Klaun v kukuřičném poli

Klaun v kukuřičném poli https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491685/bmid_klaun-v-kukuricnem-poli-Nba-491685.jpg 3 167 56

Tyhle děti rozhodně v pohodě nejsou. Quinn Maybrooková to chce jen dotáhnout k maturitě. Ale možná se nedožije ani příštího rána. Quinn se s otcem přestěhovala do malého městečka Kettle Springs, která má za maskota podivně vyhlížejícího klauna. Oba tu chtějí po tragické události začít nový život. Jenže od té doby, co své brány zavřela jediná místní továrna, to jde s městečkem čím dál tím víc z kopce. Většina jeho obyvatel se domnívá, že za všechno můžou puberťáci. Právě třeťáci a čtvrťáci z tamní střední školy koneckonců uspořádali mejdan, na němž zemřela dcera Arthura Hilla. Byli to oni, kdo zapálil továrnu. A jsou to oni, kdo tráví veškerý volný čas točením pitomých videí, jež pak dávají na YouTube. Chybí jim respekt a nemají ani tušení, co znamená tvrdá práce. Teenageři z Kettle Springs to ale vidí přesně naopak. Městečko tak vede nekončící bitvu mezi starým a novým pořádkem, mezi tradicí a pokrokem. Je to boj, který může skončit naprostou zkázou Kettle Springs. A proto se jeden vraždící klaun s kloboučkem a červeným kulatým nosem rozhodne, že tomu učiní přítrž. Protože když všechny své protivníky pozabíjíte, automaticky vyhráváte jakoukoliv debatu.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Fobos

Clown in a Cornfield , 2020

cathyblack
19.08.2022 1 z 5

Co k hodnocení dodat?
Nechápu tu "oblíbenost" této "knihy". Je to velmi špatně napsaný horror/thriller. Postavy jsou nezajímavé, příjdou mi hloupé a najít si k nim vztah je stejně naročné, jako se nechat příběhem napínat jak kšandy. Stoprocentně se z toho prostředí dalo vytěžit více. Konec byl na jednu stranu předvídatelný, na druhou strašně vyhypovaný. A způsob psaní mi vůbec neseděl, jako by autor ani neuměl říct, to co chtěl říct. Za mě dokonalý příklad, jak se instagramem nechám zlákat ke koupi totálního bullshitu.

cincila
19.08.2022 1 z 5

Jak jsem se na knihu těšila, tak mě zklamala...

Leena
15.08.2022 4 z 5

A mě se to líbilo.
Autor píše čtivě, vůbec to nebyla nuda.
Ruku na srdce, kolik jste viděli hororů, které byly daleko horší??
Tady si to clověk může představovat aspoň podle svého:-)

onyx84
14.08.2022 1 z 5

Zvládl jsem 11 kapitol a vzdávám to...neskutečná blbost a nuda...dávám 1 hvězdu za to,že s tím někdo měl práci...

Dolik13
02.08.2022 odpad!

Rozhodně nejsem člověk, který by všechno zkritizoval, naopak. Snažím se najít vždy něco pozitivního, ale tahle kniha, to je jedno obrovské peklo. Jak si vůbec někdo může dovolit to nazvat jako kombinaci IT a Stranger Things?
Tahle kniha totiž nemá vůbec nic,co by Vás mohlo zaujmout. Strašné postavy, naprosto mind-fuck příběh, který musel vymyslet opravdu někdo, kdo nemá všech pět pohromadě. Nic nedává smysl, autor píše nesmírně nezáživným dojmem a celkově jsem se na konci knihy tak smál, tak moc smál proto, že jsem téhle ubohosti věnoval svůj čas. Nevím, kdo je Adam Cesare, ale je to první autor, jenž skončí na mém knižním Black listu. Od něj si určitě už nikdy nechci nic přečíst. A zároveň mi doporučuji, ať si najde jiný koníček a netrápí nás svými příběhy.

voody99
27.07.2022 3 z 5

No.... Myslím že 3,5 * za tohle je ideální. Bohužel první půlku jsem se lehce nudila ale druhá byla daleko lepší. Čekala jsem že se trochu budu u knihy asi i bát..... Je to přece horor... Strach se tedy nedostavil žádný.
Čtení to není špatné a další díl jestli vyjde jsi přečtu.

