Řeka diamantů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh ze serie o komisaři Sandersovi.

https://www.databazeknih.cz/images_books/99_/99144/reka-diamantu-99144.jpg 2.84
Série

Komisař Sanders 3.

Žánr
Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Alois Altrichter
Orig. název

The River of Stars, 1913

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Řeka diamantů

Přidat komentář
trudoš
09. května

Báječně nostalgická dobrodružka s bezmála stoletou historií. Co jí však hodně ubližuje, je její roztříštěnost. Jako by Edgar Wallace propadl kouzlu impulzivního psaní a každý den se rozhodl pro úplně novou cestu zápletky, pročež se průběh vyprávění stává naprosto neodhadnutelným. Ovšem pouze ve smyslu, že netušíte, kam vás děj zavede v následující kapitole. Naopak vývoj jednotlivých epizod je bohužel až smutně předvídatelný.
Nečekané ovšem je, že v anotaci zmiňovaný komisař Sanders zde hraje roli naprosto vedlejší, a hlavní úlohu zastává lupič gentleman a tajný agent Amber. Za což jsem jedině rád, protože mi byl v mnoha ohledech daleko sympatičtější, než nudný patron Sanders. Jistě, je to trochu nadnesená postava, vytvořená spojením všech možných ideálů, nicméně v příběhu funguje jako jediná a oblíbit si ji je rozhodně jednoduché. Protipólem je pak Alfons Lambaire, který je prvoplánovým zločincem jak z příručky a působí, že je tu jen proto, aby Řeka diamantů měla i nějakého padoucha.

Stanas513
20.10.2018

Toto dílko se mi dostalo do ruky náhodou v podobě e-knihy a tak už jsem ho rozlouskla. Vzpomněla jsem si na žáka Kulíka ve filmu Škola základ života, jak si četl pod lavicí rodokapsy. Je to četba pod lavici, ale pochybuji, že by to dnešní mládež ještě znala... :-)