Kletba panství Tyringham

Kletba panství Tyringham

Příběh o velkých vášních, sžíravé nenávisti a tajných milostných pletkách připomínající oblíbený seriál „Panství Downton“ Román Rosemary McLoughlin zachycuje poválečnou epochu „lesku i úpadku“ anglické aristokracie. Charlotte Blackshawové je teprve osm let, když se z panství Tyringham ztratí její malá sestřička Victoria. Horečnaté pátrání po ztraceném dítěti brzy odkrývá všechny potlačované emoce, závist, žárlivost i nenávist, které vůči sobě chovají obyvatelé rozlehlého sídla. Jak ubíhají léta, Charlotte zjišťuje, že sama zůstává polapená v pavučině komplikovaných vztahů, skrývaných vášní a nevyzrazených tajemství, porušených slibů a zrad, které jako by byly součástí jejich panství a které svým způsobem zasáhly všechny, kteří tam v osudném roce pobývali. Jako mladá žena se pokusí domov opustit, ale brzy poznává, že panství Tyringham se svých zajatců tak snadno nevzdává… Autorka zachytila atmosféru aristokratického sídla tak živě, že čtenář má pocit, jako by sám procházel rozlehlými pokoji a udržovanými zahradami panství Tyringham. Zpočátku kriminální zápletka zaujme od první stránky, i když později přechází v příběh, v němž hrdinka hledá vlastní identitu a kořeny. Kniha si čtenáře dokáže podmanit a bezvýhradně získat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/181081/kletba-panstvi-tyringham-181081.jpg 3.531

Tyringham (1.)

Tyringham Park (2012)

Vydáno:, Víkend

Freedomova

Příběh mi připadal hodně překombinovaný, hlavní hrdinka byla až tak komplikovaná, že mi byla chvílemi vyloženě nesympatická. Zajímalo mne jak to dopadne a byla jsem trochu zklamaná, že kniha náhle skončila a nevíme, co bylo dál např. s manželem a dcerou hrdinky.

IYv

ha ha ha, prý ve stylu Panství Downton...ani zbla...větší slátaninu jsem nečetla.
Hlavní hrdinka se potácí od geniality (viz. jízda na koni, malování, jazyky) k naprosté debilitě ( např. 3 roky nevyšla z pokoje). Jak to, že už nikdy nesedla na koně, nevzala štětec do ruky? A její matka...bez komentáře.
Další, co mi vadilo, byl překlad. Věty tak krkolomně poskládané, že jsem musela přemýšlet, co tím chtěl autor říci (tedy vlastně překladatelka).
Nejhorší "červená" knihovna, jakou jsem kdy viděla.
P.S.
jak někdo píše "Charlottě bych nejradši nafackovala" - to v té knize dost probíhalo a nezdá se, že by jí to nějak pomohlo.

Len2očka
01.11.2017

Knížka se mi četla dobře,nenudila.A o to mi jde.

Jossie
12.09.2016

Velmi čtivá a napínavá kniha, jen mi trochu vadilo chování některých postav - Charlotty, které jsem někdy velmi fandila a někdy bych jí nejraději nafackovala, aby se probrala, její matka mi přišla vyloženě jako rozdvojená osobnost - někoho bezdůvodně nenáviděla až za hrob a někoho bezmezně milovala. Nejvíc mi asi vadila postava Lochlanna - když věděl, že opilý dělá hrozné věci, tak neměl pít, jeho chování v manželství bylo prapodivné a jeho čin na konci pobytu v Austrálii naprosto nepochopitelný.

ritz
07.03.2016

Tohle nebyl úplně můj šálek kávy, ale byla jsem zvědavá, jak to dopadne.

alexis818
28.12.2015

celkem dobré,chvilku mi trvalo,než jsem si zvykla na styl psaní.Příběh až děsivý,protože tam nebylo kouska dobra.Je fakt,že jsem přečetla už hodně knih,ale takhle úplně bez trochy naděje a jen se samotným zlem asi ještě ne.No,ale takový je někdy život,fuj,až mě mrazí,když to píšu.

bookcase
07.09.2015

Brilantně napsáno...první román, ve kterém není ani trochu dobra, ale jen samé zlo, o to víc je zajímavější. Anotace je kapku zavádějící - není to anglická aristokracie, ale irská a není to podobné Panství Downton. Ale doporučuju přečíst.

Kačík
13.12.2014

Knížku jsem přečetla,ale nadšená jsem z ní rozhodně nebyla. Bylo tam až moc nešťastných lidí a taky spousta zloby. Panství Downton se to vůbec nepodobá.

Marika Vanova
07.11.2014

Tuto knihu jsem úplně nepochopila a to hlavně v tom, že to s tou Victorií nebylo od začátku jasné, když tam šlo vlastně nejvíc o tu Charlotu, tak to byl na mě trochu podraz .Mně to Panství Downton vůbec nepřipomíná. To vyprávění mi nesedí k těm rokům 1917 - 1943, zapadá mi to do dřívější doby.

Antoaneta
22.09.2014

Velice silný a smutný příběh moc dobře se mi kniha četla doslova jsem hltala stránky a hledala rozuzlení všech tajemství která se odkrývala postupně závěr byl pro mne velmi nečekaný i když v skrytu duše to čtenáře i napadne ale nepřipustí si to protože vše ukazuje jiným směrem a víc neprozradím přečtěte si, kniha za to rozhodně stojí.

Lothlorien
09.04.2014

Smutná a ponurá kniha.... Silný příběh, ale přišlo mi, že je tam až příliš nešťastných postav, kterým se život nepovedl podle jejich představ...
Četlo se to celkem dobře, ale myslím, že s touto tematikou existují i lepší knihy.

Rosemary McLoughlin

Rosemary McLoughlin