Kdo věří na zázraky

Kdo věří na zázraky https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435402/bmid_kdo-veri-na-zazraky-G8E-435402.png 4 182 59

Gábina je docela obyčejná holka z malého města, která studuje vysokou školu, má skvělého kluka a velké plány do budoucna. Co víc si přát? Jenomže život není vždycky růžový. Jednoho dne zjistí, že láska jejího života není vlastně tak dokonalá, jak si původně myslela. Lépe řečeno, ona pro něj není ta jediná na světě… Naštěstí je tu Jakub, který má oči jen pro ni, a jak to tak vypadá, snesl by jí modré z nebe. Po počátečním odmítání se pomalu sbližují a Gábina postupně zjišťuje, že Jakub je ten pravý. Svatba a dvě děti na sebe nenechají dlouho čekat a Gábina i Jakub se ocitají ve víru rodičovských povinností a partnerského života. Najednou řeší spoustu patálií, které běžně vztahy doprovázejí, ať už jsou to starosti o děti, nebo o prarodiče, rodiče a sourozence. Do vztahu proniká všednost. Některé problémy jsou však horší než jiné, jako například mimomanželský vztah, nemanželské dítě a nakonec i hrozící rozvod, smrt nejlepší kamarádky či nemoc syna. Naivní mladá žena se tak postupem času stává dospělou ženou, která je vystavena těžkým životním zkouškám, její náhled na život a na jeho smysl se mění.... celý text

Janča089
04.02.2021 5 z 5

Kniha mě příjemně překvapila. Hodně mi připomínala čtení od Lenky Lanczové.
Příběh ze života, který sleduje hrdinku v průřezu asi 15 let života, ve kterém není vše jen sluncem prosvícené.
Čtení jsem si užila.

Jurfinka
28.01.2021 5 z 5

Kniha je taková oddechovka, hezky se čte... Člověk se cítí jako by s Gábinou žil pod jednou střechou...

Leniii
26.12.2020 5 z 5

Je až neuvěřitelné, kolik toho musí jedna ženská vydržet. Ale to jsme my, vydržíme a zvládneme všechno :)
Příběh prostě ze života, jednou si dole a jednou si nahoře. Ale prostě důležitý věřit na zázraky, protože, kdo na ně věří, tomu se dějí ;-)

zdehan
06.11.2020 5 z 5

Krásný příběh ze života který se čte jedním dechem místama i smutná tak jak to život přináší mužu jen doporučit.

sabca
04.11.2020 5 z 5

První kniha této autorky, kterou jsem četla a hned mě chytla za srdce. Několikrát mi i vehnala slzy do očí. Příběh Gábiny byl ze života. Kdo má rád romány pro ženy tak doporučuji

boeink
23.10.2020 5 z 5

Je neuvěřitelné, kolik toho člověk musí unést. Gábina je super ženská a těžkostem, které jí život připravil, dokáže čelit. Kniha mě bavila, jen škoda, že díky anotaci se vše dozvíte předem. Ale obálku pochopíte až knihu dočtete.

josska
23.10.2020 5 z 5

Krasná kniha,smutna,vesela,pravdivá ze života,,,moc pěkně čtivě napsaná,,těším se na další knihy autorky,,,četla jsem i Violku a byla taky skvěla,,,,

4xbabča
18.10.2020 5 z 5

Stejně jako první kniha autorky Mirky Skočílkové, ani druhá nezklamala. Příběh hlavní hrdinky Gábiny je příjemné čtení ze života mladé dívky, ženy se všemi radostmi i smutky. Ale hlavní hrdinka vše ustojí, i když někdy je to hodně těžké. Knihu mohu jedině doporučit, a zároveň dát plný počet hvězdiček.

Ivuska1988
02.10.2020

Kdo věří na zázraky od úžasné autorky Mirky Skočílkové. Je to již druhá kniha co od této autorky čtu a opět mě úplně rozsekala a hodně moc jsem si pobrečela. Při začátku čtení jsem si přišla jak kdybych četla o sobě, s hlavní hrdinkou tohoto příběhu mám celkem dost společného.
Tato kniha mi hodně moc dala a dost jsem si při ní uvědomila. Jak o sobě, o mém podělaném vztahu tak i jak by se měl otec chovat k synovi.
V tomto příběhu to nakonec dobře dopadlo což je moc fajn a byl to hezký Happy End. Bohužel nebo snad i bohu díky v mém životě to tak nebude. Dneska už to vím!!!
Ale abych se vrátila ke knize. Kniha je moc hezky napsaná, dobře se čte, je tedy jasné už někdy v polovině jak to asi dopadne a pomalu víme odpovědi na hadanky a rozluštíme tajemství celého příběhu... I přesto knihu moc moc moc Všem doporučuji.

