Komu hlava sejde

Komu hlava sejde https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431470/bmid_komu-hlava-sejde-hDS-431470.jpg 3 120 51

V korsických horách se setkává skupina deseti Finů. Z tisíců zájemců byli vybráni právě oni ne proto, že by byli výjimeční, zkušení a nejlepší. Naopak jsou to všichni lúzři, kterým se v životě moc nedaří. Chybí jim silná vůle, schopnosti, pracovitost i pokora. Tohle je jejich šance. Stačí, aby během třinácti dnů překonali nejtěžší evropský trek GR 20, jen se základním vybavením. Cena pro vítěze? Milion eur, rozdělený mezi všechny, kteří závod dokončí v limitu. Živí. Pět mužů a pět žen se odhodlaně vydávají na cestu. Z jednotlivců se stává jednolitá skupina, lúzři se mění v bojovníky a ze soutěže je najednou zoufalý zápas o přežití. Účastníci začnou za podivných okolností umírat a ostatním začíná docházet, že čím míň lidí dojde, tím větší podíl připadne na zbývající. Všichni si musí sáhnout na dno svých sil, aby se vůbec vrátili. Kdo nakonec přežije a stane se vítězem?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Se ken tulee viimeiseksi , 2017

perpe2a
05.04.2021 4 z 5

Za mě vynikající, napínavé, čtivé. Rozhodně stojí za to.

Ivana11
25.03.2021 4 z 5

Od knihy jsem nevěděla, co mám čekat, ale jsem příjemně překvapená. Byla čtivá, napínavá, závěr byl překvapením.

HDosoudilová
21.03.2021 4 z 5

Velmi zvláštní příběh nad kterým tak trochu přemýšlím ještě několik dní po dočtení. Tato kniha mi doma ležela několik měsíců a díky čtenářské výzvě na ni došlo. A jsem ráda.
Bylo to čtivé, zajímavé, temné a zároveň tu byla krásně popsaná příroda a hory. Musím tedy přiznat, že v postavách jsem měla od začátku až do konce zmatek a nikdo mi nebyl sympatický. Asi opravdu typičtí lůzři...
Záhadné umírání jednotlivých účastníků mě několikrát donutilo změnit názor na vraha. A na konci jsem byla tedy doslova šokovaná. Byť ano, čekala jsem něco podobného ale ne přímo toto...
Zároveň jsem od začátku měla stejné pocity jako při čtení Trhliny od Jozefa Kariky. Možná právě jeho čtenářům bych tuto knihu doporučila... stejně jako po dočtení Trhliny jsem si vyhledala informace o GR 20.

IvetaTerezieM
12.02.2021 3 z 5

Kdo se rád pohybuje v přírodě a má fantazii, vřele doporučuji. Celý děj se odehrává v horách, které si každý podle popisu představuje jinak. Některé pasáže mě moc nenadchly, ale ty hory a já v nich ano.

Marta_P
08.01.2021 5 z 5

Kniha mi od začátku sedla a za jeden den sem měla přečteno. Ano, nějaké situace byly lehce přitažené za vlasy, ale mě to nevadilo. Zajímavé prostředí, dobré dialogy a rozličné charaktery postav to vykompenzovali. Za mě velice dobrý a zajímavý příběh, jsem ráda, že sem na knihu narazila a nenechala se odradit hodnocením.

Gabetka
09.11.2020 4 z 5

Postavy načrtnuté stručně, ale uvěřitelně a zapamatovatelně. Děj odsýpal, žádná hluchá místa. Super popis celé náročné túry, až jsem měla chuť na něco podobného vyrazit. Na rozdíl od románových hrdinů, kteří i netrénovaní zvládli neuvěřitelné kousky, já bych zcela reálně odpadla nebo se někde strachy zasekla hned na první etapě. No, v první chvíli jsem myslela, že ten konec nerozdýchám, ale po několikerém zamyšlení jsem došla k závěru, že do koncepce příběhu zapadl dobře. Doporučuji jako nenáročnou velmi čtivou oddechovku (pokud vám nevadí loučení se s postavami během čtení).

