Krajina Agord

Krajina Agord https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128855/bmid_krajina-agord-O8l-128855.jpg 3 14 3

Krajina AGORD sa invenčne zamýšľa nad drogovou problematikou.

Literatura slovenská Pro děti a mládež
Vydáno: , Hevi

Krajina Agord , 2001

broskev28
25.05.2023 5 z 5

O knize vím už delší dobu, ale tak nějak se mi do ní nechtělo a váhala jsem - naše knihovna ji nemá, tak mám ji někde shánět? A stojí to za to? Nakonec mě přesvědčil komentář buccaneerka a já se rozhoupala nejprve k nákupu a poté i k četbě. A dávám mu za pravdu - kniha je úžasná, zajímavá a velmi netradičně obrazově i obsahově řešená.
Dnešní děti se už v útlém věku dozvídají, že existuje něco jako drogy, a jsou před nimi důrazně a opakovaně varovány. Ale jak si je mají představit? A když je to takové zlo, jak jim je dospělí líčí, tak proč se k nim někdo, kdokoli, uchýlí? A proč se, často opakovaně, k tomu zlu vrací?
Daniel Hevier se pokusil vysvětlit dětem tuhle záhadu prostřednictvím pohádkového vyprávění o holčičce jménem Lucinka, ze které se v říši Agord stala Halucinka, už jen tohle mě dostalo. A potom samozřejmě Lucčino putování, abecední příhody, zážitky i setkání a především obrazové koláže, jejichž autorem je zřejmě právě D.H.
Máte-li v plánu popovídat si na tohle téma - ať už doma, se svými potomky, nebo ve škole, se žáky - tak já určitě doporučuju jako průvodce právě tuhle knížku. Pro -ileté je určitě srozumitelnější a přitom zajímavější než výchovné a osvětové besedy, kterých jsem se kdy účastnila v rámci prevence v této věkové kategorii.

buccaneerka
18.10.2016 5 z 5

Naprosto skvělá kniha! Úžasná hra se slovy, kdy se holčička Lucinka dostane do jiného světa, je z ní HaLucinka a všichni tam mají jména opačně.... ostatně jako celá říše AGORD.

Adletka.n
13.10.2011 odpad!

Je to autobiografie feťáka. Rozhodně nic pro děti od 7 let.

drogy

Daniel Hevier