 5

Výborná záležitost!
Já ty mafiány můžu,takže za mě uslyšíte jenom jedno hlasité ano!
A to že je to od slovenské autorky,velká paráda,tleskám!
Takhle se má psát.,-)
Těším se na překlad dalších dílů do ČJ.
Jak bylo řečeno,dočkáme se.:-*

,,Za hranicí myšlenek o konání správných a špatných věcí je místo. Potkáme se tam."

LilianaFalcon
03.09.2023 4 z 5

První část mě neskutečně bavila, svižné, vtipné, celkově zajímavé, v podstatě jsem se od knihy nedokázala odtrhnout.
Jenže druhá část už postrádala náboj, dost se mi vlekla a neseděly mi ani ty zvraty. Čili mám takové rozporuplné pocity a viděla bych to tak na 3,5 *

romantickaduse
30.08.2023 2 z 5

(SPOILER) Viditelně půjdu proti proudu, ale u téhle knihy absolutně nechápu tolik pochvalných komentářů a takový boom a bestseller a nevím co všechno kniha má. Říkám si, zda jsme všichni četli stejnou knihu? Nebo proč a kde ta chvála vzniká? Za co? Po takové chvále jsem čekala opravdu něco skvělého, nějakou pecku, co mi odpálí dekl, ale ten wau efekt se prostě nekonal. Bohužel. Pro mě je to naprosto průměrná kniha, která by navíc potřebovala doladit po stylistické stránce (neustále byla využívána plevelná slova jako: UŽ a ALE. Až to bilo do očí. a Celkově se opakovala slovíčka). Teď k ději, a bacha na spoilery! 1) Nerovo setkání s Elisou bylo nepřirozené a umělé. Zkrátka na sílu, hlavně aby se potkali. Jako by nešlo je dát dohromady nějak jinak. 2) Ona vychvalovaná scéna s pračkou? Vážně? Co na tom mělo být vtipného? Naopak, dalo se přece očekávat, že synáček, co v životě na nic nešáhl s tím nebude umět. Ale rozhodně jsem se u toho nenasmála. 3) Ona odešla od rodiny a mafie, on prijde, řekne jdeš se mnou a ona jen tak jde? Vážně? Na to jak byla vzdorovitá a drzá, ustoupila ve vteřině. 4) Její blok ze sexu? To byla asi ta největší blbost z celé knížky. Pochopila bych, kdyby ji někdo nebo ten ex týral, mlátil, zneužíval. Ale jen kvůli jeho smrti? A ještě tolik let? No proč to tím uměle nenatáhnout, že jo. 5) Což mi připomnělo, ten strašně rozvláčný děj. 6O nebo i víc stran se nic neděje, jen se řeší zásnuby, pak dalších 60 nebo kolik stran ji rádoby dobývá ale je to na stejný brdo. Člověk si říká, tak ty jo kdy se něco bude dít? V podstatě to přišlo s tou její sestrou a kamarádkou. Ok to bylo fajn, milé a beru to jako plus. Pak dalších xxx stran nic, než se začne koooooonečně něco dít asi 3O stran před koncem. A pak, když to má největší potenciál, to autorka zabije zvratem, který vyřeší na dvě stránky, a z Elisy udělá jasnovědkyni, protože z jednoho pohledu pozná naprosto všechno. Takový potenciál a nic z toho. Prostě bum , prásk a je vyřešeno. No a o epilogu ani nemluvím, děs. Celé to bylo tak nějak umělé poskládané a místy nelogické, jen aby se to hodilo autorce do scénáře. A co mě osobně ještě hodně vadilo, byly reálné názvy mafie, myslím, že autorka měla vymyslet svoje názvy. Naopak plusem bylo nebojácné a drzé chování Elisy (narozdíl od Nera, to byl prvotřídní blbec, i když sexy, ale kdo v těhlech knihách sexy není, že.), Elisu jsem si celkem oblíbila, a s ní i pár vedlejších postav. Celkem vtipné bylo i jejich škádlení a dorážení. Jinak se zde nekonalo nic, z čeho bych měla být bůh ví jak nadšená, posazená na zadek nebo že bych to musela vychvalovat. Bohužel.

