Kniha, ktorá sa stane

Kniha, ktorá sa stane https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24551/kniha-ktora-sa-stane-24551.jpg 4 9 3

Táto kniha je osnovaná okolo číselnej symetrie – tvoria ju príbehy štyroch rozprávačov, troch mužov a jednej ženy. Ďalšou postavou je samotné Mesto s jeho skrytou topografiou. Mnohovrstevnatý tok rozprávania je citlivý k historickému času, ale aj príbehom, ktoré sa odohrávajú pred našimi očami. Najfascinujúcejším prvkom tohto románu sú postavy neznámych Rozprávačov, ktorí sa začnú zjavovať v uliciach stredne veľkého stredoeurópskeho mesta.Ich prítomnosť vyvoláva nielen mnoho otázok, ale spôsobí aj niekoľko mysterióznych udalostí... Hevierov román je písaný rozmanitými štýlmi – jedna kapitola má napríklad charakter rapu, iná je ako rozprávka – udržuje čitateľa v napätí a núti pokračovať. Osloví rovnako dospelého, ako aj mladšieho čitateľa. Najmä naňho je Hevierovo rozprávanie zacielené s nenásilným upozorňovaním na dôležitosť citlivosti, citovosti a lipnutia na tradičných morálnych hodnotách v ich aktualizovanej forme a prejavoch. ... celý text

Romány Literatura slovenská
Vydáno: , Kalligram (SK)

Kniha, ktorá sa stane , 2009

Venezia
13.05.2020 3 z 5

Zvláštna kniha, akoby sa autorovi domotali viaceré knihy a vydal ich v jednej. Páčili sa mi kapitoly o Francovi, Havranke a Skríbovi. Kapitol o Fictusovi by stačila polovica a ukážky z Tisíc a jednej noci a Oceánu príbehov snáď ani netreba. Menej je niekedy viac, aj čo sa týka kníh. Každopádne z knihy cítiť veľkú lásku až posadnutosť autora ku knihám.

Ronee
28.11.2011 5 z 5

Uf, diplomovka ma čaká.

Renava
04.11.2011 4 z 5

Takto sa pohrať so štylistikou a jazykom dokáže len "pán spisovateľ". Kniha, ktorá sa stane určite nie je vyslovene oddychovým čítaním, ani nič pre nadšencov románov, ktoré sa čítajú na jeden hlt. Niektoré pasáže ma nútili viackrát sa k nim vracať, prehrabávať sa v nich a spracovávať, avšak, priznávam, že naopak, s niektorými som bojovala a niektoré som nedokázala prečítať vôbec. V každom prípade,poklona autorovi za veľmi zaujímavý a hravý štýl písania a výnimočnú knihu!

Kniha Kniha, ktorá sa stane je v