Kluk z kostek

Kluk z kostek https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323320/bmid_kluk-z-kostek-Gky-323320.jpg 4 290 98

Alex svou ženu Jody miluje, ale zapomněl, jak jí to dát najevo. Zbožňuje i svého autistického syna, ale ani za mák mu nerozumí. Sam je plný překvapení a svět je pro něj hádanka, kterou bez pomoci nedokáže rozluštit. Až díky hraní Minecraftu pro sebe otec se synem najdou společný prostor, v němž se začnou lépe poznávat a navzájem se chápat. Dokáže se rozpadlá rodina kousek po kousku, kostku po kostce dát znovu dohromady?... celý text

Literatura světová Romány Rodina
Vydáno: , Plus

A Boy Made of Blocks , 2016

iška
19.06.2017 5 z 5

Mohu děkovat osudu, že jsem měla děti zdravé a v pohodě. Člověk částo zvládne víc než si myslí, ale není to vždy jednoduché. Stoprocentně platí (a to i pro zcela zdravé děti), že bychom jim neměli vnucovat jen naše představy o životě, ale snažit se naslouchat a pochopit ty jejich. Ta kniha byla napsaná s láskou.

Renatecka
18.06.2017 4 z 5

Příjemná knížka ze současnosti se zajímavým tématem - autismus. Doporučuji.

kika 13
13.06.2017 5 z 5

Četla jsem ji každou volnou chvíli a bylo při ní opravdu o čem přemýšlet.A přiznám se,že jsem změnila svůj pohled na autismus.Znám ve svém okolí rodiče a je jich více,kteří mají autistické děti.Omlouvám se jim,že jsem si některé věci kolem nich špatně vykládala.

mschmidtova
06.06.2017 5 z 5

Ještě teď jsem z té knihy úplně paf. Vážně. Každou chvíli jsem si připomněla, že ve svém životě musím něco změnit. Určitě stojí za přečtení.

nase_zuzu
29.05.2017 2 z 5

Mně se kniha moc nelíbila. Byla nezáživná a zbytečně zdlouhavá. Posledních 100 stránek šlo rychločtením.

Shardlake
15.05.2017 4 z 5

Čtivě popsán vztah otce k synovi autistovi a hledání společné cesty prostřednictvím počítačové hry.

veronika0382
09.05.2017 5 z 5

Příběh je prostě skvělý. Je poutavý, výborně zpracovaný, dojemný a je prostě ze života... více v mojí recenzi zde v záložkách :-)

chatnoir
15.04.2017 5 z 5

Překrásná knížka, která mě po dlouhé době udržela večer vzhůru. Nehraně lidsky dojemná.

bookcase
07.04.2017 5 z 5

Skvělé, dojemné a poučné. Akorát Alex byl větší část knihy na přesdržku, ale pak si to vylepšil.

martunka
27.03.2017 5 z 5

Krásná kniha. I když nemám s autismem osobní zkušenost, bylo pro mě čtení tohohle příběhu svým způsobem důležité, poučné a místy zábavné. Doporučuji a už se těším na další knihu od tohoto autora.

katiiks
25.03.2017 5 z 5

Můj názor zde: https://www.informuji.cz/clanky/3495-kluk-z-kostek-stavi-netradicni-most-mezi-dvema-nepristupnymi-svety/ :)

šejnohojc
20.03.2017 5 z 5

Krásná knížka o vztahu otce a syna. Krásně lehce napsané.

Danago
17.03.2017 5 z 5

Úžasná knížka, velice krásně, citlivě , čtivě a dojemně napsaná. Nádherně podaný příběh, moc se mi líbilo jak se Alex se Samem sbližoval. Knížka mě prostě dostala. Takto přirozeně napsanou knížku o autistickém chlapci a všem ,co s tím souvisí jsem nečekala. Je dobře , že se o tom píše a všichni se takto nenásilně dozvíme víc o tomto postižení. Knížka člověka nutí k zamyšlení i nad sebou samým.
Rozhodně knížku doporučuji je skvělá.

ttommikk
11.02.2017 4 z 5

Zašustí se pár stránkami a jak to všechno skončí, je předem skoro jasné. Přesto stojí za to pročíst se tímhle příběhem, který hlavně dojímá, ale kýč je mu cizí.

Totiž knížky, které vám náhodou jen tak cvrnknou do nosu, často bývají ty nejlepší.

MartinaF
10.02.2017 4 z 5

Moc krásná knížka, která se četla jedním dechem. Zpočátku mě hlavní hrdina štval tím, jak se svému synovi vyhýbal. Nakonec jsem se zalíbením četla, jak se se Samem postupně sbližoval.

Kirtans
07.02.2017 5 z 5

Kniha je napsána velmi citlivě a je z ní opravdu silně znát, že má autor vlastní zkušenosti s autismem. Jakožto rodič s takovým dítětem, mi bylo v některých chvílích opravdu úzko. Leč spoustu míst s předvídatelným dějem, nic to nemění na krásném zážitku. A navíc jsem se dověděla něco víc o Minecraftu, o kterém dvě mé děti neustále povídají.

JanaDor
04.02.2017 5 z 5

To je skutečně nádherná kniha. Nelze psát jinak než s nadšením, protože příběh mě zasáhl přímo do srdce svou lidskostí a upřímností. Autor v knize vychází z osobní zkušenosti, protože má doma také syna autistu. Skvěle vykreslil Alexovy pocity, jeho zmatek, strach, vinu a pochopení. S odstupem, ale s porozuměním vylíčil charakteristické znaky autismu. Příběh je psán čtivě s přesným a výstižným popisem situace.

milunka21
02.02.2017 5 z 5

Nádherný příběh ze života. Měli by si ho přečíst nejen rodiče autistů, protože se jim uleví, ale každý. Někdy odsuzování a nepochopení bývá pro nás těžký a je to proto, že lidé jen neví. Autistů je čím dál víc, takže už nejde před tím jen zavírat oči.

autismus rodina rodinné vztahy problémové rodiny Minecraft (hra)

Autorovy knížky

Keith Stuart
anglická
2017  86%Kluk z kostek

Kniha Kluk z kostek je v