Konec prokrastinace

Konec prokrastinace https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215214/bmid_konec-prokrastinace-zbW-215214.jpg 4 1172 231

Jak přestat odkládat a začít žít naplno. Znáte ten pocit, když se vám nechce začít dělat na nějakém úkolu? Stává se vám, že odkládáte i věci, které opravdu dělat chcete? Snažíte si sami sobě poručit, ale neposlechnete se? Petr Ludwig v původní české publikaci opírající se o poslední vědecké výzkumy světových univerzit z oblasti lidského rozhodování, motivace a produktivity přináší odpověď na otázku, kterou si klade každý z nás: Jak z toho ven? Jak být produktivnější bez větší únavy? Jak začít využívat náš čas efektivněji? Jak prožít každý den naplno? Říman Seneca ve svém slavném citátu řekl: „Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká.” Tato kniha vám pomůže s váháním a odkládáním dlouhodobě bojovat a zlepší vaši schopnost využívat čas smysluplněji. Jádrem knihy je osm praktických nástrojů osobního rozvoje, které vám pomohou nad prokrastinací vyhrávat každý den.... celý text

koudy1
18.07.2018 5 z 5

Výborná kniha založená na praktických radách. Držte se jich. Přeji hodně štěstí v překonání "honeymoon phase" :)

Laviedete
12.07.2018 2 z 5

Kniha mě nadchla, motivovala. Asi přišla ve správný čas. Určitě 5* a pouštím se do vyzkoušení doporučených kroků a metod.

Kolaloka
17.06.2018 5 z 5

Jednoduché, stručné. užitečné. Tedy pokud nezůstaneme jen u čtení, ale aplikujeme alespoň některé techniky do svého života. Sama se ke knize opakovaně vracím. Ludwig si pět hvězd rozhodně zaslouží!

P-Verca
17.06.2018 4 z 5

Kniha "Konec prokrastinace" je rozhodně v něčem ojedinělá, už jen pro to, že jsem jí během pár let několikrát rozečetla ale nikdy nedočetla. ALE! zároveň je to první kniha, které jsem dala znovu šanci a konečně úspěšně dočetla. A nebylo to čtení z povinnosti, ke kterému bych se musela nějak přemáhat. Čtení bylo naučné, poutavé a bavilo mě to. Zkrátka k přečtení této knihy musí člověk dozrát (nemluvím o věku, pochopitelně :)). Velmi se mi líbily poznatky z praxe proložené moudry slavných osobností. Metody určitě využiji, ale myslím si, že pokud chce člověk metody využívat musí si z nich udělat vlastní "výcuc", jelikož vše najednou se používat nedá. Jediné, co mě na knize vadilo: bylo časté používání cizích termínu nebo názvů metod, které jsem si s tím jak fungují nedokázala spojit - v praxi to vypadalo tak, že při zhodnocení metod na konci kapitoly jsem musela přemýšlet a listovat, co daná metoda znamená, a jak funguje. Takže pokud pan Ludwig bude zvažovat nějaké aktualizované vydání, uvítala bych na konci knihy "slovníček" tzn. krátké vysvětlení cizích pojmů.

Ondrášeček
04.06.2018 5 z 5

“V jednoduchosti je síla,” tak nějak bych pravděpodobně popsal, jakým způsobem se nás kniha snaží naučit žit náš život v souladu s našimi představami. Tento nástroj je velice chytrý, předpokládá totiž, že právě čtenář této knihy bude mít s chorobným odkládáním záležitostí problém, snaží se tedy být co nejvýstižnější.

A ono to vcelku funguje, alespoň tedy u mne. Petr Ludwig zde za pomoci členěných návodů, výstižných obrázků, věděckých studií a různých příběhů ze života radí, jak nejlépe vyzrát proti prokrastinaci. A to rovnou s možností si vytisknout praktické pomůcky z webových stránek. Samozřejmě tato kniha nemůže být pro každého, protože například někteří lidé s prokrastinací problémy nemají (obdiv jim) nebo se štítí čtení.

