Kleopatra - královna Nilu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Život a smrt egyptské královny Kleopatry stále vyvolává mnoho spekulací mezi historiky a podněcuje fantazii běžných čtenářů. Autorka se v poutavém líčení osudu této proslulé panovnice soustředí nejen na politické pozadí historických událostí a složité vztahy v rodu Ptolemaiů, ale především na základní převratné události královnina života a dva zásadní muže jejího života - Caesara a Marka Antonia....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88628/big_kleopatra-5BM-88628.jpg 3.719
Žánr:
Literatura světová, Historie

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Cleopatra, 2009


více info...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Kleopatra - královna Nilu

Etelea
08.09.2017

Musím souhlasit s předchozím komentářem. Kniha byla velmi nudná. Asi jsem při výběru neměla šťastnou ruku.

Medvědářka
01.05.2016

Na knihu Kleopatra jsem se moc těšila. Obálka krásně jemná ve svých tmavých barvách. Obsah sliboval také mnohé. Bohužel pro mě po otevření a čtení prvních stránek přišlo zklamání. Kniha je psaná formou, která mi ale vůbec nesedla a já si chvilkami připadala jako zpátky ve škole na nudné hodině dějepisu. Možná za to mohla nešťastně zvolená forma vyprávění příběhu o téhle velmi zajímavé ženě. Stylově je to psáno tak, jako by k vám stále promlouvala jen sama spisovatelka a nedala vám moc šancí pro vlastní fantazii. Chyběla mi zde přímá řeč, která se objevila je vyjímečně. Škoda.


lusila
08.07.2013

Kleopatra- čarodejnica, alebo prezieravá panovníčka? Stala sa múzou Shakespeara, obdivovaná a preklínaná zároveň. Napriek tomu jej skutočný život ostáva opradený záhadou naďalej. Spáchala by samovraždu, ak by jej milenec Marcus Antonius nezomrel?
K cieľavedomej a tak sebavedomej žene ako bola Kleopatra sa mi samovražda zo straty milovaného muža nehodí. Ale ktovie...
Možno to bola jej jediná slabosť, ktorú neschovala.
V tejto knihe som objavila množstvo informácií, autorka si skutočne dala záležať na objektivite a zostala nestranná.

HannyC
26.06.2012

Nádherná knížka, která vám opravdu nedá spát :) Tento "Kleopatřin" příběh je napsán na základě skutečných reálií, a díky tomu působí naprosto věrohodně. Děj plynne postupně, uchopitelně (i když s mnoha historickými údaji) ... jakoby byl cíleně psán ženou pro ženy . Je vrcholně intuitivní ... na konci knihy zjistíte, že jste sice získali "opravdu hluboké" ponětí o "době minulé" nicméně to jediné co si pamatujete je, že ONA byla prostě úžasná ... vlastně obě byly úžasné ... Kleopatra i její rivalka v lásce Octavia, která po Kleopatřině sebevraždě vychovala její 3 přeživší děti ... po přečtení knížky možná porozumíte proč muži tak trochu "zlobí", proč je pro ně tak důležité být "první" ... proč láska nemá šanci na přežití když jsou ve hře moc a peníze ... a jaký "hajzlík" byl Herodes, judejský král, který poslal na smrt "nejen" Ježíše .. ano ... z knížky bohužel plyne i poučení pro dnešní dny: "Silné ženy, buďte delikátní v nakládání se slabošskými hlupáky, protože ti nikdy nezapomenou a pomstí se zákeřně hned jak přijde jejich čas." Možná, že by byla celá historie úplně jiná, kdyby Kleopatra byla více "delikátní" ... Ale to by nebyla právě tou úžasnou Kleopatrou ... Na poslední stránce vám bude trochu líto, že příběh končí ... ale když knížku uložíte do knihovničky s úlevou vydechnete, na rozdíl od jejích hrdinů žijete v "pokročilé" době, kdy vlastní rodiče netráví své potomky ... a vv máte opravdu velkou kliku, že jste se dožili svého věku ... :)