Klejinčino tajemství

Klejinčino tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236262/bmid_klejincino-tajemstvi-236262.jpg 4 150 62

Nebezpečí může číhat i ve vlastním domě... Týna se znovu vdala a začíná nový život s druhým manželem Martinem a třemi syny. Koupili napůl opravenou, sto let starou vilu, které místní lidé neřeknou jinak než Klejinka. Zatímco Týnina rodina je v novém domově šťastná, Týna má pocit, že ji vila nepřijala a že se proti ní všechno spiklo. Chtěla by zjistit, proč ji trápí děsivé sny, proč v domě nevydrží o samotě a proč na ni útočí její vlastní věci. Nikdo z nejbližších nechápe, co může mít za problémy v tak nádherném domě, a brzy začne být považována za labilní a psychicky nemocnou. Týna se pustí do pátrání v historii vily, aby zjistila, co ji vlastně pronásleduje. A pak zasáhne smrt… Příhoda se skříní mi teď večer, když jsou všichni doma, připadá neuvěřitelná. Jenže modřiny na ruce a odřeniny jsou pro mne připomínkou a důkazem hrůzných chvil. Ležím v ložnici, poslouchám, jak Martin funí, a pozoruji skříň. Bojím se. Tak zvláštně se bojím, jako se bojí malé dítě. Strach a úzkost jsou o to horší, že nemají reálnou podstatu. Skříň nepraská, otevírá se krásně, ani neskřípe. Nechci vypadat jako blázen, ale byla bych přísahala, že dopoledne, když mi uvěznila ruku, se chovala „inteligentně“. Stejně jako nedávno hrneček. Samozřejmě. Je to blbost a jen si to namlouvám…... celý text

Dasenda
03.03.2019

Kniha nebyla vůbec špatná ta prvotní duchařina me velmi bavila, misty vsak moc zdlouhavé popisy dřívějších majitelů, ale jinak se četla dobře

Aneleh
14.11.2018 5 z 5

Náměty knih se strašidelnými domy si ráda vybírám, téměř vždy dopřejí tajuplné až hororové příběhy. Nejinak je tomu v ději této detektivky, i když někdy jsem měla pocit, že se záhada až moc natahuje a vše by se dalo trochu zkrátit, aby to mělo větší spád. Celkově jsem ale s knihou spokojená, dobře se četla a nechyběla jí dobrá psychologie postav.

Esmeralda168
03.08.2018 4 z 5

Záhadné a tajemné. Bavilo mě to, i když např. zjišťování historie domu mě trochu nudila. Rozluštění záhady a pachatel je velkým překvapením, i když jedna věc mi vrtá hlavou - proč se tedy hrdince všechny ty věci stávaly, jen když byla v místnosti sama, když v tom nebylo nadpřirozeno?

Kecallka
12.02.2018 5 z 5

Od této spisovatelky je to první kniha co jsem četla. Prostě parádní čtení, ráda čtu tento styl, nemohla jsem knihu odložit dokud jsem se nedozvěděla jak to dopadlo.

barbora0275
17.12.2017 4 z 5

Moje prvni kniha od teto autorky. Ocekavala jsem ducharinu, tak me trochu zklamal celkem banalni zaver. Ale jinak se dobre cetla.

laura
01.12.2017 1 z 5

Myslím si, že kdyby kniha byla o polovinu kratší, šlo by o další napínavý a strhující příběh mé oblíbené autorky, jenže... Musela jsem se opravdu nutit, abych tuhle knihu dočetla (a to ty předešlé jsem všechny četla už podruhé). Nebýt toho, že jsem se nakonec nějak doplácala k prostředku, asi bych to i vzdala... Začátek byla pro mne hrozná nuda, nuda, nuda... Nekonečné popisy, nekonečné rozhovory, které mě nedokázaly zaujmout - a pak to, co se dělo hlavní hrdince, to mě mělo děsit? No nevím... Každopádně, konec to maličko zachránil, ale rozhodně se k této knize už nevrátím.

lenkaabooks
11.09.2017 3 z 5

Zklamání. Nápad dobrý, zpracování horší. Týna s rodinou koupí majestátní vilu Klejinku. V domě se však necítí dobře, je samý úraz a dějí se jí nevysvětlitelné věci. Dříve, než ji zavřou do blázince, začne pátrat a výsledek bude překvapivý. Kniha se četla dobře, ale to cosi, co činí že čtete a čtete a nemůžete přestat, to mi tam chybělo.

alnahu
09.05.2017 5 z 5

Za mě dobré psychologické drama . Příběh Týniny rodiny a jejího nového domova, tajemství -až skoro hororové, okolo staré vily Klejinky se mě velmi líbil, ráda si přečtu další knihy této autorky.

