Klíč k času

Klíč k času https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474973/bmid_klic-k-casu-EAV-474973.png 4 568 568

První díl skvělé série o kouzelnících, kteří umí čarovat s časem. Vasilisa neměla až donedávna ponětí o tom, že její otec je mocný mág země Eflary. Místa, kde žijí čarodějové, kteří ovládají silnou magii, díky níž mohou ovlivňovat čas. Když se pak sama v této zemi ocitne, netuší, jaké nebezpečí tam na ni čeká. Nikdo neví, proč se tam najednou objevila, ani kým ve skutečnosti je. Je to obyčejná nešika? Špionka, kterou vyslal její otec, aby mu pomohla získat trůn? Nebo snad mocná časodějka, která může zachránit Zemi a Eflaru před nebezpečím, které se na ně řítí?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Часовой ключ , 2011

ame
24.02.2018 3 z 5

Časodějové mě nijak zvlášť neohromili, hlavní postava má až moc nepřátel a jak se děj vyvíjí chápete knihu čím dál míň a míň. Myslím si že určité věci jsou nepochopitelné i pro někoho kdo knihu miluje a přečte ji za jeden den. Fantasi mám osobně moc ráda a děj s časem je hezké téma, ale kniha není oddychová. Musím uznat že je dokonale promyšlená a nějaké to klišé tu sice je, ale je buďto nepodstatné nebo tak maličké že si o člověk téměř nevšimne, vtomto jsem velice spokojená a druhý díl si přečtu

asodomkova
16.02.2018 4 z 5

od této knihy jsem mnohé nečekala, ale nemohla jsem od ní odtrhnout oči. Když jsem četla začátek říkala jsem si ,, No jsem zvědavá jak se budu překousávat do konce", ale pak ... WOW. Četlo se samo. Nádhera! Rychle na další díl!!!

Ekiara
03.02.2018 3 z 5

Knížku jsem nedočetla z důvodu, že mě to vůbec nechytlo. Nemohla jsme se začíst, knížka mi přišla nudná a prostě přes nějakých 100 stránek jsem to prostě číst přestala.
Knížku mi sice dlouho doporučovala kamarádka, která tu sérii úplně žere, hltá každou postavu a moment... Asi je to tím, že mě prostě neoslovil tento druh žánru, kde jde hlavně o ten čas.
Jinak se mi moc líbí obálka, ale to je asi to jediné.

SweetClaire
27.01.2018 3 z 5

Kniha byla hezká. Jenže jsem se musela opravdu hodně přemáhat, abych se dostala přes začátek. Jsem sice ráda, že se mi to podařilo. Ale rozhodně nehodlám číst další díly. Postavy se nechovaly na svůj věk. Byla jsem dost překvapená, když jsem zjistila, že hlavní hrdinka je mladší než jsem jí tipovala. Kniha se mi docela líbila, avšak vracet se k ní nebudu.

Viki0
17.01.2018 5 z 5

Úžasná kniha, která mě bavila od začátku až do konce. Děj byl napínavý. Autorka vymyslela dokonalý svět, který je propracovaný do posledního detailu, postavy mají svůj charakter.
Musím říct, že než jsem knihu začala číst, tak jsem od ní čekala něco trochu jiného, ale kniha mě příjemně překvapila. Doporučuji všem, kdo mají rádi fantasy. Už se těším, až vyjde 4. díl.

Lianica
05.01.2018 5 z 5

Super příběh, který mě bavil od začátku do konce. Tenhle typ knih mám nejraději. Člověk u toho vypne a odreaguje se a ponoří se na 100% do děje.

Aki12
23.12.2017 5 z 5

Jsem velice šťastný, že nám do naší malé země, překládají i knihy z Ruska! Kdyby se tak nestalo, přišli by jsme o skvělou perličku mezi fantasy literaturou pro mládež!
Kniha přináší spoustu akce, napětí a intrik. Libí se mi postupné uvádějí do nového kouzelného světa, který je opravdu skvěle promyšlený. A když jsem v poslední kapitole zjistil, že děj je otevřený, byl jsem moc šťastný! (Ale moje peněženka asi ne, protože si ihned jdu koupit další díl :D.)

anonym411
08.12.2017 5 z 5

Začatek knihy není moc zajímavy,ale kdyz se Vasilisa dozvídá víc o svém tatovi napětí rozrusta.Kolem ní se shromažduji ruzne zahady,ktere se vysvětlují v dalsích knihach ale největší rozlouštění je v poslední knize,snaží se jich všechny pochopit.Ze začatku se mi zdála naivní a hloupa holka,ale v pulce knihy se mi názor změnil.
Doporučiji pro 11lete až 14lete mladež