Princezna22
25.07.2022 1 z 5

Co tohle sakra bylo?? Asi parododie nebo co.. Nevím, četlo se to sice dobře, ale čekala jsem něco jineho.. Tohle bylo divné a nudné.. Mela jsem pocit, že je to parodie snad na Pennywise... Nic moc za mě.. 1⭐

Shaxx
22.07.2022 2 z 5

Je to zařazené v kategorii YA horor, takže jsem k tomu tak i přistupovala. Než se akce pořádně rozjela, pořád jsem to brala jako YA horor. Ale potom? Houby horor, pak se to zvrhlo v totální slasher, u kterého jsem si na konci nebyla jistá, jestli to nakonec nebyla parodie. Protože parodických prvků tam bylo skutečně hodně. A zároveň to vypadá, že to autor myslel vážně? Tak já netuším :D
Rozklíčování zápletky bylo naprosto komické, ani už nevím, kolikrát jsem protočila oči v sloup.
Neumělé pokusy o směrování příběhu k falešným zvratům (aneb mysli si, že tohle je vrah, ale tadá, není), nudné charaktery, logika se občas někde zapomněla a už nepřispěchala zpět, aby zachránila situaci....
Při přerodu nudné hlavní hrdinky v mega řezačku všech padoušských zadků jsem si nemohla nevzpomenout na film Krvavá nevěsta :D
Kdyby to někdo zařadil do žánrů parodie, hororová komedie a slasher, tak dobře, to bych ty oči přivřela, ale jelikož to autor asi fakt myslí vážně, tak nejde jinak než 2 hvězdy.

Gustik5
20.07.2022 3 z 5

Klaun v kukuřičném poli je řemeslně dokonale provedeným slasherem, obsahujícím prakticky vše, co od tohoto druhu hororu čekáte. Dílo je psáno velmi zručně a minimalisticky, místy si čtenář říká, že by to vypadalo skvěle jako film (na což ostatně přijde řada, jelikož filmová práva na knihu už odkoupila společnost Temple Hill Entertainment). Zamrzí snad jen příliš časté deus ex machina a dosti učebnicově předvídatelné zvraty.

Je zkrátka znát, že je titul vytvořen pro mladší cílovou skupinu čtenářů. To ovšem vůbec nevadí. Pokud jste fanoušky seriálu Stranger Things a chcete si přečíst nenáročný hororový slasher (bez nadpřirozených prvků) s dětskými hrdiny, odehrávající se v zapadlém americkém městečku, je tohle kniha pro vás a k mému hodnocení přihoďte dvě hvězdy.

postrach
19.07.2022 4 z 5

Začátek nic moc!Stěhování do nového města nový spolužáci....Pak to řádění vyvražďování-hotový masakr.To odhalení a závěr-nepochopitelné!

Roubas
16.07.2022 3 z 5

Příjemná letní vyvražďovačka, u které, alespoň za mě, první polovina jasně převálcovala druhou. Příjezd do nového městečka, kde chcípl pes, vyházet krabice do domu, co potřebuje trochu novej makeup, seznámení se s novými spolužáky, klasické úvodní scény, které autor zvládl výborně. První vraždy byly perfektní, nápadité a mrazivé.
Čtení na tři zábavné večery.

Ronnie68
14.07.2022 5 z 5

Tak tahle kniha mě fakt dostala už od začátku... Za mě jedna z nejlepších hororových knih, co jsem zatím četla... Super napětí, že nešlo se od knihy odtrhnout .... Prostě přečteno na jeden zátah.... Doporučuji k přečtení...

karinga
13.07.2022 3 z 5

Je to slasher, takže kdo ví jaké zvraty a překvapení úplně nečekejte (za mě tam byl jen jeden, dva), občas ten překlad není úplně šťastný a s týmem jsme to vyhodnotili jako POHODOVOU VYVRAŽĎOVAČKU. :-)

Na druhou stranu, scény s klauny měl autor zmáknuté dost dobře a semo tamo to bylo i dost krvavé. Takže jo, takové fajn letní čtení, ze kterého vás bude možná i mrazit.

Pitbullka
06.07.2022 4 z 5

Kniha je určena spíše méně náročným čtenářům, ale má super atmosféru, zvraty a svižné tempo. I když v knize bylo celkem dost postav, pořád měl čtenář přehled. Pro mě byla knížka příjemným překvapením.

monishek
28.06.2022 5 z 5

Take mam přečteno a musim hodnotit, ze mne se pribeh libil, fakt jo. Je to tedy muj prvni horor, tak pro nektere uz zbehle v tomto žánru je to treba průměr, ale ja si to uzila. Take beru na vědomi, ze se jedna o young adult literaturu .. I kdyz zacatek je takovy popisný a seznamujici s městem a obyvateli (přesto me to nenudilo), ale tak zhruba po 100. strance se dej naplno rozjede a ja nechtela prestat cist. Rikala jsem si, kdo asi bude vraždici klaun, kdo bude hrdina, jediny přeživší apod, ale vyvoj pribehu me prekvapil. Na zaver me dostala i jista resuscitace a uměle dychani :D Ten, kdo uz četl tak pochopí. Za me knizka stoji určitě za precteni.

slasherko
25.06.2022 5 z 5

Neviem či zaslúžene, ale mne sa táto kniha bohovsky páčila :)
Mal som chvíľu čas, počasie prialo a pri opaľovaní bolo po 2 popoludniach prečítané a hodnotím za 90%
Pútavé, veľmi dobre napísané, chvíľami mrazivé a nie príliš dlhé.
Uprimne dúfam, že Fobos vydá aj ďalšiu plánovanú knihu autora.

horory mládež pro dospívající mládež (young adult) maloměsto

Autorovy knížky

Adam Cesare