Četl jsem mnoho komentářů, které si stěžují na to, že kniha prezentuje až příliš banální fakty, na které si tak nějak každý přijde sám intuitivně. O tom ovšem většinou klíč ke spokojenosti a úspěchu je; každý ho tak nějak ví, jenže jen málokdo se jím opravdu řídí a má ho nějakým způsobem členěný tak, aby dosahoval co největší účinnosti. V tom může být kniha dle mého názoru velmi cenným poradcem. Proto ji přes konstatování řady zjevných informací velice cením. Občas totiž přijde pocit, že člověk ty věci měl přímo před očima, ale neviděl je v těch správných souvislostech.

I když jsem s mnohými poznatky obeznámen, oceňuji, že si pan Ludwig dal práci (dokonce přes svou nevoli ke psaní) s tím, že sepsal stručný text, který od prokrastinace dokáže odnaučit i širší veřejnost. Cením také viditelnou snahu o propagaci kritického myšlení, které je velmi důležitým průvodcem celou knihou. Nedělám si iluze o tom, že ty metody vymyslel sám, ale musím mu nechat, že je umí bezvadně podat a prodat.

Bejkanec
16.04.2018 1 z 5

Bohužel sem dočtení odložil na neurčito ...

CtenarKarlik
29.03.2018 1 z 5

Kniha má skvělý marketing. Pokud ale už máte něco načteno, její obsah vás ničím nepřekvapí - kromě originálních srandovních obrázků. :-)

Randyz1986
19.03.2018 5 z 5

Pro mě, společně s knihou "Jak mít vše hotovo" (GTD), asi prozatím dvě nejužitečnější knížky. Konec prokrastinace je super v tom, že autor za čtenáře přežvýkal ohromné množství materiálů, studií a metodik a zkomprimoval je do tohoto neuvěřitelně čtivého jednoduchého a motivujícího textu plného obrázků a náčrtů, které opravdu hodně pomáhají pochytit z této knížky, co nejvíce a i při zpětném listování knížkou si ihned vybavíte a připomenete, co se v dané sekci řešilo. Knížka obsahuje i několik jednoduchých nástrojů, které věřím, že mohou pomoci se více motivovat a povzbuzovat v životní cestě. Pár z nich jsem už v trošku jiné formě začal dělat dříve díky GTD a řekl bych, že alespoň mně to pomáhá např. na věci nezapomínat a řesit je s větsí pravidelností po menších krůčcích. Knížka mě nejvíce překvapila tím, že rozhodně nevypráví jen o tomto v poslední době populárním buzzwordu "Prokrastinace", ale že se s tím pojí spousta dalších zajímavých sociologických, psychologických a jiných oblastí a metodik, jak vůbec společnost, člověk a jeho mozek a mysl ve své podstatě fungují. Řekl bych, že tato knížka, pravděpodobně, to nejlepší z nich velmi pěkně a elegantně sdružuje do jedné kompaktní "kostky", která bude mnohým naprosto dostačovat a pro jiné naopak může být odrazovým můstkem do hlubších vod i díky četným odkazům na zdroje, ze kterých autor čerpal. Knížku určitě doporučuji.

Nokondisi
19.03.2018 5 z 5

Skvělá kniha plná praktických rad!

AKul
12.03.2018 1 z 5

Podle mého názoru dost přeceňovaná kniha. Bohužel je psaná tak nudným a strohým stylem, že jsem ji ani nedočetl. Ještě že tam jsou aspoň ty roztomilé obrázky, ty text trochu oživují. :-)