Hany.Honey
20.10.2020 5 z 5

Mně se to teda líbilo moc. Ráda čtu příběhy, kde se jde až na krev. Hlavně, že to nemusím prožívat osobně. Partička k pohledání, teda. Nikdo vlastně žádný sympaťák. Konec přišel dost náhle a jakoby bez nápadu.

alnahu
17.10.2020 1 z 5

Spíš než thriller mi připadal tato kniha ,jako horor.Hra o přežití mě nesedla.

karel6097
13.10.2020 2 z 5

Kniha se četla dobře,ale ten závěr byl hrozný.

jasmína
09.10.2020 2 z 5

Knihu jsem sice poctivě přečetla, ale pro mě byla velkým zklamáním.

Líbil se mi až závěr, a to je bohužel málo......

Aya81
29.09.2020 4 z 5

Líbilo se mi. Napínavé, byť trochu přitažené za vlasy. Byla jsem zvědavá, jestli někdo (a kdo) přežije a dojde. Upřímně jsem všechny lůzry obdivovala, že vytrvali. Tahle část byla pro mne ale zároveň nejméně uvěřitelná, opravdu si nemyslím, že by úplně obyčejný netrénovaný člověk dokázal trek tohoto typu zvládnout. Ale četlo se to dobře.

Mike99
21.09.2020 4 z 5

Skupina 10 vybraných osob, o kterých si organizátor myslí, že jsou to ti "správní" životní ztracenci k tomu, aby naplnili jeho podnikatelský záměr. A pokud ne, on tomu rád napomůže. Poměrně dlouho nebylo jasno, proč se některé věci dějí tak, jak se dějí, čtenář mohl jen spekulovat. V závěru vše jasně, logicky, srozumitelně vysvětleno. V danou chvíli mi těch lidí bylo neskutečně líto, taková nespravedlnost se mi příčí, přitom se skoro všichni snažili překonat sami sebe. Závěr byl nakonec uspokojivý. Za tu zradu na lidech * dolů.

janina66
12.08.2020 4 z 5

Velice čtivé, dobrodružné čtení. Mně osobně se kniha líbila. I já tam měla své favority, a také nedošli. Zápletka zajímavá a rozhodně zvláštní konec. Jsem ráda, že jsem nedala na špatné hodnocení ostatních čtenářů. Já mám takový typ knih ráda.

LůcaPůca
12.08.2020 3 z 5

3,5/5⭐

Lenka0007
11.08.2020 4 z 5

Pravda, žádná pecka to není. Děj je předvídatelný, za konec dávám jednu hvězdičku dolů, ale průšvih to nebyl. Knížka se dobře čte, mezi postavami si možná najdete i svého favorita, ten můj do cíle nedošel, skončil v bahně. Ale jo, jsem ráda, že mě vcelku nízké hodnocení knížky neodradilo.

petaSk
04.08.2020 3 z 5

Fajn survival, dokonce bych se obešla bez té thrillerové složky. Konec se mi líbil. Postavy akorát zábavné na to, aby vám nevadilo, že umírají jak na běžícím páse. Děj rychle odsýpal. Pozadí zápletky ale docela na hlavu.

Basta1912
17.07.2020 2 z 5

2hvězdy - Jedna za hezký nápad, druhá za to, že i když se pak ukázalo, že je to totální blbina, alespoň to autor neprotahoval na moc stranách.

Devil-Ivet
15.07.2020 4 z 5

Napínavý příběh o deseti lidech, kteří se chtějí do cíle dostat živý a chtějí vyhrát peníze. Velmi brzy jim dojde, že čím méně jich zůstane, tím větší odměna na každého bude čekat. Až do posledních stránek jsem netušila, kdo se zbavoval soutěžících nebo zda jich nebylo více. Skvěle promyšlené i napsané.

Medovnice
15.07.2020 3 z 5

Polovina docela fajn, klasická vyvražďovačka. Potom přijde vysvětlení - kdo, proč a jak - a všechno jde do kopru. Překombinované, nudné a vlastně hloupé. Škoda, protože se to četlo fakt dobře.

mysterygirl
11.07.2020 3 z 5

Chtela jsem dat 4 *, ale davam 3 za ten konec

boj o přežití thrillery tajemství dobrodružství boj o život Korsika

Jari Järvelä
finská, 1966