Kniha o tebe

Kniha o tebe https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/241156/mid_kniha-o-tebe-241156.jpg 4 266 266

Viete, kto vám dýcha na krk? Si to ty. Samozrejme, že si to ty. Vždy je to tak. Volá sa Rafe. Objaví sa všade, kam sa Clarissa pohne. Čaká na ňu v parku, v práci, na železničnej stanici, pred jej bytom. Rafova posadnutosť mladou ženou každým dňom narastá, jeho blízkosť naháňa Clarisse strach. Dal jej jasne najavo, že neodíde, vraj pre jej dobro. Psychopatický manipulátor Rafe sa stáva Clarissinou nočnou morou. Mladá žena sa márne dovoláva pomoci, bez dôkazu o zločine ide len o výkriky do prázdna. Ak sa chce šialenca zbaviť, musí ho usvedčiť sama, a tak si začne do denníka zaznamenávať podrobnosti o ich stretnutiach, zbierať všetko, čo by raz mohlo poslúžiť ako chýbajúci dôkaz. Keď ju neskôr vyberú za členku poroty, vydýchne si. Súdna sieň je útočisko, kam Rafe nemá prístup. Clarissa sa na pojednávaniach dozvedá podrobnosti o prípade únosu a zneužitia mladej ženy a uvedomí si až desivú podobnosť medzi ich životmi. Rafa sa nestrasie. Šialenec si v hlave vytvoril predstavy, ktoré sa zďaleka nekončia rozprávkovo. Kam až môže zájsť posadnutosť a túžba ovládať druhých?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

The Book of You , 2014

pink_unicorn
27.08.2017 4 z 5

Úplně nevím, jak tuto knihu hodnotit. Rozhodně ve mně probudila emoci, kterou má pobouzet a to naprostou beznaděj hlavní hrdinky. Konec je trochu zvláštní, pro mě zůstalo až příliš věcí neobjasněno. Také mi příliš nevyhovovalo přeskakování mezi deníkovou částí psanou ich-formou a vyprvěnou částí psanou er-formou. Celkově ale knihu hodnotím jako nadprůměr.

martina.tim
24.08.2017 5 z 5

Takže to bylo dost nervydrásající čtení. Tedy aspoň pro mě. Netuším, jak bych se zachovala já v její situaci, takže ji nebudu nijak soudit, ale hlavní agresor byl vyšinutý magor. Ta bezmoc, kterou cítila Clarissa si člověk ani nedokáže představit. Co se týče stylu psaní, tak mě se četl hravě. Žádné zmatečnosti jsem nezaznamenala a příběh plyne tak jak má. Doporučuji silnějším povahám.

ajla5
22.08.2017 4 z 5

Kniha je o čistém zlu a bezmoci. Nemohla jsem se vůbec odtrhnout. Můj muž, když viděl, jak si koušu nehty a mám stažený obličej, říkal, ať se podívám na poslední stránku, abych měla klid. Ale neudělala jsem to. Myslím, že popis právního systému je přesný.

Nikka710
09.08.2017 2 z 5

Téma a počáteční nadšení k půjčení si této knihy však předčil konečný dojem. Nejednou se mi zdálo mírně přehnané chování hlavní hrdinky ve vztahu k muži, který toužil po jejím zájmu a snažil se být v její blízkosti. Z počátku jsem byla samozřejmě na její straně, po delším uvažování mě určité znaky jejího chování přestávaly bavit. Neustále měla strach, plná negativních pocitů……kupodivu mě více zaujaly pasáže ze soudní síně, ke kterým jsem se v první třetině knihy vrátila znovu a přečetla je za sebou (tj. bez vnímání vnitřních pocitů hlavní hrdinky).

soukroma
27.07.2017 1 z 5

To se vážně nedalo skousnout. Deníkový aj. styl "vyprávění" byl nepříjemně zmatečný, ale horší bylo, jak si hrdinka řešila neustále svůj problém v době, kdy se měla plně věnovat své přidělené práci v porotě u soudu velmi děsivého násilného činu.

dee95
17.07.2017 4 z 5

Kniha byla super. Napínavá, čtivá, originální. Líbila se mi i forma jakou je kniha psaná, kdy se prolíná skutečný svět a zápisky deníku. Jedinou chybou byl konec. Škoda. Ale jinak doporučuji, stojí za to.

