Kdo je bez viny

Kdo je bez viny https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138557/kdo-je-bez-viny-138557.jpg 4 133 43

Na jedenáctiletého Sebastiana padne obvinění, že zavraždil osmiletého kamaráda. Důkazy svědčí proti němu: krev na oblečení i výpověď náhodného svědka. Seb zločin popírá, navíc mu matka poskytne alibi. Zdánlivě jednoduchý případ se komplikuje, porota se ovšem musí shodnout – buď vinen, anebo nevinen. Nakonec vynese rozsudek, tím to však zdaleka nekončí…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Alpress

The Guilty One , 2012

Cher
04.09.2018 5 z 5

Velmi pěkně napsaný příběh, který donutí k zamyšlení. Pro mě měl i překvapivý konec.

Joyce24
29.12.2017 4 z 5

Velmi zajímavý příběh, který donutí k zamyšlení.

Janeee
19.08.2017 5 z 5

Tak to byl velký čtenářský zážitek. Doporučuji!

marara
31.01.2017 5 z 5

Moc zajímavá myšlenka - právník i vrah měli podobné dětství a zatímco jednoho to nakoplo, aby na sobě pracoval a vybudoval si kariéru, z druhého se stala nelidská bestie. Možná tolik nezáleží na tom, co člověk prožije, ale jak se ke svým zážitkům postaví. Vždycky jsem přemýšlela o tom, jak může právník hájit člověka, který je vinen. Daniel o vině zase až tolik nepřemýšlel, byl přesvědčený, že systém, který pošle dítě do vězení je špatný. Sebastianovi se má dostat odborné péče psychologů, terapeutů, má se vyřešit matčina submisivita vůči otci, týrání matky.

Lucie85
16.11.2016 5 z 5

Setkáváme se zde s prolínáním dvou tak podobných a zároveň tak rozdílných životů. Kniha je velice poutavě napsaná, četla se jedním dechem. Tušila jsem sice, jak to dopadne, ale přesto jsem si říkala, co když to ale bude nakonec opravdu jinak?

yetti74
07.08.2016 5 z 5

Perfektní kniha, rozhodně doporučuji přečíst. O tom, jak důležité je pro děti mít rodinné zázemí a jak to ovlivňuje jejich další život. Mohlo by bavit ty, kteří čtou rádi knihy od Hayden Torey, je to hodně o psychologii dětí.

Danago
17.01.2016 5 z 5

Kniha se mi četla moc dobře. Dobře napsaný příběh, bavil mě až do konce.
Myslím si že kniha stojí za přečtení i zamyšlení.

kety76
22.10.2014 5 z 5

Zajímavý, velmi čtivý příběh, konec se dal vytušit. Určitě stojí za přečtení !!

Bybyla
03.10.2014 4 z 5

Zvlastni konec, ale jinak ctiva knizka.

Evelin
13.09.2014 5 z 5

Na tuto knihu jsem se těšila, anotace mě zaujala. Kniha se četla dobře, jedním dechem, musím uznat, že příběh Daniela se mi líbil více než příběh Sebastiana. Pěkná kniha s překvapivým koncem a s tématy k zamyšlení.

Gabetka
06.07.2014 3 z 5

Po přečtení anotace mě kniha docela překvapila, jelikož byla hodně zaměřená na Sebastianova advokáta. Soudní proces popsala autorka zajímavě, udělala jsem si docela slušný obrázek o tom, jak funguje americké právo. Až do konce se nedalo říct, jaký rozsudek bude vynesen, přesto jsem vyústění tušila od počátku a vyvrcholení celého příběhu mě trochu zklamalo.

kika 13
16.05.2014 3 z 5

Silný příběh konec byl překvapivý.

sabca
10.02.2014 5 z 5

Kniha se mi četla moc dobře. Jak málo stačilo, aby hlavní hrdina dopadl stejně jako Sebastian, kdyby se o něj nestarala Minni.
. Myslím si že kniha stojí za přečtení i zamyšlení.

Izu
22.08.2013 3 z 5

Zápletka knihy byla zajímavá i prolínající minulosti s přítomností.Co mi na knize však vadilo bylo to,že postavy byly až na Minnie opravdu nesympatické .K zamyšlení je, že v dětech pěstujeme malé zrůdičky.Konec byl předvídatelný.

kneslova
08.07.2013 3 z 5

Já nevím, co ke knize napsat. Dobře napsáno, ale příběh v knize a všechny postavy mi byly vrcholně nesympatické a odpudivé v čele s hlavním hrdinou.

v.e.v.er.ka
30.06.2013 3 z 5

Od knížky jsem čekala víc a ty dvě linie vyprávění které se prolínali mi moc nesedly ....

Peace
18.05.2013 4 z 5

Chvilkami mi přišel příběh zbytečně zdlouhavý, ale závěr dal knize nezapomenutelný rozměr.

Ellis
06.05.2013 5 z 5

Dobře napsaný příběh, bavil mě až do konce. Malý Seb mi nebyl jaksi od začátku sympatický, i když byl nejdříve zdánlivě mírný a bystrý. Musím říct, že mě mnohem víc bavil a zajímal příběh Davida (Sebova advokáta), jeho dětství, pěstounka a vůbec to, jak se vypracoval, když měl nakročeno dost špatným směrem.
Jinak nad dítětem, jako byl Seb, se nejde na konci nezamyslet...dost děsivé.

ina77
03.05.2013 5 z 5

No,opravdu něco neuvěřitelného.
Perfektně napsaný příběh!

JarcaBobes
25.04.2013 5 z 5

Malinko jsem doufala v jiný konec, který jsem očekávala ... ale i tak to stálo za to a kniha se mi moc líbila.