Klubovna Naděje

Klubovna Naděje https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518982/bmid_klubovna-nadeje-AXW-518982.jpg 5 47 34

Tomáš Paprštein zažil v dětství sexuální zneužívání, manipulaci a citové vydírání. Jeho autentický příběh v podobě deníku je doplněn o vhledy odborníků a praktické rady. Dozvíte se, co vše může přispět k ohrožení dítěte, čeho si všímat, jak se zachovat nebo kde a jak hledat pomoc. Kniha se obrací nejen k obětem, ale ke všem, kdo vychovávají děti nebo s dětmi pracují. Snaží se vnést světlo, porozumění a naději tam, odkud tak často odvracíme zrak. Tomáš Paprštein není spisovatel, ale svůj autentický příběh sepsal s vírou, že otevřené sdílení pomáhá těžké životní zážitky zvládnout. Klubovna Naděje přináší naději na změnu, citlivou prevenci a odbornou osvětu. Co s přečtenou knihou? Pošlete knihu dál, odneste ji do knihovny, dětského domova či knihobudky. Aby se osvěta, prevence a pomoc šířila a byla dostupná komukoliv, kdo ji bude potřebovat. Aby se to už nikomu nestalo. Knihu je možné koupit zde: kniha.klubovnanadeje.cz... celý text

daniela584
31.08.2023 5 z 5

Pro všechny, kdo se chtějí dozvědět komplexně o problematice sexuálního zneužívání dětí, a ještě k tomu na autentickém vyprávění, je kniha ideální. Vlastně by si ji měl přečíst úplně každý, nehledě na to, zda pracuje s dětmi, či ne. Toto téma je, mám pocit, narozdíl od domácího násilí (které je neméně závažné) ve společnosti pořád dost tabuizované a ve veřejných kruzích se o něm moc nemluví. Knize na zajímavosti a váze velmi přidávají praktické rady, rozhovory s odborníky (na poli psychologie, pedagogiky, práva, kriminalistiky) kteří odpovídají na mnoho aspektů ohledně sex. zneužívání (prožívání dítěte, přístup pachatele, trestně právní záležitosti atd.). Dále je pak kniha obohacena o autentické materiály, díky kterým na vás celý příběh ještě více dolehne a vtáhne do celého případu. Nemůžu opomenout ani příběhy jednotlivých (nedelikventních) pedofilů, které knize dodávají ještě širší rozměr a problematiku tak obsáhne opravdu komplexně. Tímto děkuji Tomášovi za tak pečlivé a procítěné zpracování jeho knihy, která věřím je jednou z nadějných cest k osvětě o tomto problému.

Nikol1102
31.08.2023 5 z 5

Jsem z knihy nadšena. Přišla ke me i v ten pravý čas. Kniha mění pohled a je velmi čtivá. Přečetla jsem ji během dne, příběh vás vtáhne i mezičlánky v knize vedené formou rozhovoru jsou velmi poučné. Rozhodně doporučuji Měl by si ji přečíst každý. Rodič, dospívající i starší člověk. Pokud spisovatel půjde zpátky do dětství a napise i knihu pro děti, jako rodic, jsem první řadě.

Mirass
30.08.2023 5 z 5

Kniha je silná a moc dobře napsaná. Příběh Toma moc dobře znám a má u mě velký respekt, že s tím šel ven a hlavně je to pomoc aby se to už nikomu dalšímu nestalo. Určitě doporučuji přečíst a budu půjčovat dál. Děkuji Tome

Petulla
29.08.2023 5 z 5

Je to velmi silná kniha a jsem moc ráda, že takové knihy vycházejí s cílem, aby pomohly!
Tomášovi klobouk dolů, že svůj příběh šíří dal. Děkuju!
Kniha je autentická, obsahuje fotografie, dopisy, doporučenou literaturu, citáty, praktické rady, a v neposlední řadě je doplněná o rozhovory s odborníky.
Ráda jsem vydání knihy podpořila na hithit a ještě raději knihu věnuji naší knihovně. Tato kniha si totiž zaslouží být šířena "aby se to už nikomu nestalo".

