Když jsi odešel

Když jsi odešel https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388433/bmid_kdyz-jsi-odesel-mxN-388433.png 4 417 135

Temný psychologický thriller od autora úspěšného románu Spřízněné duše. Když se Catherine probudí, myslí si, že si její manžel šel zaběhat. Jenže Simonovy běžecké boty leží netknutě u dveří. Nic nechybí, kromě něj. Catherine ví, že její muž musí mít potíže. Neopustil by ji ani děti bezdůvodně. Jenže Simon důvod zná. Zatímco Catherine čelí šílené situaci, Simon si užívá po světě. Nemůže se však skrývat navždy. Když se znovu objeví po pětadvaceti letech, Catherine se konečně dozví pravdu. Pravdu, kterou by raději nevěděla.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

When You Disappeared , 2017

MichaelaS081
07.09.2020 5 z 5

Hodně dobra kniha. Napínavé čtení od začátku do konce. Takové rozuzlení jsem nečekala. Hustý.

ddkk
02.09.2020 4 z 5

Nevím, jestli bych knihu označila zrovna jako temný psychothriller. Minimálně tři čtvrtiny děje jsou věnovány osudům hlavních protagonistů - opuštěné Catherine a zmizelého Simona. Catherine prožívá život osamělé matky - samoživitelky, která si nakonec skvěle se vším poradí, zatímco Simon se toulá světem a užívá si své další a další životní šance...Teprve poslední kapitoly začnou rozkrývat všechno to, co se za posledních pětadvacet let vlastně stalo a co bylo tím prvotním impulsem. Ale thriller?

Nekomunikace, nedůvěra, falešná očekávání, domněnky a omyly, z toho všeho plynoucí tragédie, které se nedají vrátit zpět.
A také pokřivená minimálně sociopatická, ne-li psychopatická osobnost, která neví co je to empatie a city...

Dávám za čtyři a doporučuji.

lenkavildomcova
22.08.2020 5 z 5

Zpočátku mě autor štval návraty do minulosti, chvilkama jsem se ztrácela v čase. Nakonec ale byla kniha opět skvělá.

Pavlína79
11.08.2020 4 z 5

pravdu nikdo nezná, každý má jen svůj úhel pohledu a svůj názor aneb, jak nám domněnka a nedostatek důvěry může zničit život

Allla9
06.08.2020 5 z 5

Jednoho dne Simon zmizel. Catherine zůstala sama se třemi dětmi a spoustou nezodpovězených otázek. Stalo se neštěstí? Někdo ho zabil? Spáchal sebevraždu? Ztratil paměť? ....... Na odpověď si musela počkat dvacet pět let.

Opatov
24.07.2020 3 z 5

Audiokniha. Nevím, možná záleží na náladě. Ale knížka je depresivní a chvílemi zdlouhavá. Střídání osob mi tady docela vadilo. Catherine a její dráha švadleny jasně svědčila o tom, že knížku psal někdo, kdo nikdy nešil. Stejně i její další zážitky svědčí o tom, že knihu nepsala žena. Některé pasáže jsou tím pádem dost mimo. Simonova postava je už více uvěřitelná, ale velmi ponurá.
Vlastně ani ten konec se mi moc nelíbil, i když je nejlepší z celé knihy.

Aneleh
20.07.2020 4 z 5

Pro mě tedy hodně velká síla... zanechalo to ve mně neodbytné myšlenky na to, kam až může vést nekomunikace mezi partnery. Kdyby si po pravdě vše vyříkali, nemuselo se nic z těch šíleností stát. Tohle je však thriller, ve kterém se až na samotném konci dočkáme vysvětlení, proč Simon odešel a o co vlastně šlo. Chvílemi mi to přišlo až příliš moc natahované a zdlouhavé a hlavního hrdinu s jeho přehnanými reakcemi jsem tedy vůbec nechápala, přišel mi jako hodně velký a bezcharakterní sobec.

