Komiksová historie světa #2: Od vzestupu Číny po pád Říma

Komiksová historie světa #2: Od vzestupu Číny po pád Říma https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/104046/bmid_komiksova-historie-sveta-2-od-vzest-Eyn-104046.jpg 5 15 2

Komiksová historie světa série

Dějiny a komiks. Co mají společného? Na první pohled jen velmi málo. Kreslíř Larry Gonick ve své Komiksové historii světa staví tuto logiku na hlavu. NIC není tak vážné, aby se tomu nedalo zasmát. V prvním dílu nebyla Gonickovi svatá „nedotknutelná“ antika ani příběhy starozákonních mudrců. Stejně shovívavý nadhled si zachovává i při pohnutém vyprávění dějin Indie a Číny. Skutečných i těch bájných. Ale to nejlepší si šetří nakonec. Krásný, mocný, dekadentní a ve své podstatě směšný Řím!... celý text

silvara
07.04.2017 5 z 5

Tak trochu jiný pohled na "klasický" dějepis. Ironie a sarkasmu srší z každého komiksového okénka, ale co je na tomhle díle nejlepší, je to propojování souvislostí. Dokonalá ukázka toho, že svět je propojený organismus.

Kapis
21.01.2014 5 z 5

Skvělé pokračování citlivě sžíravého sarkasmu, který nám ukazuje, že to, co do nás cpali v dějepise může být i trochu jinak;-)