KamenZde78
25.08.2023 5 z 5

Děkuji! Děkuji! Děkuji! Tohle tady chybělo. Čtivé, poutavé, plné emocí, autentické materiály vše dokreslují. Doporučuji. Budu šířit a taky předávat dál.

BLpavel1
25.08.2023 5 z 5

Tato kniha předčila mé již tak vysoké očekávání.
I přes nepěkné téma je kniha velmi čtivá, osobní zkušenosti zneužívaného Tomáše jsou proloženy názory odborníků na danou problematiku a radami jak danou věc řešit a jaká je vhodná prevence, i tato proložení jsou však čtivá , stručná a věcná .

Vše tedy na jedničku , nemám co vytknout.

Také zvláštní poděkování si zaslouží, že v knize je i dost prostoru věnováno pedofilii .
Nejedná se však o nějaké zlořečení , či jen pouhý výčet jak mohou být pedofilové nebezpeční .
Naopak Tomáš považuje nedelikventní pedofily ( většina pedofilů se žádných deliktů na dětech nedopouští ) také za nepřímou oběť sexuálních predátorů , neboť pak lidé svalují vinu nás všechny a hází nás do jednoho pytle .
V knize tedy naleznete mimo jiné i osobní příběhy několika nedelikventních pedofilů , a i toto téma rozepsané .

Určitě tedy stojí kniha za přečtení , doporučuji ji asi všem .
Doporučuji ji rodičům a rodinným příslušníkům dětí , aby věděli na co si dát pozor , a měli povědomí jak takové zneužívání skutečně vypadá.
Doporučuji lidem kteří pracují s dětmi , aby byli obezřetní a věděli jak se správně zachovat , pokud se dostanou do situace , kdy odhalí svého kolegu v práci , či se jim svěří dítě , a aby byli schopni detekovat že možná dítěti někdo ubližuje , či se k tomu chystá.
Doporučuji knihu i dětem , pokud již na to mají věk , aby věděli na co si dát pozor a jak se mají případně zachovat.
Doporučuji knihu i lidem se sexuálním zaměřením na nezletilé , aby se vžili do situace dítěte , a lépe pochopili , proč je sexuální kontakt či manipulace vždy špatná .

Doporučuji soudcům a právníkům, aby lépe pochopili problematiku a uměli se vžít do oběti a pochopit i pachatele .

Pepínotextar
25.08.2023 5 z 5

Kniha, která popisuje prožitý a opravdový příběh Tomáše Papršteina je velice silná a živá. Měl jsem tu čest si poslechnout i osobně Tomášův příběh, který musím říci, až po přečtení knihy, získal kompletní obraz.Jak už obal napovídá je kniha maják (symbol pomoci), který hledá duše, jenž mají podobný problém, jako měl právě Tomáš. Jeho čistá výpověď a necenzurované odpovědi na dané téma jsou až inspirující. Minimálně pro ty, kterým se děje podobná věc, ale třeba se stydí, nebo je svírá strach, či jim bere odvahu a prohlubuje samotu a odevzdanost.Četl jsem knihu jako příběh a přeskakoval odborné komentáře s pocitem, že by my to zkazilo celistvost příběhu. Až po přečtení knihy jsem zjistil, že jsem udělal chybu, že kniha je velice dobře propracovaná a měl jsem to číst tak jak je kniha napsaná.
To co kniha vypráví, netýká se
tento problem jen samotného Spisovatele Tomáše Papršteina, ale dotýká se stovky možná tisíců dalších dětí, který mají podobný příběh. Klubovna naděje je určitě místo právě pro ty, kteří mají podobný problém. Knihu bych doporučil všem rodičům i dětem, malým i dospělým, běžným lidem i těm kteří s dětmi pracují. Těm kterých se příběh zdánlivě netýká, jelikož se to může stát komukoliv.Za mě doporučuji všemi deseti a je mi ctí knihu šířit dál.Děkuji Tomáši Papršteine.

