Kněžna žebráků

Kněžna žebráků https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309910/bmid_knezna-zebraku-ERM-309910.jpg 3 32 12

Hannah přišla při požáru o muže, o dceru i o střechu nad hlavou. Místo pomoci ji sousedé nechají uvrhnout do žaláře. Zprvu se utěšuje, že jde o omyl, protože je popálená k nepoznání, ale pak se dovtípí, že komusi šlo o to, aby se už nikdy nedostala na svobodu. Podaří se jí uniknout v přestrojení za žebračku, dál musí žít jejím životem a přitom odhalit, kdo má vše na svědomí.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Fürstin der Bettler , 2015

Alh23
03.01.2021 5 z 5

Úžasná kniha

alexis818
06.01.2020 4 z 5

Mně se to moc líbilo,ani jsem nečekala,že tam bude tolik akce.Četlo se to výborně a příběh zasazený do 13.st.byl moc pěkný.Jednu hvězdičku ubírám jen za ten trochu zbrklý konec.

zuzana-koubkova
26.09.2019 2 z 5

Knížku jsem dostala od kamarádky, která neumí pořádně česky. A... a nebylo to vyloženě špatné, četlo se to téměř samo. Pravda, s historií to nemělo pranic společného a s reálným životem asi také ne... Taková červená knihovna.

vladka321
18.03.2019 2 z 5

Jde o historický román z bavorského Augsburgu. Ve třináctém století sídla pulsujícího života a neřesti. Jde o román poskládaný z historických událostí, které se opravdu staly a na nichž byl vytvořen příběh zasazený do zajímavé doby. Román je dobře čitelný, jednoduchý s koncem kdy není nouze o fantazii autora. Ale proč ne, pokud se kniha čte jako oddychovka, taksi to čtenář i užije.

alnahu
19.09.2017 3 z 5

Historický román ,který nás zavede do 13 století ,kdy je všude plno bídy a žebráků. Příběh Hanny ,která si se svým manželem lékárníkem plánuje budoucnost ,ale požár ji změní celý život. Z Hannah se stane Královna žebráků a nakonec z jistí ,že její dcera žije.Za jejím osudem stojí muž zvaný Bílá liška. Kniha je sice napínavá, ale dějově neuvěřitelná, ale i tak dávám tři hvězdičky –četla se mi docela dobře.

soukroma
14.09.2017 2 z 5

Souhlasím s oběma posledními komentáři: je to něco jako Angelika Markýza andělů, ovšem v roce 1300, v německém podání a navíc napsáno současným mužským - jednoduchoučké a nevěrohodné, spolehlivých historických informací pramálo.

orinka3
23.07.2017 1 z 5

Pokud se mužský a navíc Němec pustí do podobného žánru, pak z toho zhusta vyjde něco podobného, jako tato kniha. Šestákový románek - to by bylo asi nejpřiléhavější označení. Hloupoučké, kostrbaté, hlavní postava těžce uvěřitelná, jednající ode zdi ke zdi. Situace za vlasy přitažené. Nechápu vůbec, co tam měla dělat ta opice, neb to, co se jí přisuzovalo, je vcelku nemožné. A Bílá liška? Celou knížku straší okolí i čtenáře a nakonec se o tom chlapovi nedovíme nic. Knížka je škvár. Jednu hvězdičku nechávám kvůli snadnému čtení za horka. Ještěže to mám jenom vypůjčené, za toto bych nedala ani 10 korun...A ještě mi napadlo - autor musel v minulosti přečíst Staré pověsti české od Jiráska a inspiroval se Dívčí válkou:)

Klárka83
19.06.2017 4 z 5

Hlavní hrdinka mi připomínala Nezkrotnou Angeliku - bojovná žena, která si ví vždy rady. Příběh je plný zvratů, jen ten konec je až přespříliš překotný - jako by spisovatele přestalo bavit psaní a knihu rychle ukončil.

ADAMILA
27.05.2017 4 z 5

Téma této knihy bylo zajímavé / požár, kobka pro čarodějnice,tvrdý život žebraček /, jenom to bloudění po hradbách bylo trochu rozvleklé,ale jinak se kniha dobře četla.

ritz
03.04.2017 4 z 5

Pěkná knížka, čtivá, velmi zajímavá zápletka.

zuzana2599
09.01.2017 3 z 5

Napínavý historický román se odehrává v německém Augsburku ve 13. století. Bylo to příjemné, odpočinkové čtení, které se mi vcelku líbilo. I přesto mám ale pocit, že jsem čekala od této knihy ještě trochu víc, to čtenářské jiskření se zde nedostavilo :-)

milunka21
29.10.2016 5 z 5

To jsem nečekala, že tam bude tolik akce. Na to, že to psal muž, dokázal dokonale vystihnout dobu, žebráky a hlavně ženy. Naprosto skvělá kniha.