Nezastavitelný Juggernaut

Nezastavitelný Juggernaut https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452170/bmid_nezastavitelny-juggernaut-AKY-452170.jpg 4 16 4

Juggernaut. Nezastavitelný nepřítel, kterého pohání tajuplná síla Cytorrakova karmínového drahokamu. Spidey musí přijít na způsob, jak ho zastavit - když se ale od jeho pancéřovaného těla odráží projektily i bomby, aniž by na něm zanechaly škrábnutí, k čemu mohou být dobré pavučiny? Navíc zrovna pro Spideyho visí ve vzduchu láska, protože s Black Cat to začíná být vážné - dokáže náš hrdina přesvědčit maskovanou zlodějku, aby se vzdala zločinné kariéry a polepšila se? Obsahuje komiksy Amazing Spider-Man č. 224-230.... celý text

Terva
20.09.2021 4 z 5

„Na tohle teď není čas!
Někomu tu může jít o život!
Kdy vám dojde,
že jsme na stejné straně,
vy platfusáci?“

Svazek obsahuje komiksy Amazing Spider-Man #224 - #230

Po delší době opět jednolitý svazek, který obsahuje sedm sešitů tak, jak vyházely pěkně za sebou. Tak že jsem očekával akční jízdu plnou soubojů, bez jakéhokoliv přerušování jinými sešity a odnožemi. No, trochu jsem se spletl. Sešity jsou samostatné povídky (části děl, abych se držel výmyslu na těchto stránkách) a tak nám skoro v každém sešitě vystupuje někdo jiný. Potkáme tu tak třeba Vultureho, Folkillera nebo Blacl Cat. No a samotný Juggernaut o kterém to celé je, se objevuje až v posledním sešitě.

Citát: Toomes? Nikdo takový tady není, je ti jen Vulture!

Barva tohoto komiksu (Glynis Weinová) je ta klasická, které já osobně říkám žvýkačková. Je to pojmenované podle obrázků ze žvýkaček Donald. Veselé barvičky, a jednoduchá komiksová okna. To vše je teď tento svazek Spider-Mana. Přidejte spousty soubojů, hláškování a nebezpečných situací a to přesně vystihuje ten žvýkačkový tip. Prostě bude sranda i napětí v jednom balení. Tohle byla pěkná akční jízda.

Citát: Neříkej mi, že jsi Footkillera nečekal!

Delphín
20.10.2020 4 z 5

Perfektní retro příběhy se Spideym v hlavní roli. Ať už se pavouk setkává s Vulturem, Black Cat nebo Foolkillerem, všechno se to četlo opravdu výborně za podpory úžasné kreslířské práce Johna Romity Jr. Poslední dva sešity právě s Juggernautem mi ale bohužel moc nesedli...

Ivan Kučera
01.10.2020 3 z 5

Juggernaut je pre mňa ohromná nostalgická bomba, keďže mi ho rodičia kúpili ako 10-ročnému začiatkom 90. rokov, keď vyšiel v rámci semic-slovarťáckeho Záhadného Spider-Mana. Takže keď som sa dozvedel, že vyjde aj v Spajdyho komiksovom komplete, okamžite som si ho kúpil. Kým som ho našiel na webe, objednal a zaplatil, neubehlo ani 10 minút a to už je fakt čo povedať. Po otvorení fantastickej obálky ma však bohužiaľ čakalo vytriezvenie. Juggernaut sa objavuje až 50 strán pred koncom a dovtedy nás čaká dosť strašný Vulture, absolútne strašný Foolkiller a situáciu aspoň trochu, ale nie príliš, vylepší Spajďákova Nemesis Black Cat. Našťastie, keď už začnete hádzať pavúka do odtoku, objaví sa príbeh Pavouk zabiják (ďalšia nostalgická pecka, ktorá tiež kedysi vyšla pod hlavičkou Semic-Slovartu) a najlepšie na koniec. Juggernaut. Konečne. Je to akčná nálož, síce nie až taká, ako napr. Masky s Hobgoblinom alebo Utrpení s Lizardom, ale ešte aj v roku 2020 ide o slušnú nakladačku plnú akciu, dosť mi pripomínala „nekonečné“ akčné finále z Terminátora 2.

hroubek
16.09.2020 4 z 5

Poctivé retro. Roger Stern byl Spideyho velký fanda a přistupoval k jeho příběhům s respektem a taky tím, že chce něco předvést a dokázat. To se mu zde povedlo. Jeho příběhy mají šmrnc a neztratily kouzlo ani po letech. Velkou zásluhu na tom taky má skvělá kresba od Johna Romity Jr., který si zde začal pilovat svůj styl. Samotné příběhy nejsou přelomové, ale takové sešity s Black Cat nebo Juggernautem stojí za to. Je to fajn komiks, který mě sedl.

komiksy superhrdinové superschopnosti Spider-Man Marvel

Autoři knihy