Kniha o medicíně

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Podtitul: Od šamanů k robotické chirurgii. 250 milníků v historii lékařství. Připojte se k autorovi C. A. Pickoverovi a prozkoumejte s ním 250 nejzajímavějších milníků ve vývoji medicíny za posledních 12 000 let. Vedle nečekaných výkonů, jako je úspěšná trepanace lebky v prehistorických časech nebo používání kokainu jako lokálního anestetika, se seznámíme s pestrou řadou témat: Hippokratova přísaha, biologické zbraně, klonování člověka, celková anestezie, transplantace obličeje, zážitky na prahu smrti, nebo role válek a násilí ve vývoji medicíny. Dočteme se i o díle mnoha vynikajících lékařů, kteří posunuli vývoj medicíny vpřed, například o největším chirurgovi francouzské renesance Ambroisu Parém nebo rakouském zakladateli psychoanalýzy Sigmundu Freudovi. Kniha je řazena chronologicky, ke každému milníku najdeme stručné shrnutí, odkazy na související kapitoly a celostránkový obrázek, který danou událost vystihuje....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478263/big_kniha-o-medicine-x5C-478263.jpeg 4.43
Žánr:
Literatura světová, Historie, Zdravotnictví

Vydáno: , Argo, Dokořán
Originální název:

The Medical Book: 250 Milestones in the History of Medicine, 2014


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Kniha o medicíně

hu_87
předevčírem

Edice ZIP opět přišla na trh s takzvanou knižní lahůdkou - pěkně zpracovanou, těžkou a hutnou bichlí se spoustou zajímavých informací. Každá kapitola je rozvržena na 2 strany, z nichž jedna obsahuje nějakou související ilustraci.
Jednu hvězdu strhávám za fakt, že je velmi málo prostoru věnováno např. medicíně Arabů, ve starém Řecku/Římě, prostě tyhle vyloženě dřívější civilizace. Je to škoda.

knihovna1
12. listopadu

Krásná výpravná kniha.- encyklopedie. Řazena od nejstaršího data po současnost. Každá dvoustrana se věnuje určitému výrazu-pojmu. Nalevo text a vpravo výstižná, krásná, umělecká fotografie. Kniha je velmi zajímavá i poučná. Doporučuji k prohlédnutí.