Knihárna

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sympatická třicátnice s nadhledem vypráví o životních peripetiích svých, i svých přátel z vysoké školy. Hlavní hrdinka Cath "ich formou" popisuje dobu, kdy se po nástupu na univerzitu seznámila se svou dosud nejlepší přítelkyní, krásnou Portií. S ní a dalšími třemi kamarády, Eddiem, Joshem a homosexuálem Siem, společně bydlela v Londýně. Po skončení studií se přátelili dál, i když po třicítce už měl každý vlastní život, ovšem mimo Portie, která hned po vysoké škole zmizela a budovala si kariéru. Nako- nec se proslavila televizním seriálem, v němž se všichni poznali. Josh se oženil s příjemnou Lucy a Cath se Siem stále hledali pro sebe ty pravé protějšky. Právě díky Lucy se Cath odváží si splnit svůj velký sen, otevřou si spolu v západním Hampsteadu knihkupectví s kavárnou nazvané Knihárna. Ta velmi brzy získá populari- tu a změní Cathinin život. Knihárna je čtivě a s lehkostí napsaný román s citlivě prokreslenými charaktery všech postav. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/14884/kniharna-14884.jpg 4.439
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, BB art
Orig. název:

Bookends (1998)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Knihárna

Přidat komentář
agatha2
24.09.2016

Strašně moc jsem se těšila na tuto knihu, ale přiznám se, že jsem z ní byla trochu zklamaná.....pořád mi připomínala filmy o Bridget Jonesové, které mám ráda, ale tady mi něco prostě chybělo....nebylo to špatné, ale opravdu jsem se místy musela do čtení nutit, ale tím, že jsem pořád doufala, že teď už TO přijde, četla jsem dál a dál, ale TO nepřišlo....obchůdek s knihami spojený s kavárnou, kde se podávají domácí dobroty, na mě nedýchl svou určitě krásnou atmosférou, kterou měl, přišlo mi, že autorka tak nějak klouže po povrchu, nejde tak do hloubky, jak by mohla jít.....a přiznám, že jak se v anotaci knihy hovoří o hlavní hrdince Cath coby jako o sympatické třicátnici, tak mně teda vůbec sympatická nebyla, docela mi svým postojem k životu lezla na nervy....

cizanda
08.03.2016

Krásný příběh, který se čte jedním dechem. Miluju knížky a miluju kávu, po knihárně jsem přímo toužila a hltala každé slovo příběhu...:-)

May
25.11.2015

Už dlouho se mi nestalo, abych četla do jedné do rána i přesto, že vstávám v pět dvacet .... Čekala jsem lehký, oddychový příběh o splnění si životního snu, který mají asi mnozí z nás :-), ale nenechte se mýlit přebalem. Skvělý příběh!

Kamiliana
19.10.2013

Četla jsem v originále a uchvátila mě. Autorka použila všemožné gramatické časy, což se jen tak nevidí :-) Perfektně vykresluje jak studentský život, tak život třicátníků s dětmi. Odráží skutečný život...takže ne vše dopadne dobře.

balat
13.03.2013

Pěkné čtení. Zajímavé od začátku až do konce.

prosteverca
13.07.2012

Tato kniha mne velice uchvátila a díky tomu, jsem začala číst další knihy této autorky. Je to pro mne vždy krásné odreagování od stresu.

Márinka

Kniha vyšla v roce, kdy jsem se poprvé ocitla v malé vesnické knihovně „na druhé straně pultu“. Jen o něco málo starší (tenkrát) než Cath jsem společně s ní snila její sen o Knihárně – kavárně a knihkupectví v jednom. Tato anglická „singl“ nedosáhla věhlasu americké Bridget Jonesové. Ale pokud si někdy povzdychnete – od školy daleko a do penze také – nahlédněte do života v západním Hampsteadu. Nám Evropanům je přece jen blíže. A uskutečňujte své sny :o)


Autor a jeho další knihy

Jane Green
britská, 1968

všechny knihy autora

Kniha Knihárna je:

v Právě čtených1x
v Přečtených61x
v Čtenářské výzvě4x
v Doporučených6x
v Knihotéce9x
v Chystám se číst32x
v Chci si koupit6x