Sabinaski
12.02.2018 4 z 5

Výborná knížka pro všechny prokrastinující. Bohužel jsem si ji přečetla až ke konci svého studia, ale o to bylo mé studium úsměvnější a mám na co vzpomínat. Kdo místo učení se nešel raději na pivo nebo nesledoval seriál? Tak tahle kniha vás nabudí a pomůže vám s prokrastinací bojovat a budete aktivnější. A ještě jedno bohužel: přesto stále prokrastinuji :D

cernikt
09.02.2018 5 z 5

Svěží knížka, rychle se čte. Návodná, nabízející ucelený systém, jak se vyhnout prokrastinaci: vědět proč (vize), jak (rozdělení velkých úkolů na menší zadání, začít po malých krocích, přičemž nejdůležitější je pravidelnost) a jak se poprat s problémy (motivace). V knížce není žádné převratné zjištění, které by nebylo možné najít i jinde. Její síla je spíš v komplexním přístupu a jednoduchých návodech a v tom je perfektní. Za mě 5 hvězdiček.

Mia-13
04.02.2018 3 z 5

Čtivá a dobře napsaná, ale nerozebírá nic nového, klasické věci, na které člověk příjde sám. Stojí za to si ji přečíst z důvodu toho, že po jejím přečtení tak 14 dní nebudete prokrastinovat, a budete aktivnější, na nějaký čas mě pozitivně motivovala :)

Otto von Pluto
02.02.2018 4 z 5

Ani dlouhá, ani krátká, s minimem nutné teorie a přiměřeným množstvím jednoduchých a praktických rad pro vybudování kvalitních zvyků a odnaučení těch nekvalitních, zdroje informací jsou řádně citovány a k tomu všemu je text doplněn vtipnými ilustracemi. Velmi sympatická knížečka.

marketa8485
16.01.2018 4 z 5

Spoustu typu na "ukolnicek"...

zdendaz
15.01.2018 5 z 5

Pro mě nejlepší kniha z oblasti, lepší jak profláknutý Kyiosaki apod. Obsahuje plno praktických rad, není to jen o slovíčkaření, ale i o skutečných metodách, které mají smysl a vedou k výsledkům.

PavlineCZka
14.01.2018 2 z 5

U čtení knihy jsem prokrastinovala téměř půl roku, bylo mi líto ji nedočíst a neustále jsem čekala na nějaké postřehy, které mi "otevřou oči".... Důvod je ten, že se jedná o opravdu vyčerpávající čtení na obsah nikterak bohaté. Musím souhlasit s názory zde, že se jedná o přeceňovanou knihu a není v ní v podstatě nic nového, na co by průměrně inteligentní člověk nepřišel sám.
Pokud ovšem někdo nikdy nad těmito otázkami neuvažoval, tak to může pro něj snad být inspirací....
Citát, který se mi líbil: "Buďte otevření, ale ne tolik, aby vám mozek vypadl z hlavy." :-)

vivienna
30.12.2017 4 z 5

..asi často prokrastinuji...Ale po přečtení knihy si to nějak více uvědomuji a snažím se tomu předejít tím, že se držím rad, jak neprokrastinovat:-) Kniha je určitě motivujíci...

Metcheque
18.12.2017 4 z 5

V záplavě nesmyslných motivačních a osobnostně-růstových slátanin je Konec prokrastinace příjemným a svěžím vánkem, který poměrně prakticky, vtipně a přehledně popisuje, jakým způsobem plýtváme časem a radí, jak tento čas využít efektivněji.

Ne nadarmo se kniha stala na českém knižním trhu bestsellerem, a to i přesto, že téma se snaží poslední dobou literárně uchopit kdekdo.

ivanapraha
09.12.2017 4 z 5

Knihu jsem zakoupila, protože o sobě vím, že s problémem věčného odkládání neúspěšně bojuji, i když používám zdravý selský rozum, nedaří se mi... Autor nemůže za to, že dnes spíš než na polích pracujeme v prosklených budovách a "budujeme" tzv. korporátní svět, že spousta lidí hodnotí druhé podle značek a že spolu pomalu, ale jistě přestáváme umět dýchat jeden vzduch. Z toho, co jsem zatím přečetla jsem nadšená. Knihu rozhodně nepovažuji za ztrátovou investici i když chápu, že jejím přečtením se ze mě vzorňačka jistě nestane. V mé knihovně zůstane:-)