Kejda

Kejda https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236634/mid_kejda-z4b-236634.jpg 4 82 34

Markéta vede všední život studentky až do doby, kdy si jednou k večeři uvaří zvláštní hmotu - kejdu. Ráno zjistí, že se stala vševědoucí. S kamarádkou Týnou se zprvu nově nabytou super schopností baví, ale pak se o ni začne zajímat armáda a jde do tuhého. Hrdinky se ze zombiemi zamořené vojenské základny dostávají do víru nekonečné války na cizí planetě, aby opět skončily na Zemi, která už ovšem není taková, jakou ji opustily. Brakový román Kejda je divokou jízdou na horské dráze. Nechybí ufoni, zombíci, krev, erotika, napětí a humor.... celý text

Centurion.d
31.01.2019 4 z 5

Ctiva, celkem vtipná a svižně odsypajici silenost.

katchamccall
01.11.2018 5 z 5

To bylo tak blbý, až to bylo dobrý :D.

Karelvovsik
03.10.2018 5 z 5

Tohle byla taková šílenost, že mě to fakt bavilo!

Janadvorackova
07.08.2018 5 z 5

Ježkovy voči, na tohle jsem zapomněla. Četla jsem dávno a asi jsem od toho ani nic nečekala, ale dostala jsem fakt vyvážený mix těch největších šíleností, které se dají vecpat do jednoho textu.
A ty nemrtvé srnky mě straší doteď :). Teda... ony mě nestraší, samozřejmě, ale jak jedu mezi lesy, čumím z okna, jestli někde něco nečíhá. A až mi tam jednou vběhne živá, poseru se strachy :). A pokud se ji podaří srazit, budou alespoň řízky.
Naštěstí tedy nejsem řidič...

rybizka
27.06.2018 5 z 5

Neobvyklá vtipná šílenost u které jsem mohla vypnout a užít si bizarního dobrodružství Markéty a Týny. Autorovi se povedlo do příběhu natlačit snad vše, od ufony po zombi ropuchu. Přesto to vše nepůsobilo přeplácaně a příběh pobavil. Jako bonus byla kniha doplněna o úsměvné ilustrace.

Diabel
03.06.2018 1 z 5

Chtěl jsem další postapo z edice Pevnost. Nečetl jsem obsah ani komentáře od lidí a čekal jsem kravinu. Moje očekávání bylo naplněno. Dostal jsem naprostou blbost na čtení před spaním... U tohoto typu knížek to nejde ani brát vážně a tak směju jak obsurdně to zní.

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY Autor udělal zásadní chybu a to, že do knihy vložil i mimozemšťany a tím knihu totalně pohnojil. Kdyby se víc zaměril na zombíky (od začatku až do konce), tak by to dopadlo snad i líp... Ale to je můj názor, třeba to jiní čtenáři viděli jinak... Navíc mě iritujou dvě věci a to, když je někdo úplně nezničitelný, nebo když ví úplně všechno a tím myslím úplně všechno a ještě ke všemu v podání mladé puberťačky. Dále mi tam dost vadilo užití angličtiny během rozhovorů, což si myslím, že tam vůbec být nemuselo. KONEC SPOILERŮ

Dan to fakt posral, ale věřím, že někomu to nemusí vadit a bude se mu to líbit. Pro mě to tak nebylo a přišlo mi toto dílo snad ještě horší než brak, protože autor je především kreslíř komiksů a ilustrátor. Málokdy se setkal s textem a tak to i podle toho vypadá...
Ale abych knihu jen nehanil, tak chválím zajímavé ilustrace a autorův humor. A dále pak popisy různých věcí a míst, na kterých bylo vidět, že si o nich něco přečetl.

Moje hodnocení 2/10

Dragonian
22.04.2016 4 z 5

Skvělá oddechovka. První půlka mi přišla taková zmatená a neučesaná. Od druhé půlky už je to skvělá akční jízda.

vladceTyran
04.04.2016 5 z 5

humorná zombies apokalypsa, dobře sem se pobavil. Další plus za to že to neni ničí vykradačka.

LENITYEL
27.10.2015 5 z 5

Příjemná oddechovka

tanuki
09.07.2015 1 z 5

...hrozná blbost a navíc nijak zvlášť zajímavě napsaná (pokud budu parafrázovat jeden ze zdejších komentářů)...mistru Kulhánkovi nesahá ani po kotníky....prostě béčková sci-fi, na kterou člověk asi rychle zapomene...já se tedy budu snažit...:-)

lonewolf_x
10.08.2014 4 z 5

Dobrej oddechovej kousek :-)

kočičí anus
24.03.2014 5 z 5

Bomba. Spousta šílených nápadů, černý humor a trocha erotiky (ty prasáckej čtenáři). Nejlepší na tom je, že i přes Kulhánkovský žánr, to Kulhánka nekopíruje a jede si to po svém. Dialogy byly sice trochu prkenné, ale to je asi jediná vada na kráse. Do MHD nebo na relax ideální.

Zombie srnu bych fakt nechtěl potkat.

maaca
14.07.2013 4 z 5

Hrozná blbost, ale opravdu skvěle napsaná. Do hlavních hrdinek se hned na začátku knihy zamilujete a neodložíte ji, dokud holky neoddělají posledního zombíka.

Stinger78
28.03.2013 4 z 5

Naprostá ulítlost, dvě hero girls, z nichž jedna ví naprosto všechno, cesty do jiných světů, zombíci, sem tam trocha prasečinek a výsledkem je humorné dílko na nudné večery. Pevnost měla dobrou ruku při výběru knižní přílohy.