knihovnička007
30.08.2020 5 z 5

Na knihu Kdo věří na zázraky jsem se hodně těšila, již mám za sebou autorčinu první knihu Violka a musím říct, že tato se mi líbila snad ještě víc. Mám moc ráda příběhy z obyčejného života.
S Gábinou se poprvé setkáváme jako se studentkou, která se těší, až se stane učitelkou na prvním stupni. Zpočátku mne strašně štvala tou svou dokonalostí, není divu, že byla Romana rebelka.
V průběhu let toho Gábina i její nejbližší zažijí opravdu hodně-vše, co patří k životu. Velké životní rozlety i velké pády, malé i velké radosti, naděje i zklamání... Gábina se mění v manželku, matku, učitelku, ale i...
Kniha mne stále nutila číst stále dál a dál, abych zjistila, jak to bude s ní a jejími blízkými dál. V jednu chvíli jsem měla opravdu strašný vztek na to naše školství a na neempatii některých lidí.
Více prozrazovat nebudu, určitě doporučuji knihu k přečtení :)

bookcase
15.08.2020 5 z 5

Moc hezky napsáno, i když úplný konec bych asi pozměnila, ale jinak paráda. Autorka umí psát o obyčejných každodenních věcech a situacích čtivě a lidsky.

oluskace
05.08.2020 4 z 5

Příběh se mi opravdu moc líbil. Knížku určitě doporučuji přečíst. Jen Violka se mi líbila víc, proto jsem odebrala jednu hvězdičku.

sinamona
22.07.2020 5 z 5

Po precteni Violky jsem se moc tesila na dalsi tvorbu autorky. Byla jsem plna ocekavani a na samem pocatku me stvalo strasne moc veci-obalka, ktera mi nedavala smysl, anotace,ktera mi cely pribeh naservirovala na zlatem podnose, hl.hrdinka, ktera mi prisla strasne naivni, pasaze z ucitelskeho prostredi o prazdninach me jako ucitelku dodelaly, ale porad jsem verila na zazrak. Postupem cteni jsem pochopila smysl obalky, ta je opravdu sofistikovana, anotace mi sice mnohe prozradila,ale dej je obohacen o detaily,ktere do sebe krasne zapadaji i kdyz jsem trochu predvidala, dej popisuje zivotni etapu hl.hrdinky a jejich blizkych, ac byla hl.hrdinka naivni, tak bez te jeji naivity by nevznikl tento pribeh, ktery by mohl byt vystrizeny z realneho sveta, pasaze z ucitelskeho prostredi me ve vysledku privedly k uvedomeni,ze to co se deje u nas na skole neni ojedinele, jak jinak by to autorka mohla cele popsat?? :) Kniha je vhodna nejen na klidne letni cteni.....kdyz vidim ctene zaroven jako hrany film, je to pro me zaruka toho,ze se od knihy nemohu odtrhnout, knihu jsem precetla jednim dechem za doprovodu mnoha pozitivnich i negativnich emoci....a o tom to je....pobavit se, rozcilit se, poplakat si,neco si uvedomit, obohatit se, odpocinout si, zit chvilku pribeh hl.hrdinky......a presne tohle jsem si s knihou prozila, autorka pise velmi ctivym a prirozenym jazykem, proto se tesim na dalsi knihu!❤️

knihoženkaS.
30.06.2020 5 z 5

Jestli jsem někdy nějakou knížku doporučila jako nejlepší, kterou jsem kdy četla, tak jsem se pletla..rozhodně nejlepší knížka, jakou jsem kdy četla, je právě tato! Jsem ráda, že jsem vystoupila ze své komfortní zóny a vrhla se do tohoto románu! Nemám slov..neskutečně jsem se vždy těšila domů, až se do knihy opět začtu. Byla jsem dějem pohlcená a připadalo mi, jakoby postavy byly mí známí. Rozhodně si knížku přečtu znovu v jiné mé životní etapě a pochopím věci zase jinak. Kniha mě dokonce dvakrát rozbrečela! Hluboká poklona autorce, kterou jsem jí teda musela napsat i osobně..

gargamelka
28.06.2020 5 z 5

První knížka od autorky, kterou jsem přečetla, těším se na Violku a další knížky autorky :) Opravdu propracovaný, kompletní a reálný příběh. Od prvních stránek se krásně čte, úplná čtecí lahoda.
Hlavní hrdinku Gábinu poznáme na studiích vysoké, postupně se seznamujeme s životem, který je jednou si nahoře, podruhé dole. Nevyzpytatelný, plný nástrah, ale i toho pěkného, ale i špatného.
A propos kdo věří na zázraky tomu se ději... :)

MartinaF
26.06.2020 5 z 5

V poslední době mám štěstí na krásné a silné příběhy. Kdo věří na zázraky je další knihou, která mi vehnala slzy do očí. Byla fakt úžasně napsaná, dojemná. Nejspíš i Violka bude taky taková, kterou mám v plánu přečíst.

Katerina015
22.06.2020 5 z 5

I na další autorčinu knihu jsem se velmi těšila. Kniha se mi dobře četla a bla čtivá hned od první stránky.
Moc pěkný příběh a velmi se těším, čím nás autorka překvapí příště :-)

mysterygirl
05.06.2020 5 z 5

Mně se tato její druhá kniha líbila o dost víc, protože byla reálnější a dost dobře uvěřitelny pribeh

Ivuska.09
31.05.2020 4 z 5

Na další knížku Mirky Skočílkové jsem se moc těšila, protože Violka byla naprosto dokonalá. I tento román je povedený, ale za sebe musím říct, že Violku překonat nedokázal. Nicméně pokud máte rádi českou literaturu se zápletkou související s láskou, tak určitě doporučuji. Styl psaní se mi moc líbil.