Lofda
25.08.2023 5 z 5

Co na to říct?? Tady najdete v podstatě jen dvě skupiny čtenářů (teda spíš čtenářek).. Buď nadšení nebo zklamání. Já nemůžu jinak, za mě jednoznačně JOOO! ;-) Po poslední letní romanťárně jsem si řekla, že chci zase číst něco víc reálného.. A sáhnu po knížce z mafiánského prostředí? Jako fakt? No ano, no a díky za to!! Takhle jsem se už dlouho nebavila, tihle dva si nezůstali vůbec nic dlužní :-) Bylo to vážně čtivé, vtipné a našlo se i pár překvapivých momentů.. Tentokrát, kdybych mohla, přihodím i hvězdičku navíc!

Knihomolka_Ela
22.08.2023 5 z 5

Moje hodnocení:
10/10
Musím říct, že slovenští autoři stejně jako čeští mě nikdy nepřestanou překvapovat. Tohle byla jízda a taky moje nejrychleji přečtená kniha!!! Krátké kapitoly, které byly vždy zakončeny tak, že prostě musíte číst dál!! Konec byl takový, že nutně potřebujete další díl a já se nemůžu dočkat. Když jsem si procházela recenze ostatních, tak kniha je ohromně vychvalována a já se k nim samozřejmě musím přidat. Já už zase nemám v recenzi, co vytknout. Moje očekávání splnila a já jsem spokojená. Čekat na pokračování je pro mě šílená bolest. Konflikt označuji jako jednu z mých nejoblíbenějších knih!!
Nero je prostě jasný husband materiál o tom žádná. Elisu jsem si oblíbila, protože má dokonalý vkus na knihy. Oba jsou děsně tvrdohlavý. Ta chemie mezi nimi jde vidět.
DOPORUČUJI VŠEM!!!!!

Dellphi
17.08.2023 5 z 5

Tohle bylo jedno velké překvapení! Od začátku do konce perfektní! Hlavní hrdinové byli sympatičtí, napětí, hádky i přitažlivost mez nimi byla cítit na každé stránce. Navíc se mi moc líbila Elisa a její vtipné a trefné poznámky a odpovědi. Jsem taky ráda za to, že tam byl i zajímavý příběh a nebyla to vyloženě jenom erotika. Akce tam klidně mohlo být víc, ale i tak to bylo dobré, a hlavně hodně čtivé. Taky se mi líbilo, že kniha byla psaná pohledem obou hrdinů. Možná více z pohledu Nera, ale o to to bylo lepší.

Hvězda navíc za super dialogy. Hlavně Elisa, dáma, která co na srdci, to na jazyku.

Elisa: Na čem jedeš?
Nero: Na tobě,

Autorka rozhodně překvapila a já se moc těším na další díly.

Radka1727
16.08.2023 4 z 5

Jak je vidět, skvělé mafiánky umí napsat i na Slovensku...... Postavy obou hlavních hrdinů jsou skvěle rozepsané, nechybí napětí, romantika i sex. Hezký vedlejší příběh přátel obou hrdinů ("vypadá úplně jako James Bond"). Po napínavém konci jsme se konečně mohli po přečtení epilogu nadechnout ......

Tesaknihy
09.08.2023 2 z 5

Knížka nesplnila má očekávání. Nebylo to špatné, ale ani žádné wow se nekonalo. Některé části byly jen o erotice a příběh šel trochu do pozadí. Což byla škoda.

knihomolkaJani
08.08.2023 5 z 5

WOW.. je asi to, co celou knihu vystihuje. Další úžasný skvost na československé scéně.

"Dobře vím, co to znamená být domluvenou manželkou bosse. Budu žít jako moje matka. Bez lásky, ve zlaté kleci, obklopená krvavými penězi, bez možnosti říct svůj názor, nebo dokonce přemýšlet."

