S úctou Picpus

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jedna z populárních „maigretovek“ neobyčejně plodného autora, který je v žánru detektivních a kriminálních románů v současné době jednou z předních veličin. Komisař Maigret, společná postava 62 detektivek, je detektivem intuitivní metody, detektivem, který se umí vciťovat do života lidí svých případů a umí proto i předvídat. V tomto detektivním příběhu hledá a úspěšně nalézá pachatele vraždy, kterou předpověděla záhadná zpráva na otisku pijáku v jedné pařížské kavárně, končící slovy „s úctou Picpus“. (www.pitaval.cz)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98413/komisar-maigret-s-uctou-picpus-zDZ-98413.jpg 4.129
Série

Komisař Maigret 23.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Mladá fronta
Orig. název

Signé Picpus, 1944

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha S úctou Picpus

Přidat komentář
Koka
22.07.2018

Čtení na jedno odpoledne. Dobová atmosféra a kulisy příběhu zaujmou, rozuzlení je předvídatelné a poněkud "spadlé z nebe" - žádné opravdové stopy, pouze géniova intuice.
Zaujala mě bezradnost překladatelky: "Máte ráda horsdoeuvery?" - "Strašně." Maigret zvolil malou restauraci, .. kde jsou horsdoeuvery stejně výtečné, jako hojné." (s. 62)

Katuska001
01.07.2013

Krátký detektivní příběh komisaře Maigreta, kde na začátku plno odlišných skutečností dokáže spojit v jedno rozuzlení a vše vyřeší.


Doporučujeme

Mefisto
Mefisto
Muž, který hledal svůj stín
Muž, který hledal svůj stín
Jarní mrtví
Jarní mrtví
Hrob mé sestry
Hrob mé sestry