Kniha o těhotenství a dítěti

Kniha o těhotenství a dítěti https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35272/kniha-o-tehotenstvi-a-diteti-35272.jpg 4 22 7

!První a druhé vydání vyšlo pod názvem Kniha o těhotenství @ porodu! Třetí vydání čtenářsky úspěšné publikace srozumitelně a přehledně popisuje zásady plánovaného rodičovství a způsoby přirozeného i umělého otěhotnění. Po týdnech a měsících od prvních okamžiků těhotenství sleduje změny, které nastávají v těhotné ženě, vývoj zárodku a později plodu. Nové vydání knihy je navíc rozšířeno o unikátní embryologické fotografie. Předporodní péče, která je v České republice na velmi vysoké úrovni, je spojena s informacemi o správných hygienických návycích a životosprávě těhotné ženy. Nově jsou doplněny informace o cvičení těhotných žen a zejména o používání volně dostupných léků v těhotenství. Podrobně je popsán porod, ať již přirozený nebo operační, císařský řez apod. Pečlivě a v celé své šíři jsou probrány všechny dnes známé postupy v tišení bolestí u porodu, od metod nefarmakologických až po epidurální analgezii. V kapitole o šestinedělí je brán zvláštní ohled na informace o příznivém vlivu kojení na dítě, připojena je nová kapitola o očkování dětí. S ohledem na fakt, že asi u jedné třetiny těhotných žen se vyskytnou nepravidelnosti, jsou zmíněny i některé příčiny rizikového těhotenství a nepravidelně probíhající porod a šestinedělí. Dosud nikdy nebylo lidstvo v situaci, že by se děti mohly rodit pouze rodičům, kteří si jejich narození skutečně přejí - proto jsou na závěr kapitoly o těhotenství zařazeny i základní informace o prostředcích a metodách moderní antikoncepce. Kniha je dále rozšířena o popis vývoje dítěte do dvou let jeho věku. Text je doplněný o zajímavé a názorné ilustrace, obrázky a fotografie, včetně unikátních záběrů českých celebrit a sportovních párů, jejichž potomkům autor pomáhal na svět. První vydání publikace bylo v roce 2006 oceněno Charvátovou cenou v oboru popularizace vědy (cena Nadačního fondu dr. Paula Adriana Jana Janssena).... celý text

Komentáře (7)


Noisette73
Noisette73
31.01.2024 5 z 5

Je hodně naturalistická, ale zase velice komplexní, obsáhlá a vztažená na české prostředí, mě pomohla, abych zijstila co a jak.

zuzankac
zuzankac
16.09.2022 1 z 5

Kniha je dost naturalistická. To by tak nevadilo, ale... Je vidět, že ji psal chlap. Pohlavní styk ženy má čtyři fáze včetně orgasmu? A od kdy? ...na obálce je velice neatraktivní muž v kalhotách jako na procházku se psem, uvnitř obrázky například těhule provádějící provaz, nevkusné fotografie další těhule při sexu, ohromně ošklivé outfity nesmyslně zasazené do kapitoly o hygieně... Nestačila jsem zírat.


Gaeberys
Gaeberys
12.01.2020 3 z 5

V knize najdete spoustu zajimavých informací, obrázků.. Jen některé jsou již zastaralé (chybí mi tam např. moderní lokální hormonální antikopce, ne jen prášky). Zaráží mě, že např.kojení řadí (za určitých podmínek) do antikoncepce - rozhodně by to mělo být v podkapitole "mýty", kterou tam má (alespoň o tom svědčí neskutečné množství mých vrstevníků, ale i dětí okolo nás, kde známe vyprávění, jak se tímto mýtem nechali rodiče napalit :-) ).
Hodně v knize dogmatizuje, chybí mi tam použití slov "obvykle bývá, většinou, ..." . Neboť veškeré záležitosti ohledně těhotenství a porodu jsou věci individuální a častokrát netabulkové (mít před prvním porodem a číst některé zdejší informace jako fakta, tak se snad preventivně sama zašiju, abych nemusela rodit).

Najdete v ní jak užitečné informace těžko dohledatelné jinde, tak informace, které je třeba brát s nadhledem a rezervou.

Morgainne
Morgainne
03.11.2018 5 z 5

Rozsáhlá kniha o těhotenství, porodu a šestinedělí. Velký prostor je věnovaný kapitolám 1-9, další tři kapitoly jsou spíše informativně, naopak kapitola o první pomoci dítěti je zase podrobná. Měla jsem půjčené čtvrté vydání z roku 2009, líbilo se mi, že vychází z praxe českých porodnic, našla jsem v ní plno tipů i odpovědí na různé otázky.

Kapitoly:
1. Plánované rodičovství
2. Otěhotnění
3. Péče o těhotnou ženu
4. Průběh těhotenství
5. Hygiena a životospráva těhotných
6. Porod
7. Novorozenec, konejec, batole
8. Šestinedělí
9. Kojení
10. Očkování
11. Antikoncepce
12. Růst a vývoj dítěte
13. První pomoc dítěti

stana8739
stana8739
31.01.2017 5 z 5

Velmi pěkně a čtivě zpracovaná kniha, hlavně z praxe českých nemocnic. Při obou těhotenstvích jsem do ni ráda nahlížela. Ač s odstupem času a vlastní zkušeností, nesouhlasím výhradně se vším (např. ohledně nástřihu) dala mi daleko více informací než samotná těhotenská poradna.

pppetulda22
pppetulda22
29.12.2016 5 z 5

Velice pěkně napsaná. Četla jsem na internetu o této knize dobré recenze tak jsem si ji pořídila a nelituji. Pro prvorodičky určitě ideální

K.M
K.M
02.03.2016 4 z 5

Poučné, hodí se budoucím rodičům; pročítala jsem s dcerou, když jsme čekali prvního vnoučka- milá doba