Knížka Ferdy Mravence

Knížka Ferdy Mravence https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25854/knizka-ferdy-mravence-25854.jpg 5 421 70

Ferda si poradí s pracemi všeho druhu: zapřáhne do kočáru pana Hlemýždě, ochočí si zeleného koníka, uspořádá hostinu pro rodinu malých ploštiček, nešťastně se zamiluje a nakonec jen taktak unikne nespravedlivému výprasku a uprchne do světa. Ale Ferda by nebyl Ferda, kdyby si neporadil s krvežíznivým Ťutínkem i s mravencožravou paní Střevlíkovou, a nakonec postaví larvičkám chrostíků tak krásné podvodní domečky, že si vyslouží svobodu a vrátí se do rodného mraveniště! Tam se vrhne do vymýšlení všelijakých zlepšováků, ať už při lovu divokých mšic nebo čištění chodeb mraveniště. Mraveniště přepadnou loupežní cizí mravenci, ale pak se vše vysvětlí a příběh končí hromadnou svatbou. Někteří ženichové a nevěsty, ti, o které Ferda zvláště pečoval, mají na krku stejné červené kravaty jako on sám! Kniha se skládá ze tří částí : Ferda Mravenec, Ferda Mravenec v cizích službách, Ferda v mraveništi.... celý text

Venda32
13.04.2020 5 z 5

Krásná ilustračně, jednoduchá textově. Ideální délka kapitol. Takže ideální na četbu před spaním. Dceři se čtení líbilo. Na pochopení, že Brouk Pytlík je takový typicky Čecháček, je ještě malá. Ale Berušku odhadla sama a rychle:-).
Podle mě je knížka napsaná tak, že se bude líbit v každé době.

tabaluga
06.01.2020 5 z 5

Velmi krásná knížka. Pamatuji si ji ze svého dětství a teď jsem ji četla svým dětem. Líbí se nám životní příběhu malého hmyzu a putování Ferdy mravence.

85098211
30.12.2019 5 z 5

Kniha je výborně napsaná a hodně dobře se čte i menšímu dítku. Já jsem ji četla před spoustou let ještě v tom správném věku a moc se mi líbila. Ferdu Mravence si musel oblíbit snad každý, zato nafrněnou Berušku jsem z duše nesnášela a ani Brouk Pytlík nebyl zrovna můj favorit ;-). Dost dobře si vzpomínám na příhodu s mravkolevem - to mi doslova přebíhal mráz po zádech a pevně jsem věřila, že z toho Ferda vyvázne se zdravou kůží. A taky že vyváznul! :-) Kniha si podle mého názoru pět hvězdiček zaslouží i v dnešní době, kdy se na nás ze všech stran valí spousta dalších dětských knih. A kromě toho se domnívám, že je nadčasová, takže své si v ní určitě najdou i dnešní děti.

barca9312
31.08.2019 5 z 5

Prima dětská knížka, četla jsem synovi

Pavelpi
15.08.2018 5 z 5

Dětský hrdina Ferda pro několik generací dětí.Většina z nás ho četla a měla ráda.Četly ho i moje děti a vnoučata a bavilo je to taky.Kouzelně napsaná kniha,která umí děti pobavit a také poučit o životě mravenců a dalších brouků.Věřím,že knihu budou číst děti i v dalších generacích ...

Annkag
17.05.2018 3 z 5

Toto je klasika detských čias.
Kto by sa nebavil na dobrodružstvách Ferdy mravenca,ktorý cvičí mravenisko na Olympiádu.
Krásna cesta poznávania prírody priamo skrz detské srdcia.

surikata246
14.04.2018 5 z 5

Můj hrdina mého dětství, kterého mám stále ráda. Má stálé místo i v knihovničce mých dětí. Právě čteme s mladšími dětmi v rodině a moc se jim líbí.

nai.ivka
22.03.2018 5 z 5

Úžasná kniha, moje velmi oblíbená v dětství.

tatafa
07.01.2017 5 z 5

Krásný, jedinečný příběh. Také jedna z knížek mého dětství.

veronie
25.10.2016 5 z 5

Moc pěkné čtení pro děti. Jako malá jsem měla strašně ráda nejen Ferdu, ale i brouka Pytlíka a Berušku. Ač to není typická sympaťačka, díky její kráse je vše odpuštěno.

hana1984
08.06.2016 5 z 5

Jó Ferda,ten je úžasný pořád.

Briv
10.01.2016 5 z 5

Musím přiznat, že tuto knížku jsem měla moc ráda a to i přesto, že jsem jako malá neměla ráda hmyz - ale ty ilustrace mě dostaly a dokázaly mě vtáhnout do příběhu, kdy jsem Ferdovi fandila a neměla jsem ráda Berušku, za to jak byla občas nafoukaná:) Krásná kniha pro děti.

pif69
24.10.2015 5 z 5

Kdeže je konec nějakému Harrymu Potterovi , Ferda mravenec je věčný .

mazlak
21.06.2015 5 z 5

Pro děti je takové kniha určitě velmi naučná. Popis života nejen mravenců, ale i jiných brouků je opravdu poučný.
Z mého pohledu mne však překvapil brouk Pytlík, který byl v mém podvědomí jako druhý hlavní hrdina a packal. V této níže je však o něm jen malá zmínka. Ferda je dříč, který kolikrát vůbec nespi., a Beruška je pořád stejná potvora.

jitka7
02.05.2015 5 z 5

Nádherná kniha pro děti.

Mergirus
15.11.2014

Nádherná knížka, vřele doporučuji pro děti.

Modrina
02.09.2014 5 z 5

Ano, Beruška byla mrcha. :) Ale stejně je ta knížka skvělá. :)

Ikkju
23.06.2014 5 z 5

Od přečtení Ferdovo příběhů v dětství o tom uvažuji, pořád jsem si nebyl jist, ale těsně před čtyřicítkou už vím skoro s jistotou: Beruška byla pěkná mrcha!

moonchild
07.03.2014 5 z 5

Kdo by neznal Ferdu a jeho kamarády

dark.ma93
04.10.2013