King

King https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396562/bmid_king-ddh-396562.jpg 4 721 191

King série

Brantley King. Zuřivý, vášnivý a odhodlaný. Vyrůstal v nelítostném světě a vždy žil na hraně zákona. Dnes je umělecký tatér, ale také kariérní kriminálník a drsný alfa samec, který byl právě propuštěn z vězení. Doe. Naprostý protiklad. Její vlastní minulost je jí záhadou. Poté, co se probudí v popelnici celá potřísněná krví, není schopná vybavit si jedinou vzpomínku na to, kým je a odkud pochází. Náhodou se potkají na párty, kterou pro Kinga uspořádá jeho kamarád Preppy jako oslavu Kingova propuštění z vězení. A oběma toto setkání změní život.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Gorila , Ocelot

King , 2015

vivalamuff
07.10.2020 5 z 5

Já se musím všem těm komentářům smát. Každý je totiž svým způsobem pravdivý - jak ty pozitivní, tak ty negativní. Já jsem celou sérii přečetla v originále - těch dílů je několik: dva o Kingovi, dva o... no, raději dál nebudu prozrazovat :-) Každopádně v té angličtině ty vulgarismy tolik nebijí do očí, docela to tam i sedí. Když jsem si přečetla ukázku v češtině, taky jsem koulela očima :-D Tahle knížka není pro každého, je tam dost násilí, nejenom sexu... je třeba to zkusit, po deseti stránkách si každý udělá obrázek sám...

DominaCZ
21.08.2020 odpad!

Dno absolutní. Chyby, vulgarismy, text nahňápanej až na dno stránky uplně na okraj, no otřesné !! Prý děkování na konci: "Díky (jméno), že má slova vypadají hezky". Že cože ?!!!!!!!!
Jak teda vypadá originál tý autorky, když toto je po změně a něčím zásahu ?!!!!!!
No jak pro pubošky a dementy zároveň, což se vlastně ... nevylučuje.
Myslela jsem, že 50 odstínů šedi je dno, ale toto je ještě horší.

Magda39
21.08.2020 5 z 5

Skvělá kniha, neskutečný příběh. Ukázka toho, že není všechno zlato co se třpytí. Velká škoda, že není od této autorky přeloženo více knih - příběh Preppyho. Pokračování Tyran je ještě lepší.

jitka7
29.07.2020 odpad!

Netuším, zda to bylo špatným překladem (jelikož jsem četla dříve, než vyšla). Ale pro mě úplná katastrofa. Jasně, je vidět, že to nebude klasická romance. Ale tohle bylo prostě šlápnutí vedle, aspoň podle mě. Třeba se to někomu líbit bude. Ale nejsem na tyhle typy, kdy je hlavní hrdina sprostý hovádko (ať už má jakoukoliv minulost, tu má dnes každý), k Doe se chová jako hovado a tohle prostě není můj šálek kávy. Asi nejsem typ na čtení sprostých romancí uvnitř gangu.

Zuzana207
27.07.2020 5 z 5

Prosím vás, neodsudzujte knihu podľa obalu alebo negatívnych recenzií! Na prvý pohľad je jasné, že nejde o typickú "lepkavú" romancu, ale ani o brak. Hlavný hrdina pochádza z nefunkčnej rodiny, sám hľadá svoj smer v živote a ocitá sa na opačnej strane zákona. Pre lepšie vnímanie drsného prostredia, v ktorom sa dej ocitá, chápem vulgárnejší slovník. Kniha sa čítala dobre. Po prečítaní prvej časti som sa nedočkavo vrhla na druhý diel. Hrdinkina strata pamäte udržiavala čitateľa v strehu, na čo ďalšie si spomenie a ako to ovplyvní dej. V príbehu bola zaujímavá zápletka a ešte lepšie rozuzlenie. Po prečítaní zistíte, že nie je delikvent ako delikvent a aj hrôzostrašne potetovaný motorkár môže mať láskavé srdce. ;-)

tittanie
17.07.2020

Tak tohle ani náhodou. Nevím jeslti jsem měla období, kdy sahám po špatných knihách nebo jsem měla špatnou náladu, ale ne. Sprosté, hnusné prostředí a nuda. Další knížky ze série číst nebudu.

DasaN
08.07.2020 4 z 5

Ačkoliv tato tématika není úplně to co běžně čtu, tak mě kniha zaujala nejen drsnějším stylem psaní, ale i originálním příběhem.

LilianaFalcon
02.07.2020 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Zápletka se ztrátou paměti a to všechno okolo bylo hrozně fajn. A vážně jsem byla zvědavá, co se z toho vyklube. Asi to teda nebylo na plných 5 hvězdiček, ale v rámci žánru to patří rozhodně k těm lepším.
Četla jsem v angličtině a hned po přečtení jsem si kupovala druhý díl :-D Zvědavost je děsnej prevít a vyjde draho...

p_eťule
21.06.2020 5 z 5

Perfektní kniha! Stojí zato, si ji přečíst, sama jsem váhala a teď nechápu proč :D

Shoperkaa
12.06.2020 5 z 5

Pecka! Chtela bych si precist dalsi dily! Ze zacatku jsem si rikala “to je, ale blbost” stranka za strankou me, ale dej natolik vtahl, ze jsem knihu doslova zhltla!