Digi28
10.04.2017 3 z 5

Do poloviny knihy se celkem nic zajímavého nedělo. Omyvalo se to pořad dokola. Od pulky me kniha chytla víc. Daleko lepší kniha od stolkingu je od autora Wulfa Dorna - temne šilenstvi.

Aurorita
02.03.2017 4 z 5

Nejdříve jsem se trochu lekla stylu, jakým je kniha psaná, ale pak mě vtáhla do děje natolik, že už mi to ani tak zvláštní nepřišlo. Kniha se opravdu četla jedním dechem. Příběh byl rozhodně zajímavý a napínavý, zvláště tím, jak moc je vlastně skutečný. Jen mě trochu zamrzel ten konec, přišel mi takový, já nevím, prostě mi tam moc neseděl.

qydko
23.01.2017 5 z 5

Kniha je luxusně napsaná, celou dobu mě mrazilo a čekala jsem, jak to dopadne. Ale asi jsem čekala něco překvapivějšího od tak skvěle napsané knihy. Jenom dumám, jestli není chyba ve mně. Už je to třetí kniha v krátké době, u které jsem si ohromně užila děj, ale konec mě trochu zklamal.

Jane417
18.01.2017 5 z 5

Skvělý psychothriller! Úžasně zpracované téma stalkingu! Příběh je mrazivý, napínavý, děsivý a reálný.
Konec byl možná trochu rychlý, ale to je drobnost, která mé celkové hodnocení neovlivní. Trošku bych úplný konec pozměnila, aby to bylo ještě zajímavější...., ale tak to vidím třeba jen já.
Ostatní dějové linky jsou také čtivé, knize na kvalitě neubírají, naopak...

sabca
12.09.2016

Knihu jsem začala číst, ale nemohla jsem se prokousat začátkem, tak jí radši odkládám a možná se k ní někdy vrátím.

hruskovalucie93
30.07.2016 1 z 5

Zvládla jsem přečíst jen prvních pár stránek. Vadilo mi vyprávění ve třetí osobě, celkově to bylo dost zmatené a nepřehledné. Nápad na příběh mi přišel zajímavý, bohužel se mi kniha špatně čte, takže odkládám.

jasmína
13.07.2016 4 z 5

Věřím, že se někomu kniha nemusí líbit, jako mé mamce, ale já se do ní jednoho dne začetla a nemohla jsem se náhodu od děje odpoutat, přišlo mi to psáno napínavě, ač se mi nelíbilo, že stále nic hlavní hrdinka nedělala, ale ono to asi jinak ani nejde, konec také překvapil, ale o to jde, když kniha končí jinak, než jsem čekala, je to přece právě ono !!

Punkies
19.05.2016 2 z 5

Co to bylo za blbej konec? Škoda, potencionál celá knížka měla velkej, ale autorka to nedokázala dotáhnout. Už jsem to chtěla vzdát, ale nemám ráda nedočítat knihy, takže jsem to nějak doklepala.. poslední čtvrtina ubíhala rychleji, ale už po ní určitě nesáhnu.

anarkia
13.05.2016 1 z 5

Konec byl takový divný a celkově nic moc. Neurazí,nenedchne.

petra3242
23.03.2016 5 z 5

Konečně zase kniha, která zaujme. Četla se skvěle, začátek sice trošku nudný a konec mírně přehnaný, ale jinak velmi dobré. Postavy skvěle vykreslené. Rafa jsem nemohla ani cítit a Clarissu jsem litovala. Místy jsem měla až strach.... Vím totiž moc dobře jaké to je, když vás někdo takhle stále obtěžuje, byť to nemusí nutně být takový extrém jako v knize.

Didi15
23.03.2016 2 z 5

Po přečtení anotace jsem čekala jaksi víc. Jelikož nejsem zvyklá knihy nedočítat, tak jsem ji se sebezapřením dokončila.

fis.rena
17.03.2016 2 z 5

Moje očekávání nebylo nijak významně naplněno. Čekala jsem od tohoto příběhu na téma stalking víc.

MonikaV
12.03.2016 2 z 5

Přečetla jsem, ale opravdu nic světoborného. Kdybych věděla jaké to je, nečetla bych.

simona4714
22.02.2016

Téma na knížku víc než dobré a zajímavé...potenciál se podle mě ale nepodařilo úplně využít. Škoda. Knížka neurazí, ale wow efekt taky nečekejte.

thrillery stalking

Autorovy knížky