Kniha je psaná v ich formě a ve vyprávění se střídají mužské a ženské pohledy.
Elisa je skvělá, vzpurná, svéhlavá a zlomená.. Nejprve jsem z ní byla zmatená, ale pak vyšla najevo její identita a už jsem si jí oblíbila.. Z počátku to bude možná málo pochopená postava, ale až vám odvypráví svůj příběh, bude patřit mezi vaše favority..

"Nejsem netvor, motýlku.." Nero, muž, ze kterého vám zvlhne spodní prádlo.. Mafián tělem i duší, tvrdý, panovačný, ale se zlatým srdcem.. Zamilovala jsem se do něj okamžitě. Bavilo mě pozorovat slovní výměny a vzájemnou bojovnost hlavních hrdinů. "Jeho jazyk byl ostrý, ale jeho ústa hebká. Jeho povaha byla prudká, ale pohledy hřejivé."
Příběhu nemůžu vůbec nic vytknout.. Pro mě to bylo velmi předvídatelné (jen asi lehce nejistým epilogem mě autorka naštvala.. ), ale nezkazilo mi to ani na moment celkový dojem. Mnohé děj jistě překvapí. Hlavní i vedlejší postavy jsou velmi dobře vykreslené a najdete zde sexuální i děsivé napětí.

Mafiánské tématiky se paní autorka zhostila na jedničku. Kniha si vás zaháčkuje už od prvních stran. Miluju to a těším se na další knihy...
"Ona je pro mě výzva a já jsem odhodlaný bojovat, dokud ji nedostanu a dokud to ona v sobě nezlomí."

Jikovka
08.08.2023 4 z 5

Skvělá oddechovka , dokonce i s překvapivým ukončením

Maky1505
03.08.2023 5 z 5

Skvělá, nádherná, odpočinková knížka, za, mě 100x ano.

Zomy
02.08.2023 5 z 5

Někdy víte, že vás knížka nadchne, ještě předtím než se vám dostane do rukou. Tušila jsem, že to bude případ i Konfliktu.

Je tady všechno - úžasná chemie, jiskření a opravdu zábavné dialogy, když se Elisa a Nero provokují.
Ocenila bych trochu sladší konec, ale i tak je to prostě bomba.

Jajina564
01.08.2023 1 z 5

Příběh mohl být dobrý, ale je to spíš erotický román. Když jsem přeskočila všechny stránky o touze a sexu, mnoho ke čtení mi už nezbylo. Škoda...

georginaa
30.07.2023 5 z 5

Tuto knihu jsem vyhrála v soutěži, spisovatelku jsem vůbec neznala a můžu říct, že mě neskonale chytla za pačesy a četla jsem skoro do rána, než jsem ji celou přečetla na jeden zátah. Každá kapitola byla něčím zajímavá, nebyly nudné pasáže, vtipné dialogy a ta chemie mezi nimi byla opravdu žhavá. Bojovali se svým já, nepodřizovali se tomu druhému a každý si stál za tou svou osobností, dokud si sami nepřiznali, že to překročilo hranici samotné lásky. Je to vlastně návod, jak předělat egoistického mafiána v muže, který se naučí i naslouchat a nejen dávat rozkazy. Čím víc ho ho vytáčela, tím víc ji propadl.

Mentolka78
26.07.2023 3 z 5

Knihu jsem si koupila na zaklade recenzi. Ocekavala jsem vic, neni to nic svetoborneho, cte se dobre, jako oddychovka, proc ne. Trochu to pripomina 365 dni.

Micandy
26.07.2023 5 z 5

Kniha se ke mě dostala náhodou a moc jsem od ní neočekávala. Mě chytla od první stránky, doslova jsem ji zhltla. Mafiánské prostředí, Itálie, hezká hate to love linka. Ta chemie mezi Nerem a Elisou neměla chybu, ideální odpočinková kniha na dovolenou. Ne všechno bylo předvídatelné a to se mi na knize líbilo,originální příběh. Doporučuji, určitě si přečtu celou sérii.

