Klejinčino tajemství

Klejinčino tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236262/bmid_klejincino-tajemstvi-236262.jpg 4 150 62

Nebezpečí může číhat i ve vlastním domě... Týna se znovu vdala a začíná nový život s druhým manželem Martinem a třemi syny. Koupili napůl opravenou, sto let starou vilu, které místní lidé neřeknou jinak než Klejinka. Zatímco Týnina rodina je v novém domově šťastná, Týna má pocit, že ji vila nepřijala a že se proti ní všechno spiklo. Chtěla by zjistit, proč ji trápí děsivé sny, proč v domě nevydrží o samotě a proč na ni útočí její vlastní věci. Nikdo z nejbližších nechápe, co může mít za problémy v tak nádherném domě, a brzy začne být považována za labilní a psychicky nemocnou. Týna se pustí do pátrání v historii vily, aby zjistila, co ji vlastně pronásleduje. A pak zasáhne smrt… Příhoda se skříní mi teď večer, když jsou všichni doma, připadá neuvěřitelná. Jenže modřiny na ruce a odřeniny jsou pro mne připomínkou a důkazem hrůzných chvil. Ležím v ložnici, poslouchám, jak Martin funí, a pozoruji skříň. Bojím se. Tak zvláštně se bojím, jako se bojí malé dítě. Strach a úzkost jsou o to horší, že nemají reálnou podstatu. Skříň nepraská, otevírá se krásně, ani neskřípe. Nechci vypadat jako blázen, ale byla bych přísahala, že dopoledne, když mi uvěznila ruku, se chovala „inteligentně“. Stejně jako nedávno hrneček. Samozřejmě. Je to blbost a jen si to namlouvám…... celý text

Evik30
12.10.2015 4 z 5

Od Zdenky Hamerové je to už moje 4 přečtená knížka (Hlídej si svou holčičku, Nářek ze tmy, Vím co jsi udělal). Řekla bych že mě zaujala nejvíce. Starý chátrající dům, tajemství "poltergaista" a "vražda", vše s prvky hororu. Perfektní detektivka pro čtenáře, kteří v detektivkách nemají rádi příliš násilí. Příběh by se dal postavit na reálném základu. Do poslední chvíle jste netušili kdo za záhadou stojí. Začátek mírně slabší, ale od poloviny knihy perfektní. Příběh postaven na "nejslabším" článku rodiny, ženě, které se dějí záhadné nevysvětlitelné věci. Nikomu dalšímu z rodiny (ve které jsou 4 osoby mužského pohlaví) se nic neděje. Týna prožívá období plné stresu, strachu a myšlenek na budoucnost. Taky bych byla asi na nervy a psychiatrie by mě určitě neminula!! :o))

sarka45
09.09.2015 4 z 5

Zajímavá kniha. Trošku horrorová (zpočátku), trošku poučná (prostředek), trošku detektivní (závěr). Příjemné čtení, které nikoho neurazí.

Sali88
28.08.2015 4 z 5

Od Zdenky Hamerové jsem před Klejinkou četla jen jednu její knihu Příliš tenkej led, a jsem ráda, že jsem si přečetla i tuhle. Dokázala bych si i představit její filmovou verzi, pokud by se jí povedlo správně natočit. Nějaká vysvětlení mě během čtení napadla, na jiná bych nepřišla vůbec, nebo až téměř před jejich samotným prozrazením. Určitě si přečtu i další knihy od této autorky.

Knižní střípky
18.08.2015 4 z 5

Velmi solidní český thriller nebo detektivka? Každopádně knihu jsem zhltla za jeden den, což samo o sobě pro mě značí, že mě kniha zaujala....a přiznám se, že až do poslední chvíle jsem netušila, kdo za tím vším stojí, i proto za mě 4 hvězdy, toto se musí ocenit

Ewik
11.08.2015 3 z 5

Ze začátku jsem se skoro nemohla začíst. Docela mi vadil popis všech stavebních prací, které na Klejince probíhaly. Nepotřebuju znát rozvod elektřiny do mědi apod., ale pak jsem se začetla a to lehké tajemno si mě tak nějak podmanilo, že jsem to už neodložila. Chvílemi mi skoro všichni připadali divní a že něco tají. Pravda, skoro mě zklamalo, že Klejinka opravdu neměla žádného toho ducha nebo temné tajemství.

ivousekk
20.07.2015 4 z 5

Nečekaně zajímavé a napínavé čtení. I když se to ze začátku jeví jako duchařina, má to ve finále detektivkové vysvětletní. A příčina, nenapadla mě. Pachatelé, tak na ty bych nepřišla ani omylem, to bylo největší překvapení. Povedené.

evasamankova
18.07.2015 4 z 5

Kniha rozhodně předčila moje očekávání. Napínavé, čtivé, tajemné. První polovina příběhu má hodně blízko k hororu.

RADOST
03.07.2015 4 z 5

Zpočátku jsem se bála, že půjde jen o duchařinu nebo průhledný příběh manipulace, ale bylo to mnohem zajímavější a překvapivější a ne vše jsem odhadla. Doporučuji.