cinapo
20.06.2020 5 z 5

Příběh začíná pozvolna odchodem manžela od manželky a dětí. Prostě se jednoho krásného dne sebere, nesbalí si ani ty pověstné saky paky, a odejde. Původně má v úmyslu se zabít, ale jaksi mu na to chybí koule. Tak dostane spásný nápad a prostě si řekne, že jen tak zmizí ve světě. Proč ne, že. Vyděšená manželka, rodina, přátelé nechápou, kam se poděl a nakonec se smíří s tím, že postě někde v kopřivách po jakési nehodě vypustil duši. Jinak to přece není možné, to by nám taťka nikdy neudělal, aby od nás odešel. Vždyť k tomu neměl sebemenší důvod. Ale udělal! Ale měl! Aspoň si to více než dvacet let myslel... Pohledy do života a mysli obou manželů, střídavé vyprávění z jeho a jejího pohledu, současnost a minulost, to vše bylo strhující a rozuzlení více než nečekané. Po dlouhé době thriller, který nebyl přitažený za vlasy a svižně chvátal až k šokujícímu finále. Lahůdka!

Carmaykl
07.05.2020

fakt sila....

Mishak
02.05.2020 5 z 5

Po knize Spřízněné duše, jsem nemohla minout ani tuhle. Sice nebyla tak dobrá, jako ta před ní, ale vyvolala ve mně neskutečně moc emocí. Přes lítost, soucit, zhnusení, zlobu, až k pochopení a odsouzení. Ano! Je hodně čtivá, i když Simonovy kapitoly mě přiváděly k šílenství a občas mě tak moc nebavily, tak ty Catherininy to zase vyvážily.
I když jsem si už už myslela, že tuším, o co v knize především jde a proč se vše tak s prominutím pos*alo, autor mě zase jako vždy dokázal přesvědčit o opaku. Kniha má opravdu co nabídnout a umí zaujmout!
Za mě 4,5 hvězdičky a už pomalu otevírám Pasažéry ;)

pavlinka0250
01.05.2020 5 z 5

Tak tohle dílko ve mě bude rezonovat ještě hodně dlouho.....
Pochmurný psychologický thriller, který vás nenechá spát a rozuzlení vám vyrazí dech.
Doporučuji.
*****

Bishi
06.04.2020 5 z 5

Kniha mě bavila od začátku do konce, Johna Marrse mám hodně ráda a jeho knihy jsou velmi originální. Doufám, že další se už chystá!

edith79
01.04.2020 4 z 5

Pro mě hodně ponurá a dost depresivní kniha. Ale zajímavá a s blížícím se koncem i hodně děsivá. Protože jsem zhruba od půlky věděla co asi přijde. A přišlo....

effa
10.03.2020 5 z 5

Výjimečně mně nevadilo přeskakování v čase a místech. Tahle kniha je na tom postavená. Zpočátku trochu pomalé, ovšem konec to vynahradil.

Juvka
03.03.2020 3 z 5

Příběh z pohledu dvou lidí, kteří se navzájem milují ale i nesnášejí. Obdivovala jsem hrdinku jak se dokázala ke všemu tomu postavit. Krásně je znát, že je ženská v jistých situacích silnější než ten chlap. Kniha se čte lehce, ze začátku bych řekla taková nuda nic se neděje. Pak dojde k zápletkám a k určitým rozuzlením, který už svým způsobem čtenáře zaujmou. Ale podle mě ten příběh nemá až takovou sílu zatáhnutí do toho děje.

Sima1207
26.02.2020 5 z 5

Hodně dobře promyšlené. Zajímavý děj, určitě ještě někdy přečtu.:)

Kačaba79
24.02.2020 5 z 5

Obdivuji se Catharině, že to zvládla. Kniha mne vtáhla do děje a čekala jsem až se děj dostane do přítomnosti. Jen bych chtěla vědět co se stane na hřbitově a jestli to zase Catharina neodnese.

evineckY
19.02.2020 3 z 5

Je to strašné a smutné. Stačilo tak málo - sednout si a promluvit...

MiloslavRys
02.02.2020 3 z 5

Naštěstí ten konec zachránil jinak průměrný a nudný příběh.

Pettinka
01.02.2020 5 z 5

Moc zajimavy a zamotany pribeh :) Trochu vic me bavil pohled Catherine nez Simona, ale bavilo me preskakovani z pritomnosti do minulosti. Jako dobry :)

rodinné vztahy krimi psychologické thrillery zmizení lidí

John Marrs
britská