Kočičí filozofie

Kočičí filozofie https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483974/bmid_kocici-filozofie-DFu-483974.jpg 2 5 5

Kočky a smysl života Kočky – milujeme je, staráme se o ně, mazlíme se s nimi. Ale opravdu víme, jaké jsou? Taky se ptáte, proč je váš kočičí společník šťastnější než vy? Jestli vás má vůbec rád, nebo vás jen trpí díky pohodlnému ubytování a stravě? Začtěte se do Kočičí filozofie a odhalte smysl kočičího života. Že kočky smysl života nemají? Možná je jím jejich pouhá přítomnost v naší osamělé lidské existenci, protože to ony se rozhodly s naším druhem žít. Na základě několika příběhů silných a více či méně milovaných koček autor polemizuje s několika filozofickými směry a filozofy a přemítá nad rozdílem v přístupu k životu a ke smrti lidí a těchto „domestikovaných“ šelem. Právě to, jestli si živá bytost uvědomuje vlastní smrtelnost, ovlivňuje kvalitu a směr jejího života. Zatímco se člověk neustále zaobírá vlastní smrtelností, co dělají kočky? Kdo se má od koho co učit? O autorovi Filozof John Gray je emeritním profesorem na vyhlášené London School of Economics, pravidelně přispívá do periodik Guardian a Times Literary Supplement. Je velkým milovníkem domácích mazlíčků, zejména koček a psů, což se odráží i v jeho práci.... celý text

Literatura naučná Příroda, zvířata Přírodní vědy
Vydáno: , Zoner Press

Feline philosophy

davidcyril
09.04.2024 3 z 5

Velmi těžké čtení, spíše o lidech. Na začátku hodně brutální psaní z historie koček, moc drsné. Něco ale bylo hezké

brunettlibrary
26.12.2023 1 z 5

Úplně zbytečná kniha. Ano, přiznávám se, knihu jsem otevřela kvůli její návaznosti na kočky. Ovšem obsah knihy je jedna velká katastrofa. Autor používá polopravdy o životě koček, ty se snaží našroubovat na život lidí. Do toho hodí pár citátů od velkých filozofů, aby to znělo uvěřitelné. No a aby zaplnil stránky, vykrade pár knih s tématikou koček a opisuje tady dlouhé pasáže, které pouze doplní svým krátkým komentářem. Tak na to jsem neměla nervy.