Keby... (Rýchle dejiny budúcnosti Slovenska)

Keby... (Rýchle dejiny budúcnosti Slovenska) https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16072/keby-rychle-dejiny-buducnosti-slovenska-16072.jpg 3 7 2

Práve táto morbídna fikcia je východiskovým bodom tejto hryzavo ironickej ponášky na dejiny. Slovensko ako spojenec Nemecka v “boji za nový svetový poriadok” veselo prosperuje zo zbrojárskych objednávok fašistickej superveľmoci, akurát, že situáciu komplikuje Vodcovo rozhodnutie presídliť Slovač na Krym. Samozrejme, že po masívnej propagačnej kampani sa mu to podarí, ale to sa zase nepáči krymským Tatárom, ktorí začínajú našich presídlencov prepadávať. Tí sa napokon s Tatármi spoja proti nemeckému miestodržiteľovi Krymu, aby po náhlej Hitlerovej smrti víťazne potiahli späť na Slovensko. Vedie ich mladý partizánsky veliteľ – bývalý sústružník – Vladimír Mečiar... ... celý text

freejazz
17.09.2023 5 z 5

oeňujem Igorov pokus nakresliť stupídne dejiny stupídneho národa. žiaľ, v roku 1998, kedy to vyšlo a kedy som to s veľkou radosťou čítal a zabával sa na skutočne neobmedzenej obmedzenosti slovenských dejateľov sme netušili, že po Veľkom Muftim prídu onakvejší trégeri. takže z dnešného pohľadu to vyzerá ako naozaj nerealizovateľná fikcia, dezolé komando a ruská propaganda a prekrúcači dejín a aktivisti na atlase húb poslali tento národ na ešte hlbšie dno, než sme si dokázali predstaviť.
napriek tomu stojí toto dielko za prečítanie a zamyslenie.

MatejHrbolta
20.02.2022 2 z 5

No ja neviem. Otčenášov nápad napísať dielo s využitím alternatívnych dejín bol kreatívny, ale realizácia je v tomto prípade slabšia.

Igor Otčenáš
slovenská, 1956
2002  85%Roger Krowiak
1995  70%Miesto v príbehu
1997  79%Hokej na dvoch kontinentoch
1998  60%Keby... (Rýchle dejiny budúcnosti Slovenska)
2002  68%Kristove šoky