Leniii
24.07.2023 5 z 5

Skvělý, skvělý, skvělý!!

MaláKnihomolka
23.07.2023 5 z 5

Tahle kniha pro mě byla velkým, ale milým překvapením. Pokud se stále vyhýbáte knihám od českých nebo slovenských autorů, potom není proč, jelikož stále zjišťuju, jak skvěle umí psát. A kniha Konflikt je toho jasným důkazem.

Syn italského mafiánského bosse Nero se musí vydat do Ameriky, aby si přivedl svou budoucí nevěstu. Dceru jejich nejlepšího přítele, která bude poslušná a vzorná manželka.
Že jsme ve 21. století? Na to se v tomhle světě nehraje, dohodnutá svatba stále platí.
Nerova představa jeho ženy? Bude krásná, bude kultivovaná, bude se umět podřídit a nebude jí vadit, když v jeho životě a posteli nebude jediná. Řídí se pravidly. Na vztahy si nehraje. Kompromisy nevyhledává.

Jenže ne vždy jde všechno podle našich představ.

Hned na začátek bych chtěla ocenit to, že je příběh psán z pohledu obou hlavních postav, takže se dočkáme myšlenek jak Nera, tak i Elisy. Autorka má skvělý smysl pro humor, což se ukazuje právě v knize, takže se určitě budete bavit stejně jako já. Minimálně u scénky, kdy se Nero snaží vyprat oblečení jsem se neskutečně pobavila.

Ona ho nemůže vystát a od začátku mu to jasně dává najevo. Jenže co se škádlívá, to se rádo mívá. Nebo ne?
Nebudu kecat, Nero si mě získal. A Elisa se svojí prořízlou pusou také. Co se týče romantické linky, na své si přijdou fandové hate to love romantiky, která je tu skvěle zpracovaná. Není to sice nejoriginálnější příběh z mafiánského prostředí, ale autorka ho dokázala pojmout tak, aby vás to vtáhlo a už nepustilo. Stránky vám budou mizet před očima.

Přemýšlím co říct na závěr asi to, že konec knihy mě málem rozsekal. A jsem ráda, že v tom nejsem sama, jak jsem zjistila.
Doufám, že se dočkáme překladu i dalších knih od této autorky.

Dela90
23.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Pojedeš do Ameriky a vezmeš si dceru našeho nejlepšího přítele."
Dohodnutá svatba, syn mafiánského bosse, jeho osud je dopředu nalajnovaný. On si myslí, že se mu podřídí. Jenže, pak ji potká a ví, že už nic nebude takové jako dřív.

Bomba. Poslední dobou se mi dost zalíbily příběhy z mafiánského prostředí, takže když jsem viděla, že autorce vyjde tahle kniha u nás, musela jsem ji mít. A opravdu mě nezklamala, právě naopak.

Co vy a dohodnutý sňatek v knihách? Já mám tyhle příběh ráda, ačkoliv je to pořád o tom samém. Tady mě vývoj dohodnutého sňatku docela mile překvapil. Líbilo se mi, jak se to mezi nimi postupně měnilo.

Kromě jiskření mezi hlavními hrdiny i hmatatelné chemie zde najdete pasáže, u kterých vám budou cukat koutky viz. scéna s pračkou. :D anebo naopak scény, při kterých jde mráz po zádech. Klobouk dolů před autorkou.

Do Nera se nejde nezamilovat. Mafiánský princ Čtení je prudce návykové a já Vám příběh doporučuji všemi deseti. Nudit se opravdu nebudete!

Doufám, že se dočkáme překladu i dalších dílů.

Není umění s mafiánem žít, ale přežít s ním.

PetrANovA3210
22.07.2023 5 z 5

Skvělý příběh, nešlo se od něj odtrhnout. Mafiány zrovna nemusím a když jsem uvažovala o koupi říkala jsem si to bude zase slátanina starých rozměrů, ale kdeže tohle bylo skvělý, čtivý, bavila jsem se :)

2021  88%Konflikt
2022  82%Dôvera