Klub knihomolských srdcí

Klub knihomolských srdcí https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474986/bmid_klub-knihomolskych-srdci-JoT-474986.png 4 119 37

Knihomolský příběh od booktuberky Lucy Powrie Tabby Brownovou už nebaví snažit se pořád někam zapadnout. Mnohem radši než na párty by si zalezla někam do koutku s dobrou knížkou. Nakonec se rozhodne přidat k partě, která je vlastně čtenářský klub. Co na tomhle mohlo špatně dopadnout? Přece úplně cokoliv, když jste člověk, kterému při seznamování s novými lidmi naskakuje husí kůže! Avšak na Olivii, Henrym a Edovi je něco, co ji přiměje dostavit se na další setkání. Dokáže Tabby popustit uzdu svému já a začít si užívat ten nejlepší knihomolský život?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

The Paper & Hearts Society , 2019

PerfectionistKa
09.02.2022 2 z 5

| Tabby se stěhuje a už se nemůže dočkat až opustí místo, kde ji šikanovali. Než se ale přestěhuje celá rodina, zůstává na léto u babičky, kde objeví plakát na čtenářský klub, a jelikož je čtení její největší zálibou, rozhodne se to risknout a přidat se. Zjistí ale, že je tam jediná nová, zatímco ostatní už jsou dlouho kamarádi, a její strach z toho, že ji opět nepřijmou takovou, jaká je, nabere obřích rozměrů.

| Hlavní postava Tabby je naprosto na zabití, ale je chudák, protože za to defacto nemůže. Má celou hromadu psychických problémů, hodně nízké sebevědomí, potíže s důvěrou a na staré škole ji šikanovali. Opravdu to lidem, kteří to tak mají, nezávidím. Avšak vězte, že vždycky je lepší o všem mluvit a říkat pravdu. Vždycky. Tabby je brutálně uzavřená do sebe, a ono se sice není čemu divit, to uznávám, ale stejně jsem co druhou stranu měla chuť s ní zatřást, ať se vzpamatuje, protože se chovala hloupě.

Celá kniha je plná klišé, předvídatelná a jednoduchá. Tabbyiny myšlenkové pochody byly tak děsně frustrující, až jsem zas na chvilku byla ráda, že mi není 15. Knižní zmínky pěkné - oceňuju ty občasné dodatky za kapitolami -, ale jako by neexistovala lepší klasika než je Austenová (existuje) a třeba ta romantická linka byla naivní až nadmíru.

Abych jen neprudila, tak musím vyzdvihnout i pár světlých stránek. Např. jedna postava v knize je demisexuální, což mi přišlo originální. Dále potom to, že bych knihu klidně označila až jako takový teen cestopis o místech pro knihomoly po Anglii. Hezké a poučné, palec nahoru. A poslední velké plus má ode mě Ed, totálně boží postava. Jako jediný mi sedl do noty, náramně bychom si rozuměli.

Na to, jaká psychická ždímačka to celou dobu byla, tak konec byl přehnaně sluníčkový, ale co jiného od contempo, která je znatelně pro mladší, čekat. Bylo to občas úsměvné, občas smutné, jako celek takové mdlé. Umím si představit, že kdyby mi bylo tolik, co hlavním hrdinům, vcítím se do děje jinak. Bohužel existují YA díla, a že jich je, která si naplno užiju i teď, přestože jejich cílovka nejsem, takže to bude spíš touhle průměrnou knihou. Slabší 2.5/5*

Bess.h
30.01.2022 4 z 5

Rozhodně příjemné čtení, které se nebojí řešit problémy dnešní doby... ale pro mě už tak trochu není. Byť jsem si čtení užila, už jsem se nedokázala vcítit do problémů hlavní hrdinky a jejich přátel. Ale to jen proto, že už je to nějaký ten pátek, co mi bylo patnáct. Ale zpět ke knize: fakt se mi líbil vývoj Tabby. Její první setkání s milovníky knih, její nejistota, lehce panický stav a to, jak jí to začalo opouštět čím víc byla s nimi. A že se její problém dal snadno vyřešit upřímný rozhovorem? Po jejích zkušeností se jí ani nedivým, že se zdráhala svěřit lidem, které tak dlouho neznala. I když čím víc nahlížela do jejich vnitřních potíží, příležitost měla, ale to by se zachovala rozumně jako dospělí a ne jako puberťák s pochroumaným sebevědomím. Takže konec knížky předvídatelný, ale na druhou stranu na teenagera uvěřitelný. Jen proč tam bylo na konec to osobní rodinný drama? Vážně to nešlo jinak?
Závěrem: doporučuju všem nesebevědomým středoškolákům. Pro ně by to mohla být zpráva, že to jde. Jen najít ty správný lidi.

