Klub odsouzených žen

Klub odsouzených žen https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26806/klub-odsouzenych-zen-26806.jpg 4 23 5

Mladá finančnice Jennifer uzavřela obchod, který se jí stal osudným. Z luxusního prostředí se naráz ocitne v ženském nápravném zařízení, uprostřed špíny, hrubosti a beznaděje. Všichni, jimž věřila, zapomněli na sliby a nechali ji klesnout ke dnu. Jennifer se nevzdává. Seznamuje se s osudy spoluvězeňkyň a pochopí, že svět se netočí jen kolem Wall Street a kostýmků od Armaniho. Dokáže v sobě vzkřísit ducha bojovnice a vytáhne s sebou všechny, kdo jí podali pomocnou ruku.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Pen Pals , 2002

Květinka008
10.01.2023 5 z 5

Pohádka pro dospělé, kterou je nutné brát s rezervou v možnostech a reáliích. Ovšem tato "pohádka" je bravurně zpracovaná! Zajímavé prostředí, neobvyklá zápletka a neotřelé téma, poodhalující praktiky Wall Streetu, postupná akcelerace vývoje hlavní postavy, ostatní postavy propracované, lidské a uvěřitelné, překvapivé rozuzlení :-) Příběh mě vtáhnul a od poloviny nepustil. Za to dávám plných pět!

"Vězení se v ničem nepodobalo životu venku. Tady uvnitř chyběla jakákoli volba z několika možností, jakákoli možnost řešení uhodnout nebo se ze zkoušky vylhat. Všechno bylo buď pravdivé, nebo nepravdivé – černé či bílé...
Proto taky možná používali tuhle celu. Odebere vám pocity a jejich místo zaujme prázdnota, stane se jen částečně lidským tvorem. Jak tam seděla a zírala na ruce, uvědomila si, že podstatou lidství není ani mozek, ani tělo. Sestáváme pouze z citů. Jsme-li jich zbaveni, ztrácíme tím i lidskost...
Cestou do návštěvní místnosti spolu se skupinkou dalších spoluvězeňkyň ji napadla myšlenka, ze kterou se přímo nenáviděla. Na chvilku, když se rozhlédla okolo sebe, měla intenzivní pocit, že už se stala jednou z nich – vypadala jako ony, byla cítit jako ony, a čím déle pobývala v Jenningsu, tím víc si uvědomovala, jak sklouzává níž a níž na jejich úroveň ponížení a hanby. Nyní se už cítila takřka jako součást vězení."
(s. 67, 165, 201)

TamaraKrejčí
15.08.2019 3 z 5

Měla jsem obavy z tohoto tématu a byla jsem připravena prostě výzvu nesplnit. A nakonec jsem našla vhodnou knížku i pro mě, ale konec mě opravdu zklamal. Taková dojárna až to nebylo hezké, nebo normální.

Alca007
30.07.2015 2 z 5

Trošku mi trvalo než jsem do knížky začetla, ale nakonec se to rozjelo
a vypadalo slibně. Zápletka, láska, přátelství - a najednou BUM - začala z
toho být červená knihovna se směsí pohádky. Chyběl už je marťan a bylo to sci-fi.
V prostředí kde se příběh odehrával, nereálné. Zklamalo mě to.

AndyZaza
06.08.2014 5 z 5

Tato kniha mi ukázala, jak drsný může být život za zdmi ženské věznice. Knihu doporučuji k přečtení!

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Mnozí z vás jistě znají skvělou komedii o netradičním řešení manželské nevěry Klub odložených žen s Bette Midler, Goldie Hawn a Diane Keaton v hlavních rolích, který byl natočen podle stejnojmenné knihy Olivie Goldsmithové. Zapomeňte. Klub odsouzených žen není komedie, ale příběh mladé ambiciózní ženy, zvyklé na přepych, která se jednoho dne ocitne za mřížemi ženské věznice. Autenticitu příběhu navozují v záhlaví kapitol také výroky skutečných vězeňkyň.

vězení, věznice osudy lidí ztráta soukromí

Olivia Goldsmith
americká, 1950 - 2004
2000  75%Klub odložených žen
1999  72%Záměna
2003  76%Klub odsouzených žen
2001  78%Mladé manželky
2002  66%Frajeři

Kniha Klub odsouzených žen je v