johana3160
07.06.2020 4 z 5

Dobra kniha, ktera vybocuje z klasicke cervene knihovny. Zmrseny je ale preklad, ktery nedrzi konzistentni styl (hadam ze je to prekladem a ne autorkou. Pokud je to autorkou omlouvam se prekladateli), i kdyz to neni zrovna chyba, ktera by me nejak vyrazne vadila. Vulgarni styl mluvy hrdinu patri k jejich stylu zivota, takze, komu to vadi, rovnou rikam: nectete to.
Knihu bych nenazvala zrovna prijemnou oddechovkou, ale je to prijemna zmena v zanru. Mam za sebou uz 4 dily a byt jsem si musela “cestou” oddechnout, pokazde jsem neodolala a chopila se dalsiho dilu a tesim se i na dalsi.

Saskiova11
05.06.2020 5 z 5

Pre mna velmi zaujimave citanie..prijemna zmena od presladenych romantickych knih. Urcite odporucam precitat!

Dudek25
05.06.2020 4 z 5

dlouho jsem knihu odkládala a brala si jiné a až sem ji tedy vzala nechápala jsem proč sem si ji nevzala hned .... kniha si myslím ,ale nesedne každému je tam hodně vulgarismů ,ale to mi nevadilo nějak výrazně jen tedy otevřený konec knihy a pokračování v nedohlednu nejspíš takže to mě vcelku hodně sklamalo

Shinstria
05.06.2020

Jedna z mála knížek, které odkládám po přečtení pár stran.. vůbec jsem se nemohla chytit děje. Vulgarismy mi nějak moc nevadí, ale tady to směšně nezapadalo. Celé je to psané spisovně a do toho se ty vulgarismy vůbec nehodí. Špatně se mi to četlo, některé pasáže jsem musela číst 2x... No asi to není můj šálek kávy. Hodnotit to hvězdami ani nebudu, jelikož jsem se ve čtení nedostala tak daleko, abych měla pocit, že jsem knihu četla. Bohužel.. :/

ElikaS
29.05.2020 4 z 5

Příběh byl drsný, vulgární a upřímně moc jsem nechápala, jak se mohla Doe zamilovat do někoho jako je King. Ale knížka se četla snadno a zjistila jsem, že je to jedna z těch, která mi uvázla v hlavě.

zuzka5372
05.05.2020 5 z 5

Skvělá knížka. Příběh se mi neskutečně líbil a ten otevřený konec.... těším se na pokračování.

musivila
04.05.2020 4 z 5

Prostředí lidí z ulice, gangu, drog, násilí, sexu, těžkého dětství - co si pak nesou do dospělosti, je zde i velká láska, kamarádství až za hrob, spousta sprostých slov … i když mám knihy podobného typu ráda, z této knihy mám rozporuplné pocity, chvilku se mi líbila, pak zas ne, v určitých chvílích jsem nechápala jednání daných postav (hlavně Kinga) a tak se to ve mně pralo.
Po přečtení knihy jsem alergická na slovo „mládě“. Bohužel se vyskytovalo i ve druhém díle, kde mi vadilo ještě slovo „děcko“, jak nazýval King Tannera. Jinak musím říct, že druhý díl to zachránil, za mě byl lepší než první a díky němu dávám 4*. Jelikož první díl končí dost otevřeně, určitě doporučuji přečíst i druhý. Ve druhém díle dojde k překvapivému odhalení, jak se stalo, že Doe přišla o paměť a hlavně, kdo za to vše může. Znovu zde jde o život Doe, Kingovi i Bearovi. Přežijí všichni??? A co Max a Sammy? :-)

cukrovka
02.05.2020 2 z 5

Jdu proti proudu. Mě se knížka nelíbila. Spousta vulgarit a nesmyslností v ději.

whiolet
26.04.2020 2 z 5

Ujetý! Totálně ujetá chujovina, co se tváří děsně drsně, ale opak je pravdou. Je to trapný, nudný, postavy nesympatický ( King potetovanej pozer co se chová jak magor, Doe naivni slepice, která neví jestli má brečet nebo křičet z toho jak jí vlhnout kalhotky?)
V knížce o sprostý slova a nechutný kecy není nouze, což jí dělá ubohou slataninou, a jako třešnička na dortu je zpracování knížky!! Jako sorry, ale za tu korekci by někdo zasloužil pár facek.
Dvě hvězdičky za to, že obálka je fakt boží a za to, že to bylo krátký.

lightka
18.04.2020 5 z 5

Tak tohle byla hodně bláznivá jízda! Ale v dobrém smyslu. Konečně něco jiného než slaďárna z kanceláří.
Je zde nastíněn drsný život ulice a odvrácené tváře zákona a všechno by mělo působit špatně..nicméně to tak není.
Když si čtenář odmyslí všechny ty špatnosti, tak o čem to vlastně celé je, co se skrývá ukryto v této knize? Touha, láska, přátelství, loajalita, těžké volby.

Každá stránka mě nutila číst dál a dál a otevřený konec neznamená konec světa, od toho je druhý díl.

drogy sex láska smrt pro ženy násilí tetování ztráta paměti, amnézie motorkáři

T. M. Frazier
americká, 1981