Kláru si chce koupit každý

Kláru si chce koupit každý https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/519528/bmid_klaru-si-chce-koupit-kazdy-F29-519528.png 4 35 35

Ženská vnitřní síla se hravě vyrovná té mužské, ale dokáže čelit všem nástrahám života i mladá dívka? Napínavé vyprávění na motivy skutečných lidských osudů. Příběh Kláry nás postupně zavede k mnoha traumatickým prožitkům, se kterými je v rané dospělosti konfrontována. Zdánlivě běžný život studentky se během krátké chvíle obrátí v tvrdý boj o čest, hledání smyslu života a odpovědi na filozofické otázky kladené lidstvem od počátku jeho existence. Naše hrdinka musí čelit problémům rodinných vztahů, partnerské nevěře, znásilnění či prostituci. A díky dalším postavám, které ji v příběhu doprovází, bude výčet citlivých témat ještě delší.... celý text

Mon.CouCou
10.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Kdybych nebyla oslovena na IG, ani bych o knize nevěděla. Obálku bych v knihkupectví i přehlédla a to by byla fakt škoda.

Autor nás okamžitě vtáhne do děje. Rafinovaná, a hodně propletená zápletka mě nadchla ve chvíli, kdy David nabídne striptérce a bývalé spolužačce super brigádu na dovolené. Sbalit před kamarády dívku, která je jiná liga pro všechny? To by přece polechtalo ego nejednoho mladíka. Klára si prozíravě vzala na tento výlet i maminku Zdeňku. Statisíce lítaly vzduchem s podmínkou, že sex nebude. A David ji tam příjemně překvapil. Poslední den si však o sex řekne. Ta už nechce jen brát ale i dávat. Jenže pak přijde další úkol. Naprostá pecka námět. Samozřejmě nechyběl faux pas, které však bylo dokonale naplánované.
Jenže ono je všechno jinak.
Autor postupně otevírá všechny "Pandořiny skříňky", do kompletní skládačky.
Únavou jsem musela zavřít knihu v půlce a dokončila až druhý den, kdy kniha nabrala úplně jiný spád, než jsem čekala.
Líbilo se mi uvažování autora. Nahodil nám tady hodně udiček k filozofickému přemýšlení-proč se jednotlivé věci dějí. Karma? Pomsta? Plán? Osud? Špatný úhel pohledu? Kvituju přímý styl psaní. Bez zbytečných omáček-i když fakt hodně zvratů.

wendys93
08.06.2023 5 z 5

Heliodor Šimanik ukazuje ve své knize pestrou škálu lidských povah, které často nejsou takové, jak se na první pohled zdají být, jaké bychom je chtěli vidět, jaké si je malujeme, aby pro nás byl svět lehčím místem k životu.
Celý text je velmi silným a v mnoha ohledech i drsným příběhem, který poodhaluje svět, jež je součástí toho našeho. Odhaluje svět, který nechceme nebo z jakéhokoli důvodu nemůžeme vidět. Který se odehrává kolem nás, dotýká se nás, kalí vody té hezké představy, kterou jsme si sami pro sebe vytvořili, abychom přežili.

Čapák77
05.06.2023 5 z 5

Jak je v předmluvě slíbeno, jde se postupně do hloubky. Moc hezký příběh a pro náročné velmi poutavá filozofie. Nudit se nebude nikdo, doporučuji všem (i muži si přijdou na své). Přál bych si zfilmování...

jana9203
01.06.2023 5 z 5

Touto knihou jsem byla naprosto unešena. I když se zdá zápletka zprvu velmi jednoduchá, tak se postupně dozvídáme, že nic není takové, jaké se na první pohled zdálo. Opravdu jsem byla příběhem Kláry naprosto unešena. S chutí jsem se zasmála, ale také mi ukáplo pár slziček. Rozhodně doporučuji.

mariana6484
26.05.2023 5 z 5

Knížka pro všechny, kteří se někdy zamysleli nad příčinami událostí, které se jim v životě dějí. Osud? Karma? Kdo za to všechno může? Příběh nepopisuje pouze dramatické okamžiky mladé studentky Kláry, ale nabízí filozofické vysvětlení, proč si těmito krutými věcmi musela projít. Díky tomuto poznání se může znovu "postavit na nohy a jít dál," ale dokáže se z toho i poučit?
Ačkoli kniha začíná jako mnohá jiná, během krátké chvíle pochopíme, že je její přesah mnohem hlubší, než se na první pohled může zdát.
Knížka se mi četla velmi dobře, měla rychlý spád a na rozdíl od jiných také nepředvídatelný konec, který člověka nenechá chladným. Několikrát mě během četby donutila k zamyšlení se nad vlastním životem a rozhodně se k ní po nějaké době ještě vrátím.
Doporučuji všem (především ženám), připomene jim, jak obrovskou vnitřní sílu a hodnotu mají.

Autorovy knížky

2023  81%Kláru si chce koupit každý