Atrament

od:


KoupitKoupit eknihu

Uběhlo dvacet let od chvíle, kdy se po celém Pergamentu přehnal Podvečer... dvacet let od chvíle, kdy Phreedom ztratila svého bratra, Thomase Messengera, sama zmizela v divočině, a kdy se Seamus Finnan stal zajatcem vlastní minulosti. Ale i po dvaceti letech chaosu se ti, kdo zbyli z Konventu, drží u moci v enklávách řádu uprostřed pustiny zničené bitmikrami. A ve všemožných záhybech času a prostoru se teď proti jejich moci staví darebáci a vzbouřenci. Ve středověké pevnosti potulní komedianti hrají krvavé drama o Harlekýnovi... v Kentigernu jiný Harlekýn, Jack Flash, vyvádí psí kusy a bojuje proti fašistickému státu, jehož představitelé ho měli za mrtvého. V Paříži roku 1939 se Jack Carter a Seamus Finnan, hrdinové španělské občanské války, pokoušejí přepsat dějiny. A v Berlíně roku 1929 se zase velmi odlišný Jack pokouší zachránit svět před minulostí, kterou pomohl uskutečnit. Zdá se, že všichni jsou polapeni v tom bezvěkém boji mezi chaosem a řádem, a že teď všichni musejí sehrát svou roli: rebelové i tyrani, kladní hrdinové i padouši. A všechny je propojuje Guy Reynard, král zlodějů, zloděj životů. To on ukradl Knihu všech Hodin a pak s ní putoval po věčnosti, to on je strážcem jejího tajemství a vykladačem svatého textu, sepsaného atramentem. Jenže možná je nejvyšší čas odhodit scénář, který byl napsán na kůži andělů. Nakonec... když je realita vepsána do kůže, čím asi jiným, než krví?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31519/atrament-31519.jpg 45
Série:

Kniha všech Hodin (2.)

Orig. název:

Ink - The Book of All Hours (2007)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Laser-books (Laser)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Shashlick
24. února

Když navážu na svůj komentář k Pergamentu, tak Atrament opět začíná s porůznu rozházenými střepy. Navíc ani není moc poznat, jak na sebe obě knihy navazují (pokud si nepřečtete info na přebalu). Na více jak 500 stranách jsou některé linky opuštěny naprosto bez vysvětlení, některé zase dojdou k jakémusi konci.
Celý příběh působí, jako by se Duncan pokusil spojit vše, co si kde přečetl do jednoho celku na základě jakéhokoliv minimálního společného motivu. Jako kdyby si sepsal všechno, co ho napadlo a pak to nějak poskládal. To v podstatě potvrzuje i v epilogu, kde snad popisuje přímo svůj život.

Na druhou stranu se mi líbila mapa našich dějin. Ale na takový rozsah je pět dobrých stran opravdu málo.

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Štítky

New Weird

Autor a jeho další knihy

Hal Duncan

Hal Duncan
skotská, 1971

Uživatelé mají knihu

v Přečtených6x
v Čtenářské výzvě2x
v Doporučených1x
v Knihotéce11x
v Chystám se číst2x