Kojabaši, kočičí mistr zenu

Kojabaši, kočičí mistr zenu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31707/kojabasi-kocici-mistr-zenu-31707.jpg 4 38 8

Jeden zenový mistr měl chytrého kocoura, a ten od svého pána leccos pochytil.. Jednou se starý kocour Kojabaši vydal na cesty, aby se sám na vlastní kůži přesvědčil, v čem spočívá osmidílná stezka a vznešené pravdy zenového buddhismu. Na cestě za poznáním ho doprovází jeho žák, kocourek Taneda.

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Garamond

Conte du chat maître zen , 2002

Pablo70
06.06.2023 5 z 5

Jak Mistr praví: "Měli bychom místo odmítání zvolit otevřenost, místo skleslosti více elánu, strach nahradit láskou, mrzoutství vyměnit za dobrou náladu, smysl pro humor a radost ze života." Už jen to z vás udělá dobrého člověka. Tahle knížka je pro radost!

Pawlisman
30.05.2021 3 z 5

Spíše než obsah mě zaujaly příjemné ilustrace. Obsahově jde o příliš rychlý průlet, který se vedle vás mihne jako lehký vánek a příliš toho za sebou nezanechá.

Lucie42
14.12.2020 5 z 5

Moc příjemná, milá a zábavná knížka, která vás provede učením zenu. Moc se mi líbili jednoduché a přitom moc nápadité ilustrace

@pavlas
15.09.2019 4 z 5

Kniha, která zajímavou formou uvede i dětského čtenáře do základu Buddhova učení skrze příběhy kočičího zenového "mistra" Kojabašiho a jeho žáka, mnicha Tanedy. Nevím jak dnes, ale v době napsání knihy H.Brunel nebyl mistrem zenu a tak i jeho Kojabaši je mistrem jen podle jména, nikoli podle vhledu. To ovšem nic nemění na tom, že je to velice příjemná a hezky ilustrovaná kniha.

flanky
22.06.2019 5 z 5

Nádherný příběh učitele a jeho nezbedného žáka. Tahle kniha vám toho dá opravdu hodně - dozvíte se mnoho věcí o zenu, a to nenásilnou formou, a k tomu ty úžasné ilustrace. Když k tomu přičtu i originalitu a kočičí hrdiny, jednoznačně doporučuji.

miuk
02.04.2019 5 z 5

Perfektní čtení o zenu s mým oblíbeným zvířetem. Velmi čtivé!

Mr.BFU
08.05.2018 5 z 5

Výborná čtivá kniha nejen pro děti o buddhově učení v příběhu kocoura, zenového mistra Kojabašiho a jeho žáka Tanedy.

swamp
30.11.-0001 4 z 5

Výborná zenová kniha, která příběhy kočičího mistra vypráví o zenové cestě..

zen

Henri Brunel
francouzská, 1928 - 2020
2005  89%Oceán v kapce rosy: Zenové příběhy
2011  84%Humor zenu
2006  85%Kojabaši, kočičí mistr zenu
1999  100%Kočičí metoda

Kniha Kojabaši, kočičí mistr zenu je v