Sicilián

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Po dvouletém nuceném exilu na Sicílii se má Michale Corleone vrátit do New Yorku, Kmotr ho však ještě před odjezdem pověří posledním úkolem – má s sebou přivézt Salvatora Giuliana, legendárního sicilského hrdinu, známého pod přezdívkou Turi, který žije mimo zákon a bojuje proti římské vládě a sicilské mafii, vedené donem Crocem. A je jasné, že tento souboj skončí pouze definitivní porážkou jednoho z nich… Slavný spisovatel Mario Puzo ve svém románu na základě skutečného osudu sicilského bandity vytvořil mistrovský příběh o hrůzných a neúprosných pravidlech mafiánského světa....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329652/big_sicilian-U1q-329652.jpg 4.4672
Série:

Kmotr / Krstný otec 2.


Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné, Romány

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

The Sicilian, 1985


více info...
Nahrávám...

Komentáře (82)

Kniha Sicilián

Jirka92333
08. března

Půjčil bych si citaci ze své oblíbené PC hry. ,, Nakonec tě zabije tvůj nejlepší přítel" :-D. Za mě je Sicilián skvělá kniha!!! Užil jsem si jí víc než první díl.

branislav1814
29. ledna

Nejde vůbec srovnávat s prvním dílem. Skoro celou dobu jsem přemýšlel, jestli to vůbec dočtu. Pro mně to bylo velké zklamání.


hurikan123
12. ledna

naprostý skvost, život partyzánů, intriky, napětí.. prostě kmotr jak má být

TomHr
22.12.2022

Zasvěcený a vynikající vhled do světa pro nás obtížně uchopitelného. Do světa, kde se dívka sedící před domem nesmí dívat do ulice, ale vražda je naprosto legitimním řešením sporů. Do světa extrémních kontrastů, neuvěřitelné chudoby i obrovského bohatství. Do světa, kde je čest nade vše, ale lež a zrada je normou chování. Puzo literárně zpracoval (a asi poněkud zidealizoval) příběh známého sicilského bandity Salvatore Giuliana. Ale nejde jen o dobrodružství zbojníka, jeho promyšlené a troufalé činy. Jde o podhoubí, ze kterého se rodí sicilští bandité. Pokřivené prostředí, vyždímané mafií ve spolupráci s italskou vládou, pocit nespravedlnosti a bezpráví, které zažene vesnické synky do hor. Giulianův příběh je okrajově propojen se světem Puzova Kmotra dona Corleona a končí příznačně – zradou. Kniha z pro nás exotického prostředí je koktejlem venkovských dramat, mafiánských zločinů, vojenských akcí, romantiky a vysoké politiky. Koktejlem velice chutným!

jana14
29.03.2022

V mládí mě z celého Kmotra zaujala jak v knize, tak ve filmu právě ta část, kdy pobývá Michael Corleone na Sicílii a "zasáhne ho blesk". No, mladá holka. Nicméně prostředí Sicílie je pro mne stále zajímavé a kouzelné, takže i Sicilian má na mém žebříčku vysoké hodnocení.

B4LU
13.03.2022

Nebylo to to, co jsem čekal. Vhled do praktik mafie se zde téměř nekonal, protože Turi Giuliano (ten sicilián) nepatří k mafii, ale jde o banditu přibližně typu Robina Hooda. Protože se ale děj odehrává na Sicílii, ke kontaktu s mafií zde nutně dojde také.
Byť se zde vyskytují postavy z Kmotra, vůbec nic by se nezměnilo, kdyby tam nebyly, protože na děj mají jen minimální vliv. V podstatě jde spíš o životopisný román novodobého bandity, protože Turi doopravdy žil.

alois.randa
06.02.2022

Z kraje jsem se nemohl tak začíst, jako do Kmotra, lehce předvídatelné, ale nakonec jsem se u čtení příjemně bavil.

lucifess
01.02.2022

Kniha patří mezi klasiky, kterou jsem jako dospívající nechápala. Kmotra jsem po pár stránkách odložila - co na tom všichni mají? Vrátila jsem se jako dospělá, dala jsem druhou šanci a pokračovala do dalšího dílu. Je pro mě děsivé, jak se vše dá ovládat penězi, vlivem a známostmi. Bylo to vcelku příjemné čtení, ale unesená jsem z toho úplně nebyla.

1