Klapzubova jedenáctka

Klapzubova jedenáctka https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334252/mid_klapzubova-jedenactka-92C-334252.png 4 1080 154

Humoristická povídka z roku 1922 se stala ikonickou fotbalovou pohádkou pro dospělé. Starý Klapzuba, otec jedenácti zdatných chlapců, přetvoří jejich životní elán do jedinečné fotbalové jedenáctky, která nejdříve raketovou rychlostí opustí pralesní ligu, aby pak vítězila na všech hřištích světa. Naplní tedy – dodnes jako jediná česká fotbalová parta – fotbalový sen všech českých fanoušků. Doplněno slavnými ilustracemi Josefa Čapka.... celý text

fan_tomas
12.12.2012 3 z 5

Zajímavá kniha o fotbale. Zase jiný pohled na něj.

dark.ma93
17.10.2012

I jako holka, která sport neprovozuje a nesnáší ho uznávám, že tenhle příběh je moc pěkně napsaný a dá se u toho pobavit :)

maryzka
05.05.2012 2 z 5

tuto knihu jsme měli povinně na škole ale nikdy a pořád jsme nechápali konec jestli se usadili na ostrově a hráli polo s domorodci nebo ne. Pamatuji si také že tato kniha spadala do období nějakého fotbalového mistrovství a naši prohrávali takže okřídlené usloví na škole znělo POSLAT KLABZUBOVU JEDENÁCTKU, CHTĚLO BY TO KLABZUBOVOU JEDENÁCTKU, NEBO CHTĚLO BY TO STARÉHO KLABZUBU.

Galadriel23
20.04.2012 4 z 5

Mě tahle knížka také velmi bavila a navíc jsem se konečně dozvěděla co je to bek či ofsajd... =D

Lusinkaoko
07.03.2012 5 z 5

Doporučuju dětem i dospělým! Skvělá knížečka a zábavná :-))

gerard
07.03.2012 5 z 5

Pan Bass opět bodoval - nemám rád fotbal, ale mistr Bass to opět servíroval z jiné strany a s veškerou parádou. Mám tu knihu taky rád, i když je o tom, co rád nemám.

jprst
14.12.2011 5 z 5

Je až neuvěřitelné, že příběh, který autor napsal v roce 1922 !, čtou i děti v současné době. A dokonce i holky. A dokonce mi ho někdo lupnul z mé knihovny.

janacheca
10.10.2011 4 z 5

Klasika, doporučuji nejen starším dětem.

WEIL
09.10.2011 4 z 5

Jako dítěti mi to bylo čteno a rád jsem ty příhody prožíval.

Faustynka
30.09.2011 5 z 5

Klasika, která vyouzlí úsměv na tváři snad každému čtenáři.

WEIL
19.06.2011 4 z 5

Čte se to krásně, autor umí zacházet se slovy, je to příjemné u tohoto čtení nepřemýšlet a nechat se jím unášet.

Film se podařil méně, seriál je dost vzdálený od schématu knihy.

Komnenos
03.05.2011 3 z 5

Dobrá oddychovka. Pre deti ako stvorené. Škoda len že som ju čítal až teraz (navyše v slovenskom preklade) a nie ako dieťa, inak by som ju docenil asi viac.

yloveiou
30.11.-0001 4 z 5

I přesto, že jsem holka, se mi kniha velice líbila.

pe3czech
30.11.-0001 5 z 5

Naprostá klasika české literatury... minimálně pro každého správného kluka "s koulema". Ještě dodneška bych mohl citovat dlouhé pasáže, třeba o tom, jak jenda šel do branky, protože byl největší čahoun.. a ten tréninkový drill. Mimojiné výborná příručka pro soudobého trenéra kopané s podtitulem "já na bráchu, brácha na mě".