Olympiáda kocoura Vavřince

Olympiáda kocoura Vavřince https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7808/mid_olympiada-kocoura-vavrince-pfb-7808.png 5 28 5

Leona333
22.03.2024 5 z 5

,,Který míč má růžky a netrká? Který míč má ouška a neslyší, co se kolem povídá? Může si takový míč udělat bouli na čele? Otylka ani Drobínek ten balón ještě nikdy neviděli. Jenom Vavřinec ví, jak se jmenuje a jak se dělá.
Do velké punčochy dejte hodně malých punčošek a starých hadříků, potom ji sešijte, nebo zavažte. Nevadí, že HADRÁK nebude docela hladký. Na cíl poletí stejně dobře jako ten nejdražší míč z obchodu. Jen to zkuste."

Tak já to před léty jako malá holka zkusila a s bratrem jsem si takový HADRÁK vyrobila. A skutečně to fungovalo... ; ) Další z mnoha dobrých nápadů, o který se v knížce s dětmi Vavřinec podělil. I když dnešní děcka, asi vše od kocoura Vavřince nedocení... ; )
Každopádně já tuhle knížku a nejen tuhle knížku - knihy s Vavřincem a jeho kamarády..., považuji za neotřelý skvost české literatury pro děti.

bazyk21
12.12.2023 5 z 5

Vzpomínka na dětství...

Turlogh
05.09.2018 5 z 5

Kocour Vavřinec sportovec! I takto by se dala nazvat tato kniha pro děti, kde hlavní hrdina Vavřinec učí své kamarády i ostatní zvířátka jak zušlechtit svou postavu sportováním. Knížka je to opět plná veselých příhod a tentokráte doplněná i trošku více textem. Znovu dětem doporučuji neboť Vavřinec na rozdíl od třeba Lenina je věčný!

SSTknihy
19.06.2018 5 z 5

Poslední z pětidílné série komiksů o kocouru Vavřincovi a jeho čtyřech přátelích. Lehká inspirace XXII. olympijskými hrami v Moskvě, ale tohle téma knize nijak neubralo na vtipnosti a zábavnosti, spíš naopak. Mimochodem, autoři Dagmar Lhotová a Zdeněk Karel Slavý byli manželé a komiks o kocouru Vavřincovi je 1. československý komiks pro děti! Až teprve po něm se objevily Čtyřlístek nebo Barbánek.

benda02
12.08.2013 5 z 5

Stále stejně skvělý Vavřinec už ale v novém kabátě.

Autoři knihy

Dagmar Lhotová