Sicilián

Po dvouletém nuceném exilu na Sicílii se má Michale Corleone vrátit do New Yorku, Kmotr ho však ještě před odjezdem pověří posledním úkolem – má s sebou přivézt Salvatora Giuliana, legendárního sicilského hrdinu, známého pod přezdívkou Turi, který žije mimo zákon a bojuje proti římské vládě a sicilské mafii, vedené donem Crocem. A je jasné, že tento souboj skončí pouze definitivní porážkou jednoho z nich… Slavný spisovatel Mario Puzo ve svém románu na základě skutečného osudu sicilského bandity vytvořil mistrovský příběh o hrůzných a neúprosných pravidlech mafiánského světa....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329652/big_sicilian-U1q-329652.jpg 4.4604

Kmotr / Krstný otec 2.

Literatura světová, Dobrodružné, Romány

Vydáno: , Knižní klub

The Sicilian, 1985

Kniha Sicilián

speciale88

Mě se kniha líbila. Bylo to trošku jiné než Kmotr, ale i přesto super. Já doporučuji.

tom2843

Kmotr se mi líbí mnohem víc než Sicilián, protože od poloviny knížky je jasné, jak všechno skončí. Ale přesto je příběh Salvatora Giuliana zajímavý - sicilský Robin Hood, který bojuje s vládou v Římě, policajty i mafií. Krásně popsaná Sicílie na konci druhé světové války po osvobození Američany, volící komunisty, ovládaná mafií, s Jánošíkem ve svých kopcích.

Jellus

Zboznuji Siciliana, stejne jako Kmotra. Nedokazi rict, ktera z obou knih je lepsi... Presnejsi je Kmotr je mestska kniha, Sicilian je bokove venkovske pokracovani. Pribeh se neodehrava po Kmotrovi, ale soubezne s nim, za Michaelovo pobytu na Sicilii.

Puzo, jako spisovatel je naprosty machr. Pri cteni jeho knih mi v hlave bezi film, jak si to vse podle obsahu vykresluji. Mrzi me, ze k teto knize se onehda tez nenatocil kvalitni snimek.

RadimS

Super!

orson
05.09.2020

Moc zajímavý příběh a navíc postavený na skutečných událostech, člověk se dozví spoustu zajímavých informací z poválečné Itálie a o tom, jak fungovala mafie a do toho ještě napínavý příběh.

Rony70
25.05.2020

Zajímavá kniha od začátku až do konce, po Kmotr se mstí od Winegardnera jsem si u ní zase spravil chuť. Jediné, co bych knize vytknul je, že v jedné části je až moc idealistická a naivní, podobná například slovenskému Jánošíkovi nebo španělskému Zorro mstitelovi - hlavní hrdina bohatým bere, chudým dává, je čestný a spravedlivý a vždy ví, co má dělat a co je správné. Naštěstí Puzo tuhle naivní linku drží jen část příběhu a pak pokračuje mnohem reálnějším směrem.

Nechci popisovat děj této knihy, ale doporučuji ji k přečtení. Kniha nemá téměř žádná hluchá místa a vůbec jsem se u ní nenudil. Prozradím snad jen to, že hlavní hrdina je nucený jako bandita se svým kamarádem odejít do hor a tam se rozhodne bojovat za sicilský lid proti italské vládě i proti mafii. Jenže časem zjistí, že to je boj, který se nedá vyhrát...

azzies
21.04.2020

Nedočteno, bohužel.
Chyběla mi tu lehkost textu Kmotra, necítil jsem potřebu otáčet na další stránku.
Příběh se točí kolem postavy,která s famiglii Corleone nemá nic společného. To nemusí být na škodu. Ale to, co mě v Kmotrovi bavilo moc (popis souvislostí , tedy vlastně vysvětlení chování většiny postav) je tady použito jako základ vyprávění a u hlavní postavy jsou popisovány snad všechny jeji myšlenkové pochody, ať už s dějem souvisí jakkoliv. Tudíž jsem někde kolem strany 120 ztratil chuť dozvědět se, jak to celé dopadne.

Andrea S.
07.04.2020

Kniha představuje volné pokračování autorova předchozího díla "Kmotr". Text se četl opět lehce a byl zajímavý, ale přeci jen se mi první díl líbil více.