Kognitivně-behaviorální terapie v praxi: Pro terapeuty, studenty a poučené laiky https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185740/kognitivne-behavioralni-terapie-v-p-185740.jpeg 4 20 2

Autoři, kteří pracují jako kognitivně-behaviorální terapeuti, se do své knihy snažili vybrat informace, jež z hlediska psychoterapeutické praxe pokládají za důležité pro své začínající i pokročilejší kolegy. V knize čtivým způsobem pojednávají o základech KBT, zabývají se terapeutickým vztahem, přenosy a protipřenosy, vyvrací častou domněnku, že se KBT nezajímá o osobní minulost klienta, a pojednávají o hlavních terapeutických dovednostech při práci s kognitivními přesvědčeními, automatickými negativními myšlenkami, emocemi a tělem. Pro větší názornost jsou uváděné zkušenosti a doporučení demonstrovány na krátkých příbězích z praxe.... celý text

mybrave
18.07.2021 4 z 5

Kniha dobře vysvětluje co je KBT a čtenář dostává i praktické metody, jak pracovat s depresí či úzkostmi. Současně ukazuje mechanismy, jak je vše provázáno. Jak se navzájem ovlivňuje tělo a psychika. Zaměřuje se na to, jak pracovat s automatickými negativními myšlenkami, jak praktikovat expozice, jak relaxovat ...

Na druhou stranu kniha nenahradí skupinovou KBT nebo terapii s terapeutem. Tam je daleko více prostoru pro procvičování a vysvětlení, jak jednotlivé metody fungují. Já ji bral jako opakování a tam posloužila velmi dobře. Dokonce může i rozšířit znalosti a prohoubit chápání.

Jandýs
04.06.2020 5 z 5

Velice přínosné informace, zajímavé a povzbuzující. Chystám se s ní a díky ní vypracovat pár terapeutických cviků. Doporučuji všem, kdo trpíte úzkostí či sociální fobií.

kognitivně behaviorální terapie

Autoři knihy

Ján Praško
slovenská, 1956

Kniha Kognitivně-behaviorální terapie v praxi: Pro terapeuty, studenty a poučené laiky je v