jituliste
17.08.2023 5 z 5

Výborně zpracovaná kniha, obsahuje naprosto vše, od osobní zpovědi-včetně dopisů a fotografií, které dodávají autentičnost celému vyprávění, přes vyjádření nejrůznějších odborníků/psychologů/psychoterapeutů, dva příběhy sexualně zneužívaných žen, doporučenou literaturu, rady a citáty... Velmi mě zaujala i kapitola poslední vztahující se k pedofilii, která obsahovala autentické výpovědi můžů-pedofilů, to mi umožnilo podívat se na svět jejich očima s jejich pocity, strachy a starostmi a ano, díky za to, osvěta je potřebná i v této oblasti a i díky tomu je vnímám jinak.
Musím pochválit také ilustraci na obalu knihy, kdy dítko vychází z temnoty v doprovodu ženy a před nimi se objevuje světlo majáku. Jednak to vystihuje vše a zároveň na mě ilustrace působí i přes smutné téma optimisticky.
Obrovský respekt před Tomášem Papršteinem, že se absolutně otevřel všem. Z pozice matky se mi to četlo velice težce a není mi dobře, když vím, že "Matěj" dál pracuje s dětmi, jakožto člověk, s manipulativním chováním a psychopatickými sklony, který dokáže využít dětské bezbrannosti. Je mi smutno z toho, jak se k Tomášovi postavili lidé, kteří ho znali, je mi smutno z toho, že jediná osoba, která roztočila kolotoč vyšetřování zůstala opravdu jediná mezi kantorským sborem a bylo na ni nakydáno také spousta špíny. Ještě více smutno mi je z toho, jak si tím nejtěžším obdobím Tomáš procházel sám. A naopak jsem velmi potěšena, že i přes to všechno Tomáš žije život, jaký žije, a že v sobě našel sílu a celou tuto strašlivou zkušenost vložil do této knihy s touhou pomoci, aby se to už nikomu nestalo. Velice za to děkuji, knihu jednoznačně doporučuji všem k přečtení.

kanov
15.08.2023 5 z 5

Knihu jsem se obávala přečíst, je ale velmi důležitá. Smutný příběh vás vtáhne a postupně se jen zhoršuje. Dá vám taky dobrý náhled na to jak manipulace funguje ne jen s obětí. Příběhové kapitoly prolínají psaním odborníci a doktoři, v těchto částech se dozvíte např. jak jednat s obětí zneužívání, jakou můžete nabídnout pomoc a podporu dospělým, ale i dětem. Knihu doporučuji všem aby se to už nikomu nestalo.

uzivatel64302
09.08.2023 5 z 5

Knihu Tomáše Paprštejna Klubovna naděje jsem dostala a jsem za to ráda, jako matka malého chlapce, bych asi nikdy nenašla odvahu si něco takového koupit a přečíst, což by byla velká chyba. Ze začátku pro mě bylo těžké číst příběh, ve kterém po každé kapitole následoval rozhovor s odborníky na dané téma, ale nikde se nepíše, že musím knihu přečíst od začátku do konce a tak jsem si našla svůj vlastní způsob jak ji přečíst. Nakonec jsem byla ráda, po přečtení celého příběhu jsem se mohla postupně vracet k jednotlivým kapitolám a odborným komentářům a nemusela nic zpětně dohledávat. Takže autorův záměr byl správný. Knihu oceňuji i jako bývalá vedoucí skautského oddílu světlušek a doporučím ji určitě dál, jako materiál pro všechny, kteří ve vedení oddílu nadále fungují.
Doporučuju ji přečíst i všem, co mají co dočinění s prací a výchovou dětí.
Určitě svou knihu nenechám ležet na polici ve skříni a budu ji půjčovat a šířit dál, aby informovala a nesla své poselství všude tam, kde bude potřeba.
Aby se to už nikomu nestalo...

boure4815
03.08.2023 5 z 5

Kniha je velmi čtivá, a i když má lehce přes 300 stran, její písmo není nějak malé a je vhodná i pro někoho, kdo knihy obvykle moc nečte. Děj není nějak složitý na pochopení a jsem si jistá, že vás kniha vtáhne do děje, jelikož je plná emocí, zápletek a každou stránkou máte větší chuť vědět, jak kniha bude pokračovat. Musím dost ocenit, že je zde mnoho fotek z té doby, kterou v knize popisuje, což dodává na autentičnosti. Jsou to jak fotky Tomáše samotného, tak i jeho s Matějem (skrytý obličej samozřejmě) a v jedné části i přímo maily, dopisy nebo SMSky, které mu Matěj posílal. Často jsou kapitoly proloženy nějakým uměleckým obrázkem nebo citátem, který se tam zrovna hodí. :)