MarieH
13.04.2017

Několik knížek od paní Hamerové jsem četla, ale toto je úplný brak. U mne bez hvězdičky !!!!!!!!!!

pavčape
02.03.2017 2 z 5

Co to je?! Je tedy pravda, že jsem teprve na 45. straně, ale jsem zděšená! Nikoli tedy tím, co se děje v domě, ale tím, co čtu! Prozatím mi to přijde jako pěkná pitomost, ale z úcty k autorce a jejím ostatním knihám, jí dávám ještě šanci... Až dočtu (pokud dočtu), vyjádřím se ke knize jako celku. Zatím bych nedala ani jednu hvězdu!
Knihu jsem právě dočetla a nakonec se vše "vysvětlilo". I když musím uznat, že jsem trochu přehodnotila svoji původní verzi, beru knížku jako jednu z nejslabších. Trvalo mi déle než jsem se dopracovala konce, ale nevzdala jsem to. Nicméně pointa tam byla a naštěstí žádná nadpřirozenost se nekonala!

jasmína
10.12.2016 5 z 5

Nejprve jsem si říkala, že by se moje oblíbená spisovatelka pustila do psaní temnějších příběhů ?

Mně by to nevadilo, ale dokázala, že je opět skvělá autorka české detektivní tvorby !! Já tedy opět do konce děje netušila, kdo všechno je zapletený do "děsů" a napětí této knihy.

lea735
14.09.2016

Kniha měla zpočátku spadeno na hezké čtení , poutavé , čtivé. V půlce jsem zjistila , že už asi vím , proč se hl. hrdince dějí záhadné věci.....dočetla jsem konec a zjistila že mám pravdu.
Jen ty vztahy- kdo je jak v rodině jsem neodhadla .
Za mě čtivé , nechce nad tím přemýšlet a nechat tu knihu v mysli jen plynout Mám ráda knihy,které jsou psychologicko-.kriminální , ale neuhodnu jak to vlastně je . Tady jsem si byla skoro jistá , že vím ,co se děje, tudíž už mne to pak nebavilo číst

sabca
27.04.2016 3 z 5

Musím dát za pravdu těm čtenářům, kteří dávají nízké hodnocení. Původně jsem chtěla dát pouze 2 hvězdičky a díky posledním 60ti stránkám jsem jednu hvězdičku přidala. Kniha byla zdlouhavá a nudná. Ale každý od detektivky čekáme asi něco jiného. Já byla zklamaná

martina.bella
30.03.2016 4 z 5

Další dobrá česká autorka, kterou jsem dosud neznala! Hlavně druhá polovina knihy hezky odsýpá a nutí číst dál. Možná bych řekla, že spíš než detektivka je to thriller (navzdory tomu co je uvedeno na obálce), ale to je jen detail.

klarence
10.03.2016 3 z 5

Musím přiznat , že úvod knihy mne zmátl . Najedou hodně postav... Ale po přečtení úvodu jsem se nechala dějem samozřejmě strhnout.. Nedokázala jsem se od knihy odtrhnout a doslova jsem ji zhltla. Je to několikátá kniha, kterou jsem od autorky četla a musím říct, že nezklamala.. Těším se, až napíše další..

playada
12.01.2016 5 z 5

Pět a ještě jednou pět. Má první kniha od této autorky a milé překvapení. U posledních několika řádek ukápla i slzička. Líbilo a tleskám.

Izu
02.01.2016 2 z 5

Ac mam rada tuto spisovatelku, tahle kniha se moc nepovedla. Jeji styl psani se nekdy podobal stylu pisici pubertacky.Spletala pate pres devate.Skoda.Hamerova umi lip.

princesse
28.12.2015 4 z 5

Velmi čtivá kniha s netradiční zápletkou a překvapivým rozuzlením. Místy mi příhody, které se hlavní hrdince děly, přišly hodně přitažené za vlasy, ale čekala jsem co se z toho vyvine a vyvinulo. Za mě povedená kniha, kterou jsem přečetla za dva dny - večery. Ani jsem ze začátku takovou rychlost nečekala. Pokud se mi dostane do ruky další z knih této autorky, ráda si ji přečtu.

orinka3
07.12.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila a dobře se mi četla. Sice mi trochu překážely sny hlavní hrdinky, které se očekávatelným způsobem týkaly historie rodiny, co vilu obývala předtím, ale to se dá přeskočit. Jinak je knížka docela prima a na autorku se při další návštěvě knihovny zaměřím.

Diorissimmo
08.11.2015 3 z 5

Detektivky moc nečtu a české detektivky už vůbec ne, ale zaujala mě anotace knihy...starý strašidelný dům se zajímavou historií, kde se dějí podivné věci. Styl psaní poněkud váznul, vadily mi některé slovní obraty a jak už tu bylo zmíněno, po jazykové stránce je kniha spíše podprůměrná, nicméně obsahově mě rozhodně nezklamala. Výborně popsaný postupně se rozvíjející pocit plíživého strachu, kdy nevíte, jestli je za vším spiritismus, temná historie domu, nebo počínající psychóza hlavní hrdinky, které se jako jediné z celé rodiny dějí nevysvětlitelné a strašidelné věci. Rozuzlení, kterého se vám dostane, je nakonec velmi prozaické a logické. A i když jsem měla zhruba od poloviny knihy tušení, kdo, nebo co za tím může být, a moje tušení se potvrdilo, knihu hodnotím jako celkem podařený psychologický thriller.

české krimi české detektivky

Zdenka Hamerová
česká, 1971
2018  78%Bílá tma
2015  78%Klejinčino tajemství
2011  77%Vím, co jsi udělal
2005  89%Zasloužíš si smrt!
2007  82%Hlídej si svou holčičku