Jandýs
26.01.2022 3 z 5

Četba na pohodičku. Milé a zároveň smutné téma.

lost.in.books
01.01.2022 5 z 5

Hlavním tématem této knihy byl knižní kroužek a celkově knižní tematika a já na knihy, kde jsou hlavní hrdinové milovníky knih nedám dopustit. Celkově se mi moc líbily velmi časté zmínky o knihách, které i znám, ale také nemohu zapomenout ocenit to, že mimo knihy se v knize řešila i vážnější témata jako úzkosti, šikana a do jisté míry i stalking-autorka tyto problémy v knize velice pěkně a srozumitelně popsala a kniha se díky tomu stala důležitější a i plnohodnotnější. Takže za téma knihy a snahu poukázat i na problémy dnešní doby dávám velký plus. Strašně se mi též líbilo to, že kniha vyvrací dost domněnek, které o nás knihomolech vznikají a snaží se poukázat na to že i knihomolové si dokáží užívat života naplno, ale jen pod podmínkou, pokud jsou mezi těmi správnými lidmi.
__
Co se hlavní postavy celé knihy týče, tak Tabby byla prostě úžasná hlavní hrdinka- byla svá, na nic si nehrála, nesnažila se za každou cenu všude zapadnout a když se nad tím zamyslím, tak jsme si byly v dosti věcech velice podobné. Stejně tak jsem si oblíbila i další hlavní hrdiny knihy- všechny postavy knihy byly moc hezky vymyšlené- každá skrývala jedinečnou osobnost a životní příběh.
__
Co se týče stylu psaní autorky, tak mi neskutečně sedl a kniha díky tomu byla opravdu hodně čtivá a chvílemi jsem nebyla schopná se od knihy odtrhnout.
__
Troufnu si říct že pro všechny knihomoly je tato knihy takový must read, protože se v tom většina knihomolů alespoň trochu najde, anebo alespoň si to myslím. Opravdu za mě velké doporučení!

spencer
24.12.2021 3 z 5

2,75/5*
Na knížku jsem se moc těšila, ale bohužel jsme si s hlavní hrdinkou moc nesedly. Sleduje příběh Tabby, která se po přestěhování na nové místo snaží zapadnout. Přidá se ke čtenářskému klubu, pořádaného partou kamarádů, ke kterým si i přes počáteční obavy najde svou cestu. Aby vše nebylo jen růžové, už nějaký čas ji šikanuje online její bývalá nejlepší kamarádka a bohužel se brzy začne navážet i do jejích nových přátel, což značně ovlivní vztahy ve skupině.
Co mi vadilo ze všeho nejvíce bylo, že se většina problémů hlavní hrdinky dala snadno vyřešit, kdyby se s tím někomu svěřila. Ohledně šikanování ze strany bývalé kamarádky měla důkazy a chápu, že není zrovna nejlehčí o tom někomu říci, ale mohla si tak už zpočátku ušetřit spoustu trápení. Abych nebyla jen negativní líbily se mi zmínky o autorech a knihách, jen je dle mého názoru škoda, že autorka motiv knižního klubu více nerozvinula...

Majka1979
02.12.2021 3 z 5

Presťahuje sa na nové miesto. Za sebou necháva všetko ostatné a neľutuje.
Jej rodičia sa tak rozhodli. A ona proti tomu nič nenamieta. Kým sa všetko presťahuje, zostáva u svojej babky.

A aj vďaka tomu ide do knižnice a nájde v knihe niečo, čo jej pripomína ako nejaké znamenie - dať sa do klubu čitateľov, ktorí milujú knihy tak ako ona.

Ako to všetko dopadne? Naozaj je klub len o knihách? Dokáže si na novom mieste zvyknúť a nájsť spriaznené duše?

mia.com
30.11.2021 2 z 5

Vahala jsem, jestli dat nebo tri hvezdy. Kniha me nejak extra nenadchnula. Urcite tam najdete zajimave tipy na knizky, ackoliv nektere u nas nevysly. Postavy a prostredi jsou taky super, ale ale ale...

SPOILER
Hlavni hrdinka mi temi svymi otravnymi myslenkami faaakt lezla na nervy. Jak se porad shazovala bylo unavne. Asi to ma byt kniha pro nesebevedome lidi, budiz, ale bylo toho moc. Cela ta linie se sikanou a Jess byla podle me uplne pitome podana. Každému s IQ okurky hned muselo byt jasne, jak Jess pouzije konverzaci proti Tabby. Proc si s ni vubec psala, hned ji nezablokovala a hlavne rodicum a pak i kamaradum vse nerekla? Mohli to resit spolecne a dat te potvore co proto. Takhle vinik vubec nebyl potrestan.... no nevim, proste to na me cele nepusobilo dobre...

Medasek
24.10.2021 4 z 5

Moc hezká knížka. Když jsem si ji kupovala, čekala jsem, že to bude víc o knihách a přátelství. Trochu mi vadí, že v anotaci není ani trochu náznakem napsáno, že se v knize bude řešit i kyberšikana.
Vím, že je to téma, o kterém by se mělo vědět, ale také vím, že to může někoho i dosti rozrušit, tak by to chtělo možná menší varování.
Jinak je to moc hezký příběh. Bylo hezké jak se všichni seznamují, jak spolu vycházejí atd. Jejich výlet byl moc zajímaví, a člověk se dozví hned něco víc o známých autorech.
Trochu jsem měla, ale také problém s koncem. Přišel mi takový uspěchaný. Problém tu nebyl moc vyřešen, alespoň dle mého.
Doufám, že v dalších dílech se problémy tohoto dílu, lépe dořeší.