Co mi na příběhu přišlo dost smutné ani nebylo to, že Matěj dělal, to co dělal, jako spíš reakce okolí. Nedokážu pochopit, jak je možné, že se proti Tomášovi obrátili skoro všichni spolužáci, učitelé nebo členové z oddílu, do kterého chodil. Zašlo to dokonce tak daleko, že si Matěj svojí sebranku dotáhl na soud, kde ho podporovali, zatímco k Tomášovi se chovali hnusně. Dokonce i po znaleckém posudku, kde je Tomášova výpověď uznána za věrohodnou. Velmi také musím ocenit odbornější vložky, které skutečně můžou někomu pomoci a dovysvětlují mnoho věcí úplnému laikovi od vztahů ve škole, přes téma jak mluvit s oběťmi sexuálního zneužití (popřípadě jak takovou věc řešit), až po průběh soudu.

Na závěr dodám, že jsem opravdu ráda, že se Tomáš zabýval tímto tématem opravdu do hloubky. Dokonce autoři knihy kontaktovali samotný ČEPEK. Obvykle mají lidé strach si s pedofily "špinit ruce", ale zde měli takovou odvahu, že nejen, že přijmuli od ČEPEKu finanční příspěvek, ale také vytiskli do knihy celých 19 stran s příběhy pedofilů z ČEPEKu a také se tam hojně ČEPEK zmiňuje. Je to tak dobře poskládané, že se nad tím minimálně zamyslí spousta lidí, popřípadě to může pomoci nějakému pedofilovi se se svou přitažlivostí smířit či vyhledat pomoc.

Kniha rozhodně stojí za přečtení!

uzivatel4961
02.08.2023 5 z 5

Tomášův příběh sleduji od chvíle zveřejnění a na knihu jsem se těšila od okamžiku, kdy jsem se o ní dozvěděla. Nezklamala mě, přečetla jsem ji jedním dechem, hned jak jsem ji přinesla domů. Opravdu se povedla, skvěle zpracované vyprávění osobního příběhu, doplněné poznámkami a rozhovory s odborníky, jejich články, hned v místech vyprávění, kde je potřeba shrnutí, vysvětlení, informace.. Doporučila bych ji všem rodičům, učitelům, všem lidem, co mají děti a pracují s dětmi.. prostě všem. Nemyslím, že by někdo knížku dokázal odložit. Co se příběhu týká, opravdu silné vyprávění, dozvěděla jsem se spoustu nového, celé se to složilo jako skládačka a ještě jednou před klobouk dolů před Tomášem . Za to, jak jak dokázal svůj negativní zážitek pozitivně využít, ale hlavně za to, jak to celé ustál. Nenávist okolí na malém městě, to vše, co se kolem dělo... Tohle by prostě jen tak někdo nezvladnul. A vše to přetavit do pomoci druhým.. skvělé. Knížka určitě pomůže mnoha lidem a já ji rozhodně pošlu dál s doporučením.

Fox52
02.08.2023 5 z 5

Naprosto skvěle zpracované a velice důležité téma. Ke knize jsem přistupovala se smíšenými pocity. Zneužívání dětí je pro mě jedna z nejohavnějších věcí, PROTO jsem se bála, jak to ustojím. Vzhledem k tématu, je příběh velice citlivě zpracován...Řekla bych, že kniha má dvě části a každá část má několik kapitol. První část mapuje Tomášův příběh od začátku až do konce. Jeho dětství, ztráta maminky, nástup do oddilu a budování vztahu s Matějem...nástup na střední školu, kde si uvědomil, že to bylo špatně...Až po veškeré soudní procesy, které následně probíhaly. Příběh je prokládán odbornými komentáři k danému tématu. Ať je to samotné zneužívání, manipulace nebo komentář policie. V druhé části můžeme najít dva příběhy žen, které byly v dětství zneužívány a to včetně pohledu z druhé strany, v tomto případě pedofilů. Je zde popsáno to o čem se nemluví, ale mělo by. A to je, že 90% zneužití dětí je od osob blízkých - táta, dědeček, trenér, učitel a nebo vedoucí kroužku. V mnohem menším počtu případů, je to nějaký pán s dodávkou plnou štěňátek. Po přečtení komentářů od lidí s touto úchylkou, si myslím, že spoustu lidí možná trochu přehodnotí svůj pohled na tuhle problematiku. Rozhodně to není příjemné čtení, ale oceňuji jejich odvahu a upřímnost tohle sdílet. Tomáš tuhle knihu vydal s tím, že i kdyby to mělo pomoct jednomu člověku, tak je to úspěch. Já ti Tomáši děkuji, mě to pomohlo. Tahle kniha může působit jako ta nejlepší tarapie.