Keddie
26.06.2015 4 z 5

Začátek byl takový nudnější. Nic moc se nedělo a ani mi to nepřipadalo dost hororové. Konec už byl lepší.

bookcase
22.06.2015 5 z 5

Mám ráda příběhy tohoto druhu - starý dům s tajemstvím, děj, který vás napíná jak kšandy..Napůl detektivka, napůl horor.

Daenerys
22.06.2015 5 z 5

Velmi příjemné překvapení! Mám slabost pro téma: strašidelný starý dům, ovšem příběh navíc nabízel i jiný rozměr... Kdo je "vrah" jsem do poslední chvíle netušila, takhle překombinované (v dobrém slova smyslu) řešení jsem naprosto nečekala a konec jsem četla téměř bez dechu... Spokojenost veliká, pouštím se rovnou do další knížky od této autorky.

Paja85
05.06.2015 4 z 5

Kniha se mi ze začátku nezdála...ty náhody a vše mi přišlo přitažené za vlasy, kniha byla ale čtivá a na konci se vše náležitě vysvětlilo :) Za mě bezva knížka!

RadkaKabát
26.05.2015 2 z 5

Nedočetla jsem. Odložila jsem to u popisu baráku. To i Otec Goriot je čtivější. Postavy se mi motaly, nevěděla jsem, kdo je kdo

hlina
07.05.2015 5 z 5

Kniha mě připoutala a nemohla jsem se odtrhnout. Moje zvědavost mi nedala spát. Pěkná česká detektivka s hororovými momenty. Čtení jsem si moc užila.

IlonaIlona
21.04.2015 5 z 5

Četla jsem na doporučení, já jsem víc na tu klasiku se zápletkami. Bylo to milé překvapení. Pasáže o domě na začátku bych možná zkrátila, ale pobavila jsem se a bála se. Je to zdařilý psychologický thriller. Chystám se číst další knihy od ZH.

Mikisan
30.03.2015 4 z 5

Chvíli jsem si musel zvykat na styl psaní a do 3/4 knihy jsem si myslel, jaké čtu klišé. Nicméně zvědavost byla silnější a závěr mi toho spoustu vynahradil. Pořád je to fajn příběh na pár tmavých večerů.

kanitsuj
23.02.2015 5 z 5

Výborný čtivý detektivní příběh s prvky hororu, psychologického dramatu a thrilleru. Autorka si pro svůj příběh vybrala velmi oblíbené téma tajemného chátrajícího domu, které rozpracovala do několika vzájemně propletených dějových linií. Čtenář do posledních několika stránek netuší, v čí prospěch a jakým směrem se zápletky rozvinou. Při četbě této knížky jsem si uvědomila, že potenciál některých navíc nepříliš známých českých autorů je kolikrát mnohem lepší než autorů světově uznávaných. Ti sice mají na knížkách nálepku "bestseller", ale již jsem se několikrát setkala se skutečností, že obsah tomuto označení zdaleka neodpovídal. Klejinčino tajemství je např. po jazykové stránce spíše podprůměrné, ale co se týká výstavby příběhu, již dlouho jsem nečetla něco tak napínavého. Reálný naprosto logický závěr kvalitu knížky ještě pozvedl. A že se příběh zakládá na reálném předobraze je bonus, který určitě zužitkuji při plánování víkendového výletu:-)

Adris
18.02.2015 5 z 5

Jsem touto knihou nesmírně uchvácená. Prvních asi 5 stránek mi sice přišlo trošku neohrabaných (ale asi jsem si jen potřebovala zvyknout na čeká jména a čeké prostředí po všech těch cizích knihách) ale zbytek knihy se mi mooooc líbil. Pořád jsem čekala a domýšlela se, jak to vlastně bude. Skončí to paranormálně? Skončí to detektivně? Odvezou hlavní hrdinku do blázince? No...ale konec mě překvapil. Některá tajemství jsem tušila a v některých jsem se naprosto mýlila (:D). Knihu může jen doporučit:)

Neri
14.02.2015 5 z 5

Poutavý a hodně čtivý příběh, ani klasický horor, ani detektivka, od každého je v ní kousek. Autorka dovede navodit tajemnou atmosféru a především skvěle vystihnout vztahy mezi jednotlivými postavami, velmi reálně jsou popsány pocity zdánlivě paranoidní hlavní hrdinky, kterou okolí přestává brát vážně. Zápletka je netradiční a rozuzlení celé knihy překvapivě dobré a nepostrádající logiku. Pro mě povedené čtení, výborná varianta i pro čtenářky, které nemusí detektivní žánr a přitom si chtějí užít trochu tajemna a příjemného mrazení.

magsan
10.02.2015 5 z 5

Naprosto zatím nejlepší ze všech, jinak taky skvělých, detektivek paní Zdenky.

české krimi české detektivky

Zdenka Hamerová
česká, 1971
2018  78%Bílá tma
2015  78%Klejinčino tajemství
2011  77%Vím, co jsi udělal
2005  89%Zasloužíš si smrt!
2007  82%Hlídej si svou holčičku