Kočovná nevěstka

Kočovná nevěstka https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161972/bmid_kocovna-nevestka-a4y-161972.png 4 207 44

Kočovná nevěstka série

První díl historické trilogie o ženě, která musí bojovat o svoji čest i život... Marie vyrůstá jako zámožná kupecká dcera. Když se o ni začne ucházet mladý hrabě Ruppertus, její otec je štěstím bez sebe. Zlé intriky však záhy zničí všechny jeho naděje i dívčinu budoucnost. Aby přežila, je nucena prodávat své tělo. Marie se však nevzdává a věří ve svou pomstu...... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Die Wanderhure , 2004

Kerberos
19.06.2017 5 z 5

Marie statečná holka,která si umí poradit i s nepřízní osudu.

martina.culik
24.02.2017 5 z 5

Nejdřív jsem si říkala, z toho se holka dostaneš a pak jsem jen s otevřenou pusou četla, co všechno se může stát. Hrdinku jsem si oblíbila a jakmile vyšly další díly, pustila jsem se i do nich.

Kabalenka
29.11.2016 4 z 5

Musím říct, že knížka je čtivá, prostředí a doba rozhodně velmi zajímavé, zároveň hodně hodně drsné. Jak snadno se může žena stát nevěstkou a jaké pak má postavení ve společnosti a co všechno ji může potkat..

Petůnius
27.08.2016

Temné, mrazivé, beznadějné...

petvet
13.06.2015 4 z 5

Kniha mě fakt dostala-poutavý příběh městské dívky Marie,která se dostala do spárů hnusných ničemů,přežila znásilnění,trest a vyhnání z města,5 let kočování jako nevěstka.Hlavní hrdinka si toho tolik vytrpěla,že opravdu byla HRDINOU a divím se,že to všechno ve zdraví přežila. První díl končí dobře-Marie se dočká trestu pro zapřičinitele jejího neštěstí...
Zajímavé bylo,že do příběhu vložila autorka i střípky z historie-1415 a upálení mistra J.Husa-doba to musela být otřesná!
Dala bych pět hvězdiček,ale jelikož byly některé pasáže dost zdlouhavé,tak dávám 4*.

teery.ts
22.04.2015 5 z 5

Skvělá kniha, napínavá, dojemná i když s trochu pohádkovým koncem :-) Zatím nejlepší, co jsem od Iny Lorentz četla. těším se na další díly.

vikaa
07.01.2015 5 z 5

Tak tahle kniha mě dostala. Miluji knížky od Vaňkové (zvlášť z období Přemyslovců) a Iny Lorenz se co do čtivosti a historických skutečností Vaňkové určitě vyrovná. Příběh byl originální a je pravda, že o životě kočovných nevěstek ve vrcholném středověku jsem nic nevěděla. Také život kněží a vysoké šlechty byl podán dle mého názoru pravdivě a bez příkras. Kniha okrajově popisuje i část českých dějin - upálení mistra Husa včetně historických souvislostí. I když byl konec knihy značně nepravděpodobný, neubírá to v žádném případě knize na přitažlivosti. Zázraky se přece dějí...

seredomi
19.11.2014 4 z 5

chcete číst knihu - čtivou, poutavou, protkanou láskou, zajímavou, poučnou, historickou, šokující a poukazující na bezpráví?? tak můžu jen doporučit !

Kamiliana
13.09.2014 4 z 5

Aneb co tě nezabije, to tě posílí. Mně to jako oddechovka moc nepřišlo, naopak. Docela drsné vykreslení života v 15. století. Scéna o pomstě vojáků, kteří doslova rozpárali nevěstky na útěku, se mi v myšlenkách vrací i teď po měsících od přečtení. Velice zajímavá mi připadala vsuvka s Janem Husem. Kdyby šlo, dám 4-5*.

zuza.floderova
04.09.2014 5 z 5

Kniha, která opravdu chytí za srdce a už se nepustí. Určitě ji budu číst několikrát. Nechápu proč tato kniha upadla v zapomnění a už se nečte, je to úplná škoda.

svitim
31.03.2014 5 z 5

Velmi hezky napsaná knížka, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Žít v té době bych ale opravdu nechtěla......

orinka3
17.12.2013 4 z 5

Drsná doba, drsné popisy. Nevím, jestli je možné, aby žena vydržela všecko co hrdinka musela, aby se nakonec dočkala svého štěstí - ale co, je to oddechovka ke čtení pod lampou. Angeliku jsme měli všechny rády, nebudu se tedy ofrňovat. Mám ale menší výtky ke stylu psaní, možná spíš překladu, občas se vyskytují toporné obraty. Jako nenáročná četba - proč ne?

TheJitulka
16.10.2013 5 z 5

Neskutečně skvělá kniha, přečetla jsem ji už podruhé a klidně bych se do ní pustila znovu, jen je na čase přečíst si další díly.:)

maruna
08.09.2013 5 z 5

Napínavá knížka, středověk, krutost, ale i láska a potrestání viníků.

klarka61
01.07.2013 5 z 5

Velmi pěkná kniha a už se těším na pokračování. Doporučuji.

MBubu
30.05.2013 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem. Ale je to docela drsné čtení. Holt doba byla těžká a dívka bez zázemí rodiny musela prožívat krušné chvíle. Je to napínavé čtení a moc jsem hlavní hrdince fandila, aby ze své situace vytěžila v rámci možností co nejvíc.

deedulka
10.05.2013 5 z 5

Skvělá kniha! Neotřelé téma z doby 15. století, kdy nevěstky cestovaly po světě a neměly možnost svému osudu žlutých stuh uniknout. Marie si v životě dost vytrpěla, když ji mocichtiví lidé připravili o rodinu, majetek i poctivost. Aby nezemřela a mohla pomýšlet na pomstu, rozhodne se pro život nevěstky spolu se ženou, která ji zachránila a stala se její celoživotní přítelkyní. Kniha popisuje mocenské boje, intriky a těžký život, který musely nevěstky zakusit. Cestovat z města do města, čelit nebezpečí přepadení a pohrdání ostatních lidí. Ani přes velký počet stran mě kniha nezačala nudit a dočetla jsem ji napjatá až do konce. Hned se jdu poohlédnout po pokračování. Zároveň jsem zvědavá, jak se podařilo knihu zfilmovat. Na to se taky těším - film vznikl již v roce 2010 (viz zajímavosti ;) ).

Dašička
10.05.2013 5 z 5

Všechny díly nevěstky Marie jsou naprosto skvěle napsané. Přesvědčivý obraz středověku. Doporučuji všem:)

renataab
20.04.2013 5 z 5

Velmi pěkný příběh, těšila jsem se na chvíle s knížkou.

petik1
14.03.2013 5 z 5

Pěkný a napínavý příběh, kniha se čte sama a nemohla jsem se od ní odtrhnou.Určitě doporučuji.