Toldist
06.12.2017 1 z 5

Nechápu humbuk kolem této knihy. Ne jen že mi neseděl styl vyprávění ale žádnou z postav jsem si neoblíbil, což je v tomhle žánru hodně špatně. Chtěl jsem to vyzkoušet protože autorka o té knize mluvila v Praze velmi poutavě, ale fakt jsem měl problém to číst a to fantasy děsně miluji. Problém je, že tolik časových nesmyslů jsem ještě nikdy nečetl, což nedávám za vinu knize, jen pro ně určena fakt nebyla

Vasilek
19.11.2017 5 z 5

Když jsem tuto knihu začínal číst, konkrétně, když jsem četl prolog

Paulle
13.11.2017 5 z 5

Kniha velice povedená.
Mě se to líbilo!

parvitas
17.10.2017 3 z 5

(SPOILER) Jednotku som mala našťastie požičanú z knižnice, aj spolu s druhým dielom. Odporúčam to čítať za sebou čo najskôr, inak stratíte niť. Odporúčanie od vydavateľa je pre vek 11 a vyššie, ale úprimne, občas som mala pocit, že sa v tom strácam. Nejasné štylizácie (je na vine preklad?), roztodivne použité časy (aká irónia v knihe o časodejníctve (inak povedané čarodejníctve, ktoré sa týka času) , kde sa napríklad jedna postava vyhráža druhej, ale tak, že keby tá druhá nezareagovala, tak mám pocit, že opisuje len tak mimochodom predstavy a sny.
O čom to je? Dve planéty, dva svety, kde jeden (to sme akože my, technicky založení ľudkovia a nejaké tiene) a druhý, ktorý sa pred vekmi časovo odlúčil a tam ostala mágia, podivné živočíšne druhy a víly - tak časom sa majú zraziť a treba im v tom zabrániť. A áno, všetko sa to točí okolo času. V podstate ten druhý svet objavujeme cez osudy mladej gymnastky, Vasilisy (chce sa mi dodať "Premúdrej", ale fakt sa jej ten prívlastok nehodí), ktorá zo dňa na deň zistí, že má otca, súrodencov a musí podstúpiť akýsi tajomný obrad. A možno aj pri tom zomrie. Juhúúú!

dqenisa
06.10.2017 5 z 5

Tak páni tenhle příběh je super. Už se těším na další pokračování. Jen ten závěr knížky byl takový slabší ale jinak výborné, velmi čtivé a zajímavý námět.

Claire13
01.08.2017 5 z 5

Tahle knížka je velice zajímavá svým dějem i nápadem autorky.Příběh je velice dobrý dobře se čte.Hlavní postavou tohohle příběhu je Vasilisa , která vlastně v novém světě neví co jí má čekat, najde si kamarády ,ale také pozná své nepřátele. Nechci moc prozrazovat,protože jsem četla i druhý díl který doporučuji ňáký věci se tam vysvětlí a je tam i víc časování.Tuhle knížku doporučuji je velice originální.

Athena
30.07.2017 3 z 5

Četla se dobře, měla spád, propracovaný děj , ALE chování postav mi často přišlo nelogické, ne úplně všechny části světa byly dotažené a k tomu bylo v textu docela dost překlepů a chyb.

planet129
20.07.2017 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Děj byl opravdu velice dobře propracovaný - a to až příliš. V knize jsem se často ztrácela a mnohokrát jsem nechápala několik pojmů. Nakonec mi to ani moc nevadilo a od čtení mě to neodradilo

Zornaddie
15.07.2017

(SPOILER) NEDOČTENO. Ne, vážně, všechny postavy na facku, do poloviny mě děj vůbec nebavil (i když byl rychlý), od poloviny mě děj taky vůbec nebavil (protože byl moc pomalý)! Skončil jsem na straně 300, když jí (SPOILER) zajmula její rodina. Druhý díl si tím páden s radostí nechám ujít!

Domča666
05.07.2017 5 z 5

Kniha se mi celkově líbila, těším se až si přečtu i druhý díl. Jediné co mě trochu štvalo byla samotná hlavní hrdinka svou nerozvážností a často i dětinským chováním a taky svou nedovtípeností. Jinak to bylo super, na to, že přes semestr nemám vůbec žádný čas na čtení jsem se k tomu dostala a knihu v podstatě jedním dechem přečetla.

vendy6619
05.05.2017 5 z 5

Krásná kniha.. naprosto okouzlující. Sice mě hlavní hrdinka svojí nerozhodností mírně řečeno štvala, ale bylo to naprosto úchvatné jinak. Tohle se četlo tak krásně a tak samo. Jako kdybych Vasilisa byla já sama a kolem mě byli časodějové.. a já uměla časovat. Což mimochodem bych po přečtení téhle knihy chtěla!
Po zmateném prologu.. k dechberoucímu konci! A tak to má být. 5*! Jinak to nejde :)

Tetis
11.04.2017 5 z 5

Když jsem četla předmluvu, vůbec jsem nechápala o co jde. Pak se to ale rozjelo a časodějové se stali mou oblíbenou knihou.