vladku
31.07.2023 5 z 5

Skvěle zpracované téma, které by se nemělo dít. Přesto se děje často, příliš často. Rád jsem tuto knihu podpořil a podpořím ji i touto recenzí. První část knihy je velmi podrobný vhled do dětství Tomáše, které je ve vhodných chvílích přerušeno a doplněno komentářem odborníka na dané téma. Je to podrobné, svým způsobem napínavé, čtivé, postupně se vyvíjející, celkem "dobře" se člověk vciťuje do pocitů. Být bez zázemí, je vývoj celkem pochopitelný...
Druhá část knihy obsahuje další příběhy dvou žen a rozhovory s nimi. Už méně podrobné, ale vidím jejich roli v tom, aby ukázali jak pestré to mohou být příběhy a co všechno mohou způsobit. Následují příběhy zdánlivě z druhé strany, příběhy pedofilů. Tuhle část považuji za podobně důležitou jako úvodní rozebraný příběh Tomáše a to z několika důvodů. Veřejnost se často bojí pedofilů, ale statistiky hovoří jasně, valná většina útočníků je z blízkého okolí, nevlastní i vlastní rodiče, vzdálení i blízcí příbuzní, učitelé. Stejně jako jinde, i u pedofilů je nebezpečnější pedofil bez pomoci, bez uvědomění, bez zázemí než ten, který může čerpat ze zkušeností jiných, poučit se jejich chybami. A prostě stejně jako být heterosexuálem automaticky neznamená, že kudy chodí tudy znásilňuje opačné pohlaví, ani u pedofilů tomu tak není (ale samozřejmě i taková jsou, v médiích o nich nejčastěji slyšíme, stejně jako o všem jiném negativním). Jsem rád, že v knize je dostatečně zdůrazněn rozdíl mezi pedofilem a těmi, co páchají násilí na dětech, což vidím jeden z hlavních důvodů proč se obětem nevěří, proč to některým tak dlouho prochází - protože většina násilníků jsou "běžně" vypadající lidé z blízkého okolí a obětem zvláště dětem se spíš jim nebude věřit než těmto "seriózním" dospělým.
Jsem rád, že vyšla kniha. Jen doufám, že nebude výsledkem další regulace. Nevidím svět černobíle, zvláště poté, co znám pár, který začínal jako učitel a, pokud se nemýlím, ještě nezletilá studentka a nyní spolu žijí spokojeně s několika dětmi. A naopak znám dost příběhů bez jakéhokoliv sexuálního podtextu, kde lidé na pozicích manipulují, zneužívají svého postavení i moci. Osobně to vidím jako to horší na celém příběhu Tomáše, vlastně nutná prerekvizita k sexuálnímu deliktu, manipulace, šikana, zneužívání své pozice, podvádění, falšování, fiktivní doučování. Stejně tak příliš nesouhlasím s radou bát se cizích lidí, zvláště když opakuji, většina deliktů je z blízkého okolí. Osobně si myslím, že pokud něco má pomoci, tak umět si poradit, umět říct ne, především pseudo autoritám jako jsou učitelé, lékaři a další. Vychovávat "nevychované" dítě, které prostě nevidí důvod poslouchat cizího člověka. A které umí být hlasité a umí si říct o pomoc (právě cizím lidem).
Knihu doporučuji.