Kletba milionů

Reedice slavného románu stále čtené a milované české spisovatelky, jejíž knihy se již desítky let udržují v popředí čtenářského zájmu. Dvoudílný román vykresluje příběh rodiny továrníka Vágnera, jeho ženy a dětí. Vypráví o tom, jak ukvapené rozhodnutí učiněné ve chvíli bolesti a zrady, způsobí smrt dvou lidí a výčitky svědomí po zbytek života. Láska, nevěra, nenávist a znovu láska, zákruty života, tak dobře známé všem, kdož jej žijí. Hluboce lidský úděl nesou románové postavy stejně oddaně, jako je spisovatelka psala a vytvářela. Moudrost ukrytá v příběhu nám znovu opakuje, že peníze a majetek nezaručují zdaleka šťastný a spokojený život. Mějme to stále na paměti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/5366/kletba-milionu-5366.jpg 421
Romány, Literatura česká
Vydáno, Jota

Kniha Kletba milionů

DominaCZ

Víc se mi líbila první část, za "první paní". Poté to bylo vše příliš dokonalé, i dáma, i děcko....to je sice základní rys Javořický, ale je to moc sluníčkový.

TaLu
06.11.2017

Moje babička měla na půdě ve staré skříni knihy od Vlasty Javořické. Půda byla poměrně těžko přístupná, po strmých dřevěných schodech. Když jsem tak vysoko šplhala v nedělním letním odpoledni, kdy si dospělí povídali a já se modlila, abych co nejdéle zůstala nenalezena a ve světle jediného malého okna mohla prožívat příběhy ukryté v těchto knihách, tak mne rozhodně nikdy nenapadlo, že tam ty knihy mohly být ukryty, protože paní spisovatelka nebyla režimem povolená. Mohlo to tak být. Skrze tuto četbu se ve mně také ukrylo semínko neopakovatelné atmosféry, krásné řeči slov ( ach, ta nádherná čeština), ze kterého vyrostla celoživotní láska k psanému slovu. Narodil se čtenář. Vlasta Javořická byla toho svědkem i jednou z příčin a za to ji nepřestanu děkovat.
U této konkrétní knihy jsem sice nechápala, jak si někdo může komplikovat život jen proto, že je příliš bohatý a znuděný, ale to je vlastně celkem jedno.

kika 13
13.04.2013