Kocourek Matýsek

Kocourek Matýsek https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270493/bmid_kocourek-matysek-ymC-270493.jpg 5 10 7

Poutavý příběh kocourka, kterému se do chaloupky vloupá strašlivý medvěd a tak se vydá do světa hledat odvážného hrdinu, který by mu pomohl medvěda vyhnat. Kniha je psána formou piktogramů/symbolů. Je určena dětem, které mají potíže s porozuměním psaného a mluveného slova, zejména dětem s poruchou autistického spektra a vývojovou dysfázií. Je také vhodná pro děti předškolního věku 3-6 let, které se učí číst. Jednoduchý příběh se snadno srozumitelnými texty, přizpůsobenými jazyku piktogramů, usiluje o poskytnutí větší samostatnosti těmto dětem a stimuluje jejich představivost. Díky symbolům děti pochopí význam slov, snadno si je zapamatují a naučí se je používat v denním životě. Text byl upraven pro snadné čtení, byla omezena symbolická slova, metafory a abstraktní pojmy. Barevná výplň rámečků rozlišuje slovní druhy. Ilustrace mají za úkol maximální konkrétnost a lepší chápání vizuální komunikace. Věty se v knize často opakují, což usnadňuje porozumění textu i jeho čtení a výsledkem je nadšení a spokojenost čtenáře se svou schopností pochopit příběh i v případě, kdy nedokáže přečíst všechna slova.... celý text

lucakuca
08.10.2021 4 z 5

Dříve vytahovali řepu ze země, teď vykazují medvěda z chaloupky:
"Každý rád pomůže, ale s kartama zamichá až ten nejmenší, nejméně pravděpodobný."
Jednoduché čtení a milé obrázky.

Péťa86
01.07.2021 5 z 5

Za nás naprostá pecka ve verzi s piktogramy. Pro mého syna s poruchou autistického spektra to byl jako dar z nebe. Vydržel jí přečíst celou, vnímal, ukazoval na piktogramy, snažil se u toho mluvit. Doporučuji i pro malinké děti, od 1,5 roku, opravdu pecka. Víc takových projektů.

ramoni
10.02.2021 5 z 5

delší dobu jsem přemýšlela, zda knihu koupit, na první pohled mne neupoutaly ilustrace, ale 1,5 letý syn je naprosto nadšený, jemu se tyto jednoduché ilustrace velmi líbí, je to pro něj přehledné, knihu čteme několikrát denně, dá se předčítat opravdu poutavě, jednoduchý text i zápletka, opakují se tam obdobné situace, obdobné věty, prostě pro batole skvělé, vžije se do příběhu

Osice
29.12.2019 5 z 5

Dcera objevila v knihovně. Poprvé ji četl manžel a já poslouchala při žehlení. Protože jsem neviděla na obrázky, tak jsem se při předvídání ani trošku netrefila:-) Další předčítání (a že už jich bylo) už bylo na mě, tak jsem měla možnost vychutnat si i vtipné ilustrace J. Kaláčka. Nejvíc mě bavil Matýsek. Když jsem poprvé viděla jeho výrazy (úsměv od ucha k uchu, naštvaný výraz, rozhořčený výraz, zoufalý výraz atd.), tak jsem se skoro nahlas rozesmála.

Příběh o přátelství, ochotě pomoci a odvaze, jehož poselství tkví v tom, že odvaha a velikost vždy nejdou ruku v ruce. Situace se opakují (různá zvířátka pomáhají Matýskovi vyhnat medvěda Huňáče fuňáče z jeho domečku) – ideální i pro menší děti. S dcerou jsme např. řešily důvody, které mohl mít Huňáč k tomu, že obsadil kocourkovi domeček, a také jsme si povídaly o tom, co bychom v podobné situaci dělaly my. Dcera si knížku často prohlíží i sama a docela věrně dokáže odvyprávět příběh (i s odpovídající intonací – strach, hněv, atd.).

knihamouder
20.11.2018 5 z 5

Pěkná knížečka s jednoduchým příběhem o kocourkovi a jeho chaloupce. Knihu hodnotím kladně. Věřím, že pro cílovou skupinku může být kniha velkým krokem k pochopení (Je určena dětem, které mají potíže s porozuměním psaného a mluveného slova, zejména dětem s poruchou autistického spektra a vývojovou dysfázií.). Nápad pomoci dětem prostřednictvím všeříkajících obrázků se mi líbí.

bibi.r
19.02.2018 3 z 5

Knížka s jednoduchým příběhem pro nejmenší čtenáře k trénování čtení.

Lucissia
04.01.2018 4 z 5

Jelikož sbíráme knihy o kočkách, došlo i na tuto. Předčítala jsem ji jeden večer, tedy, mně se moc nelíbily ilustrace, příběh je taky dost jednoduchý, ale zas na druhou stranu si dovedu docela dobře představit, že se na ní jednou budou moje děti učit číst. :-)