Dotyk draka ekniha

Kedysi dávno, veľmi dávno, vznikla Lysanthia. Krajina, ktorá ako ohromný ostrov vystúpila z Mora.
Spočiatku na nej žili len vtáci a divé zvery. No povráva sa, že kdesi tajne ukryté žili a žijú národy, ktoré sa dosiaľ neukázali obyvateľom tejto nádhernej krajiny.

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/367637/dotyk-draka-BFg-367637.jpg 1.79

Knihy Lysanthys (1.)

Jazyk vydání:český
ISBN:978-80-972027-1-2

Kniha Dotyk draka

vandalindakova

Příběh je napsán velmi čtivě, a i přesto, že je kniha napsaná ve slovenštině, tak se mi četla velmi dobře.
Když se nad tím tak zamyslím, tak je to jako mix GoTka, WoWka a podobných fantasy příběhu (co se týká atmosféry), akorát nahuštěné do jednoho krátkého příběhu. Spíše jsem to brala jako povídku, než obrovskou storku.
Ze stránky na mě dýchala atmosféra pohádky nebo báje, až na ten rozdíl, že tady neustále někdo umíral. ???? Ale přesto jsem měla pocit, jako bych četla pohádku, kterou si v Lysanthii vyprávějí.
V knize se párkrát objevily fajnové věty, které měly nejspíš za úkol čtenáře moralizovat a rozhodně byly zajímavé.
Jediné, co bylo škoda, že to bylo tak nacpané do sebe. Umělá bych si tam představit mnohem více popisů, pomalejší preskakování dějů a událostí. Tento problém šel vidět nejvíce na prologu, který byl šíleně dlouhý, ale paradoxně jsem měla dost velký problém se zorientovat.

Kdybych to měla shrnout, tak mě tato kniha mile překvapila, jelikož jsem neměla žádná očekávání.

oblakaknih

Kniha Dotyk draka mě opravdu překvapila. Četla jsem totiž jen ty negativnější recenze.
Ze začátku jsem z ní byla dost rozpačitá, do děje jsem vpadla, a nevěděla, o čem je řeč. Navíc jsem měla neskutečný zmatek v postavách, ale během čtení jsem se nimi seznámila.
Prolog byl zbytečně dlouhý a necítila jsem z něj žádné emoce.
Později se začal příběh rozjíždět a opravdu mě bavil! Dokonce jsem si i vyznačila některé věty, co mě zaujaly.
Na to, že byla ve slovenštině, se četla moc dobře a rychle.
Kniha je jednoduše zpracovaná, což se mě osobně moc líbí! Velké plus za mapu a básničky (pokud to tak můžu nazvat) na začátcích kapitol.

prvotina

Autor knihy