Fortuna7
15.10.2021 4 z 5

Krásná a sladká kniha, ale ten konec byl upřímně vzato naprosto příšerný. Klišé, které jsem čekala a zas tak mi nevadilo, ale to, jak jednoduše se vše vyřešili bylo opravdu hodně uspěchané.
Autorka se zde pouští do závažného tématu kyber šikany a napsala ho vážně dobře, ale ten konec? Všechny ty problémy se prostě na můj vkus vyřešily strašně moc rychle a jednoduše.
Naštěstí jinak byla celá kniha opravdu skvělá knihomolská záležitost, ale ten konec fakt hrůza a já doufám, že budou nějaké další díly aby se to trochu dořešilo :-)

Ditules
11.10.2021 4 z 5

Skvělá knížka pro všechny knihomoly. :) Moc mě bavily i odkazy na Harryho Pottera. Pro náctileté perfektní.

Cernakocka09
28.09.2021 5 z 5

Na knize mě zaujala obálka a taky název. Jelikož sama ráda čtu hned jsem si ji koupila a ještě ten den jsem se dostala k desáté kapitole! Líbily se mi zmínky o různých dílech a spisovatelích které známe avšak rádi se o nich něco zase dozvíme. Taky se mi líbila literární pouť kterou Olivie zorganizovala. Také jsem ráda, že Tabby nakonec všem řekla jak to bylo s celou šikanou a že ostatní to přijali a neodsoudili ji jak se Tabby obávala. Jsem ráda, že jsem se pro tuto knihu rozhodla a doufám že bude další díl!!!

JointlieKat94
27.09.2021 4 z 5

O knize jsem neměla vůbec tušení, až do Světa knihy, kde mě dostala obálka. Přečetla jsem si anotaci, která byla taky lákající a druhý den, kdy jsem knihu nemohla dostat z hlavy, jsem ji rozečetla.

Vlastně jsem docela zklamaná, ale né tak úplně. Netušila jsem, že se kniha bude motat kolem šikany hlavní postavy, o které v anotaci není ani ň, ale musim říct, že jsme toho měly spoustu společného.. a taky jsem dost empatická, tak jsem se do toho uměla vžít. Já bych ale problém řešila asi úplně jinak, než hlavní postava, netuším.

Hodnocení bych dala tak 3.5 až 4, jelikož obálka a taky se to četlo skoro samo.
Nelíbil se mi konec, stejně jako Olivie s Cassie a jejich vztah, tohle čtení mě úplně nebere, ale..

Ale jo, bylo to dobré, tak nechávám 4 hvězdičky.

Šebestová3
22.09.2021 3 z 5

Když odhlédnu od toho, že tento druh literatury není můj šálek kávy, vypadá to na start příjemné ya série.

Linda007
16.09.2021 4 z 5

Začátek se mi moc nelíbil a doufala jsem, že to bude více o čtenářském klubu, než o šikaně atd.

Jaehyun
07.09.2021 5 z 5

Kniha se mi celkově líbila, jen mě zklamalo, že byla trochu o něčem jiném, než jsem čekala. Hodně se tam řeší šikana a snaha zapadnou do již rozjetého přátelství. Také se mi moc nelíbil způsob jakým řešili určitě situace, vzhledem k tomu že postavám v knize je kolem 16-17 let.

Co se mi líbilo je určitě obálka, pak vložené informace o slavných autorem jako je například William Shakespeare a Jane Austenová, které byly psané vždy tou postavou, která je měla ráda. V případě těchto autorů, Edem a Olívií. Také se mi líbí nápad se vzkazem v knize, kde se sejde parta lidí kteří rádi čtou, aby si vzájemně doporučili knihy, bavili se o nich a pořádali třeba setkaní s knižním tématem.

Verča@
22.08.2021 5 z 5

Od knihy jsem měla poměrně velká očekávání a nezklamala. Dostala jsem přesně to, co jsem chtěla a dokonce i něco víc. U knihy jsem se mnohokrát pořádně zasmála a z klubu, do kterého se Tabby připojila, se stala super parta úžasných lidí se skvělými charaktery. Každý z nich byl svým způsobem jiný, ale všichni měli něco společného...milovali knihy. Do takového klubu bych chtěla patřit taky! Můžu s klidným srdcem jen DOPORUČIT!
Více v mé recenzi → https://vsudesknihou.webnode.cz/l/klub-knihomolskych-srdci/

ajak
16.08.2021 5 z 5

Knížka je velmi čtivá, místy i vtipná, moc se mi líbilo to shrnutí o autorech :D taky bych chtěla do takového klubu patřit :)
DOPORUČUJI